Dovolená a Region Ostrava 2016

4.3.2016 - 6.3.2016

Ve dnech 4. - 6. března 2016 se konala na výstavišti Černá louka Ostrava výstava cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství 2016. Výstava patří mezi nejvýznamnější událost podporující oblast cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Prezentaci cestovních kanceláří, regionů, krajů a měst doplnila nabídka nejznámějších lázeňských míst z české a slovenské republiky.

 

 

Výstavu navštívilo 10911 návštěvníků z 5 zemí.

 

I v letošním roce byla výstava zpestřena o zastoupení několika informačních center v rámci Asociace turistických informačních center ČR. Návštěvníci tak měli možnost nahlédnout do všech koutů republiky.

Spolu s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava se v rámci expozice jižní Moravy prezentovaly turistické oblasti  Slovácko, Mikulovsko, Znojemsko a Rosicko. Své služby představily Lázně Hodonín a Lednice. S ochutnávkou vín se představily Zámecké sklepy Strážnice, své produkty včetně ochutnávky čajů představila firma Sonnentor Čejkovice.

Návštěvníci projevovali zájem zejména o cykloturistiku, vinařskou turistiku, o nabídku lázeňských pobytových balíčků, kulturních a památkových objektů, ale i o konkrétní turistické cíle např. pamětihodnosti města Brna a regionu jižní Morava.  Byli jsme kontaktováni nejen zástupci cestovních kanceláří, ale i novináři, kteří měli zájem o navázání spolupráce.

 

 

Termín příštího ročníku 3. - 5. března 2017