Dovolená a Region Ostrava 2017

3.3.2017 - 5.3.2017

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se v termínu 3. – 5. března 2017  konal již dvacátým rokem veletrh cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství. Veletrh patří mezi nejvýznamnější události podporující oblast cestovního ruchu v České republice. Prezentaci cestovních kanceláří, regionů, krajů a měst doplnila nabídka nejznámějších lázeňských míst z České, Slovenské a Maďarské republiky. Nechyběly zde krajové speciality ať už v podobě tradičních řemesel nebo vynikajících místních specialit. Pestrá nabídka turistických destinací, ale i kulturních a historických památek, tak nabídla návštěvníkům tipy na výlet a aktivní trávení volného času. 

 Spolu s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava se v rámci expozice jižní Moravy prezentovaly turistické oblasti Slovácko, Mikulovsko, Znojemsko a Moravský kras a okolí. Své služby představily Lázně Hodonín a Lednice. S ochutnávkou vín se představily Zámecké sklepy Strážnice, své produkty včetně ochutnávky svých produktů představila firma Sonnentor Čejkovice.

Návštěvníci projevovali zájem zejména o cykloturistiku, vinařskou turistiku, o nabídku lázeňských pobytových balíčků, kulturních a památkových objektů, ale i o konkrétní turistické cíle např. pamětihodnosti města Brna a regionu jižní Morava.  Byli jsme kontaktováni nejen zástupci cestovních kanceláří, ale i novináři, kteří měli zájem o navázání spolupráce.

Novinkou letošního ročníku byla prezentace církevní turistiky, která zde byla zastoupena Biskupstvím ostravsko-opavským, Biskupstvím Brněnským a Biskupstvím Opolským. Česko – japonské kulturní centrum se postaralo o bohatý doprovodný program a nahlédnutí do japonské kultury.

I v letošním roce byla výstava zpestřena zastoupením informačních center v rámci Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR). Návštěvníci tak měli možnost nahlédnout do různých koutů republiky.

V pátek, 3. března 2017, proběhl v konferenčním sále Ostravských výstav seminář pro pracovníky TIC „Blogerství a sociální sítě“ pod vedením paní Veroniky Hradilíkové, české travel bloggerky. Organizátorem tohoto semináře byl A.T.I.C. ČR. Záštitu nad veletrhem převzal a seminář zahájil pan Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. Dalšími hosty byli pan Karel Burda, předseda představenstva Ostravské výstavy a.s. a pan Pavel Hlaváč, prezident A.T.I.C. ČR.

Výstavu slavnostně zahájili Karel Burda, předseda představenstva společnosti Ostravské výstavy a.s. a Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

 

Termín příštího ročníku 2. - 4. března 2018