F.RE.E. Mnichov

19.2.2014 - 23.2.2014 Mnichov

CCRJM prezentovala Jižní Moravu společně s městem Brnem na veletrhu cestovního ruchu F.RE.E 2014 v Mnichově. Tento veletrh je jedním z nejnavštěvovanějších spotřebitelských veletrhů v jižním Německu a poskytuje ucelený přehled nabídky cestovního ruchu (cestování, cyklistika, vodáctví, karavany a mobilní volný čas, zdraví a wellness a další). Cílem prezentace bylo představení celého regionu jižní Moravy a ukázat, že se jedná o jediný vinařský region v ČR, o turisticky a kulturně atraktivní destinaci, která poskytuje širokou škálu možností pro aktivní trávení volného času, a to jak formou účasti na kulturních, vinařských, společenských a sportovních akcích a turistických atraktivit v souvislosti s možností využití bohatého potenciálu služeb v oblasti cestovního ruchu.

Expozice Jižní Moravy a města Brna byla umístěna ve společné expozici České republiky pod záštitou agentury CzechTourism. Nabídka Jižní Moravy byla rozšířena o další prostor, v rámci kterého probíhala průběžná ochutnávka moravských vín. Vína k prezentaci poskytla Rada Vinařského fondu z letošní kolekce vín Salonu vín ve Valticích. Na prezentaci vín navazovala se svým programem cimbálová muzika ze Slovácka a vytvářela tak příjemnou atmosféru připomínající náladu moravských sklepních uliček. Tato ucelená nabídka Jižní Moravy na sebe významně strhávala pozornost návštěvníků veletrhu. Návštěvníkům byly nabízeny informace o sklepních uličkách, moravském vinařství, cykloturistice, městě Brně a dalších turistických zajímavostech.
Vedle Jižní Moravy byly umístěny prezentace dalších regionů a to: Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Jižní Čechy, Český Krumlov, Plzeň, Domažlice, Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Teplice, Ústecký kraj a zástupci soukromých subjektů prezentujících především lázeňství a ubytování. V rámci expozice České republiky byly na LCD obrazovkách prezentovány také záběry z města Brna a loga města společně s prezentacemi dalších vystavujících subjektů. Veletrhu se zúčastnilo více než 112 000 návštěvníků.

Účast města Brna a CCRJM na veletrhu cestovního ruchu se setkala s velkým zájmem ze strany návštěvníků včetně odborné veřejnosti. Doporučuji proto zajistit prezentaci Jižní Moravy v Mnichově i v roce 2015.

Fotogalerie