Zažít kraj vína a památek na kole

V roce 2010 začala spolupráce Jihomoravského kraje, Nadace partnerství, Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava a rakouského partnera Weinviertel Tourismus GmbH na realizaci společného projektu Zažít kraj památek a vína na kole (M00173). Hlavním cílem projektu byla spolupráce Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska na rozvoji přeshraniční cykloturistiky.

V první fázi se projektový tým soustředil především na optimalizaci značení mezinárodních cyklistických tras a stezek, monitoring cyklistů a turistů. Na území jižní Moravy byla také budována doprovodná cyklistická infrastruktura pro větší pohodlí návštěvníků, konkrétně 30 odpočívek. Došlo k realizaci mnoha společných aktivit, které podpořily rozvoj přeshraniční cykloturistiky – byla vydána společná cykloturistická mapa, brožura k tématice železné opony, pořádány akce s přeshraničním dopadem (např. Týden na kole) apod.

Dobrým pomocníkem při přeshraničních výletech je publikovaný cykloslovníček, který obsahuje obvyklé fráze, popis částí kola a příslušenství, umožní zajistit si ubytování nebo objednat v restauraci. Slovníček je k dispozici v česko-německo-anglické jazykové mutaci. Turisté se tedy nemusí bát, že by po překonání hranice nezvládli dorozumění v obvyklých situacích.
 
Projekt získal Speciální cenu veletrhů Brno během Regiontouru 2013 v kategorii nejlepší turistický produkt. Miloň Mlčák, který cenu za BVV předával, vyzdvihl hlavní přednosti oceněného produktu, při jehož přípravě spojily síly Jihomoravský kraj a Dolní Rakousko: „Tato nabídka nás zaujala svým nápadem, kreativitou a způsobem, jakým propojuje partnery z obou stran hranice.“
http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

 • Cykloprůvodce s přeshraničními výlety

  V rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole byl vydán nový cykloprůvodce, který obsahuje 20 přeshraničních tipů na cyklovýlety. Brožurka je k dispozici v českém a německém jazyce.

  14.2.2013 více
 • Úspěšná spolupráce v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole

  Úspěšná spolupráce v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole

  Již v roce 2010 začala spolupráce Jihomoravského kraje, Nadace partnerství, Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava a rakouského partnera Weinviertel Tourismus GmBH. na realizaci společného projektu Zažít kraj památek a vína na kole. Hlavním cílem projektu je spolupráce Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska v oblasti cykloturistiky, která nese již konkrétní výsledky.

  11.2.2013 více
 • Tam, kde byla železná opona

  Tam, kde byla železná opona

  Nová brožura Nadace Partnerství vás seznamuje s několika evropskými projekty, které využívají téma historie železné opony a přírodních krás v jejím koridoru z hlediska šetrné turistiky na území Jihomoravského kraje a jejich přesahu do Dolního Rakouska. Brožura vzniklá v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole podrobně informuje o stezkách podél železné opony a je doplněna o mapu průběhu těchto stezek.

  24.8.2012 více
 • Cykloslovníček

  V rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole byl vydán Cykloslovníček, dobrý pomocník při vašich přeshraničních výletech. Slovníček obsahuje obvyklé fráze, popis částí kola a příslušenství, umožní zajistit si ubytování nebo si objednat v restauraci. Slovníček je v česko-německo-anglické jazykové mutaci.

  30.7.2012 více
 • Cyklomapy Jižní Morava - Weinviertel

  Cyklomapy Jižní Morava - Weinviertel

  V rámci projektu "Zažít kraj vína a památek na kole" byly vydány společné cyklomapy regionu Jižní Morava - Weinviertel a to v česko-německé jazykové mutaci. Vydejte se na kole přes hranice!

  2.7.2012 více
 • Zažít kraj vína na kole

  Jižní Morava je jednou z nejnavštěvovanějších turistických i cykloturistických destinací u nás, a tak i nabídka akcí pro veřejnost je rok od roku širší. Během léta je na programu hned několik cyklistických akcí a velká většina z nich se uskuteční na jedné z jedenácti moravských vinařských stezek.

  13.6.2012 více