Dovolená a Region Ostrava 2013

8.3.2013 - 10.3.2013 Ostrava
Dovolená a Region Ostrava 2013

Ve dnech 8. - 10. března 2013 se konala na výstavišti Černá louka Ostrava výstava cestovního ruchu Dovolená a region, lázeňství 2013. Výstava patří mezi nejvýznamnější událost podporující oblast cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Prezentaci cestovních kanceláří, regionů, krajů a měst doplnila nabídka nejznámějších lázeňských míst z České a Slovenské republiky.

Výstava se konala pod záštitou Ing. Jiřího Vzientka, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje. Zahájení výstavy se zúčastnil pan Karel Burda, předseda představenstva a ředitel společnosti Ostravské výstavy a.s., Ing. Ivan Strachoň, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a generální ředitel společnosti Zlatý pruh Polabí pan Pavel Hlaváč.

Souběžně probíhal 4. ročník výstavy SVATBA a 3. ročník Ostravského knižního veletrhu.

Veletrh Dovolená a Region Ostrava 2013 přilákal 12 719 návštěvníků, a to i ze zahraničí. Celková výstavní plocha zaujímala 2324m2. Na ní se představilo 113 vystavovatelů. Jedním z nich byla Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava s ochutnávkou vín firmy Vínovín Strážnice a Vinné sklepy Valtice. Dalšími spoluvystavovateli CCRJM byli: Mikulovsko, Znojmo, Vranov nad Dyjí, zámek Slavkov, hotel Sladovna Černá hora a Wine wellness Hotel Centro Hustopeče. Návštěvníci projevovali zájem zejména o cykloturistiku a vinařskou turistiku, o nabídku kulturních a památkových objektů, ale i o konkrétní turistické cíle např. pamětihodnosti města Brna a regionu jižní Morava. Byli jsme kontaktováni nejen zástupci cestovních kanceláří, ale i hoteliéry, kteří měli zájem o navázání spolupráce.

V pátek 8. března 2013 proběhla v konferenčním sále Ostravských výstav odborná konference cestovního ruchu v MSK s názvem „Příležitost pro rozvoj cestovního ruchu v ČR a Moravskoslezském kraji v novém programovacím období 2014+.

V rámci slavnostního večera pořádaného Moravskoslezským krajem ve spolupráci s Ostravskými výstavami, a.s., který se letos uskutečnil na Slezskoostravském hradě, proběhlo vyhlášení Ocenění pořadatelů a odborné poroty za expozici firmy v rámci celostátní soutěže AURA 2013. Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava se umístila na prvním místě.

Termín příštího ročníku 7. – 9. března 2014

Fotogalerie