Svatojakubská cesta na jižní Moravě

Tvorba a rozvoj Svatojakubské cesty na jižní Moravě a ve Weinvietelu byl podpořen dvěma projekty z Fondu malých projektů jižní Morava - Dolní Rakousko: Svatojakubská cesta na jižní Moravě (CZ0115) a Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty (CZ0251).

V rámci prvního projektu Svatojakubská cesta na jižní Moravě (CZ0115) byla jižní Morava napojena na síť Svatojakubský cest vedoucích přes dolnorakouský Weinviertel až do Santiaga de Compostela. Podařilo se také v terénu vyznačit cestu s logem hřebenatky z Brna až ke státní hranici s Rakouskem a natrasovat cestu ze všech směrů na jižní Moravě po značkách KČT. Vznikla také nová webová stránka www.jakubskacesta.cz v české a německé jazykové mutaci.

Druhý projekt se zaměřil na rozvoj aktivit na vzniklé Svatojakubské cestě na jižní Moravě, byly uspořádány schůzky s obcemi, zástupci církve a dalšími zájemci o tématiku. Byl vytištěn informační leták o Svatojakubské cestě na jižní Moravě a ve Weinviertelu v česko-německé jazykové mutaci. Na podporu informovanosti o cestě byl uspořádán v roce 2013 organizovaných pochod z Brna do Drasenhofenu a v roce 2014 seminář v Brně.

http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png


 • Setkání "Caminoistů" aneb Let`s talk Camino

 • Rekonstrukce kostela svatého Jakuba po šestnácti měsících úspěšně končí

  Srdečně Vás zveme na prohlídku zrekonstruovaného kostela sv. Jakuba v Brně a nově vytvořené expozice, která návštěvníkům představí i méně známé momenty z dějin stavby. Při využití moderních technologií se v novém muzeu, vytvořeném speciálně pro dosud nepřístupné prostory památky, návštěvníkům představí část svatojakubské knihovny se vzácnými rukopisy, které nebyly dosud nikdy veřejně prezentovány.

  13.4.2016 více
 • www.jakubskacesta.cz

  Další informace o projektu "Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty", CZ0251, který je financován z Fondu malých projektů jižní Morava - Dolní Rakousko, naleznete na www.jakubskacesta.cz.

  11.3.2014 více
 • Seminář k poutnictví a Svatojakubským cestám v Brně

  Dovolujeme si Vás pozvat na seminář k tématice poutnictví a Svatojakubských cest v rámci projektu „Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty“, který se uskuteční 21. března 2014 od 10 hodin v prostorách Otevřené zahrady na Údolní 33.

  27.2.2014 více
 • Poutní pochod po Svatojakubské cestě z Brna do Drasenhofenu

  Přijměte pozvání na nově otevřenou Svatojakubskou cestu na jižní Moravě, na které se ve dnech 19. až 22. září 2013 uskuteční čtyřdenní organizovaný poutní pochod od centra Svatojakubských cest na Moravě, od kostela sv. Jakuba v Brně až do Drasenhofenu.

  5.2.2013 více
 • Jakub 2021 aneb z Velehradu do Santiaga

  Poutník Petr Hirsch, který došel pěšky ze Dvora Králové do Santiaga, kolem Portugalska a Španělska, přes Řím až do Jeruzaléma vám nabízí 9 leté etapové putování z Velehradu do Santiaga de Compostela ve svém projektu Jakub 2021.

  5.2.2013 více