Freizeit: Garten - Reise - Sport, Klagenfurt, Rakousko

15.4.2007 - 15.4.2007

Tento veletrh je největším jarním veletrhem v jižním Rakousku. Zahraniční zastoupení CzechTourismu ve Vídni zde vystavovalo letos podruhé. CCRJM se zúčastnila jako jeho partner. Měli jsme společnou malou expozici 12m2. Ze sousedních destinací se zde prezentovalo Maďarsko, Slovinsko a Itálie. 

Tento veletrh navštěvovala především veřejnost. Opět se zde jedná o spojení volného času, cestování a sportu. Zájem je však také o kulturní turistiku.

Z reakcí návštěvníků výstavy cestovního ruchu bylo zřejmé, že region Jižní Morava zde příliš známý není. Mnozí sice byli naší přítomností mile překvapeni a se zájmem si brali informace, jiní se jen těžko orientovali, kam Jižní Moravu zařadit a byli i takoví, kteří si jen sotva uvědomovali změny v našem politickém zřízení.

Je to výzva pro nás, abychom se více představovali a snažili se vzbudit zájem v oblastech, které nejsou tak vzdálené a přesto o nás téměř nic neví nebo si řekneme, že když nemají zájem, je to zbytečné a necháme je být?

V části veletrhu věnované motocyklům a automobilům byla situace poněkud jiná. Zde většina návštěvníků velmi vstřícně přijímala informace a letošní program Masarykova automotodromu v Brně a velká část jej znala nebo již dříve navštívila. Této znalosti je vhodné v budoucnu využít například v rámci obecného materiálu, který bude seznamovat s hlavními turistickými zajímavostmi kraje. Vhodné je materiáldoplnit konkrétními informacemi o možnostech dopravy a s návrhem pobytu. O materiály konkrétních míst zájem příliš nebyl, kromě o materiálů města Brna. Nabídka ubytování byla požadována ojediněle. Návštěvníci měli jen zřídka povědomí o nejznámějších místech regionu jako Slavkov, Moravský kras, LVA, Mikulovsko, která jsou často známá i ve vzdálenějších destinacích.