Výstava "Regionální potraviny - co se pěstuje v našem kraji"

Jižní Morava i Dolní Rakousko jsou regiony s bohatou zemědělskou tradicí, kde je možné kupovat skoro všechny druhy potravin od místních zemědělců a producentů – chléb, maso, uzeniny, mléko, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce a další výrobky v té nejlepší kvalitě, přesto se řada z nich stále zbytečně dováží. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se tomuto tématu už dlouho věnuje v rámci projektů Ochutnejte Moravu či Produkty Moravy společně s partnerem Leader Region Weinviertel Ost. Upozorňuje na kvalitu regionálních potravin, vliv na životní prostředí a udržitelnost regionu i image regionu.  Proto také realizuje tento přeshraniční projekt výstavy, který má regionální potraviny přiblížit dětem a mladým lidem. 

O tom co pěstuje v našem kraji, o výrobě chleba, vína nebo sýru, ale také o plýtvání potravinami se dozvíte v nové výstavě "Regionální potraviny - co se pěstuje v našem kraji", která se uskuteční od 7. června (vernisáž od 10. hodin) do 6. července v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, otevřeno v pracovní dny od 7:30 do 15:30. Výstava je připravena v česko-německé jazykové mutaci, doplněna interkativní obrazovkami, tématickými předměty, pro návštěvníky byl také vytištěn leták s informacemi z výstavy. V měsíci srpnu bude výstava instalována ve města Laa an der Thaya ve Weinviertelu.

 
Výstava je podpořena Fondem malých projektů jižní Morava - Dolní Rakousko v rámci projektu "Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu, CZ0298".
 
 
Kontakt:
Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.cz
Leader Region Weinviertel Ost, Hauptstrasse 31, A-2225 Zistersdorf, genuss@weinviertelost.at  
 
EUREGIOtour.net