C-B-R Mnichov 2009

26.2.2009 - 2.3.2009 Mnichov

*FREIZEIT UND REISEN (26.2.-2.3.2009)*
Stejně jako v minulém roce navštívilo veletrh v Mnichově na 100 000 návštěvníků. Vystavovalo zde 1 656 vystavovatelů ze 64 zemí. Veletrh C-B-R Mnichov patří k předním evropským veletrhům cestovního ruchu. Kromě cestovního ruchu je zaměřen na trávení volného času, vodní sporty, cyklistiku, turistiku a karavaning. To ovlivňuje také poptávku po naší nabídce. 

Expozice České republiky, kterou zajišťoval Czechtourism, měla rozměry 340 m2.
Jižní Morava se na tomto veletrhu prezentovala již asi sedmým rokem. Dá se konstatovat, že zájem o turistické destinace zde stoupá a rovněž zájem o jižní Moravu je zde velký. Mnozí návštěvníci patří k pravidelným hostům a ptají se po novinkách. Část návštěvníků tvoří samozřejmě moravští rodáci, kteří byli vysídleni v poválečném období a jejich potomci. Často hledají informace o malých městech a rodištích.
Vzhledem k zaměření veletrhu je zde velký zájem především o mapy, stání pro obytné vozy a kempy, o cykloturistiku, možnosti vodních sportů a rybaření, ale také o poznávací turistiku a vinařskou turistiku.
Velmi slušný zájem je zde každoročně i ze strany odborných návštěvníků a novinářů. Vzhledem k již sedmilété účasti navrhuji změnit pro příští rok destinaci a veletrh zařadit mezi navštěvované každý druhý rok.
www: http://www.free-muenchen.de/ 

 

Přiložené dokumenty