EIBTM Barcelona

29.11.2007 - 1.12.2007

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava společně s Jihomoravským krajem a Veletrhy Brno a.s. se v rámci expozice CzechTourismu poprvé zúčastnila veletrhu kongresové a incentivní turistiky v Barceloně. 

EIBTM je jedním z největších a nejvýznamnějších veletrhů s tématikou MICE (Meetings, Incentives, Congress, Events) s návštěvností 7 218 odborných návštěvníků. Řadí se mezi B2B veletrhy, na které má přístup pouze odborná veřejnost. Návštěvníci veletrhů zastupují organizace, které se zabývají organizováním obchodních a pracovních zájezdů, setkání, konferencí, společenských a kulturních akcí a motivačních programů pro zaměstnance. Letecké společnosti, půjčovny aut, místa pro pořádání konferencí a kongresů, společnosti zajišťující vyhlídkové plavby, DMC služby, dopravní společnosti, hotely, obchodní asociace, cestovní kanceláře apod. jsou typickými dodavateli pro MICE průmysl a na veletrhu vystupují jako vystavovatelé.

Organizace, které se zajímají o veletrh tohoto typu, mají několik možností participace. Účastnit se jako vystavovatelé, návštěvníci, zástupci médií nebo zvaní nákupčí. Zvaní nákupčí musí splňovat přísná kvalifikační kritéria. Pořadatelé EIBTM pro ně zdarma zajistí lety, ubytování, transfery, incentivní programy a další služby, které se odvíjí od VIP statusu. Pro vystavovatele je zajištěna PR podpora, vstup do katalogu EIBTM, doprovodné promo akce, online diář předjednaných schůzek a osobní stránka vystavovatele se všemi důležitými informacemi a kontakty. Zájemci, kteří mají zájem podílet se na tomto veletrhu jako vystavovatelé, zaplatí € 740 za m2 bez DPH (7% v ESP). V ceně je pouze výstavní plocha. Ostatní služby jako design a montáž stánku si hradí vystavovatel sám. Výhodnější a efektivnější varianta je účastnit se veletrhu společně v rámci národní expozice CzechTourism. V příštím roce se veletrh koná dne 2. 12 - 4. 12 2008. Účastnický poplatek je 112 850 kč. Více informací ohledně možností prezentace naleznete na www.czechtourism.cz .