Golfový fam trip na jižní Moravě

17.4.2009 - 19.4.2009

Ve dnech 17. - 19. dubna se konal golfový fam trip na jižní Moravě, který pořádala Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava. Jižní Morava bývá spojována s dobrým vínem, památkami UNESCO, slavkovským bojištěm, brněnským okruhem a spoustou dalších turistických zajímavostí, které určitě přispěly k tomu, že tento kraj je hned po Praze druhým nejnavštěvovanějším regionem naší republiky. 

Golfová turistika k tomuto výsledku jistě také nemalou měrou přispěla, neboť jižní Morava právě pro svou rozmanitost, historické památky, víno a pro svou tradiční pohostinnost patří k velmi oblíbeným místům, a to nejen pro tuzemské golfisty. a o tom se na vlastní kůži přijeli přesvědčit účastníci fam tripu, kteří nabízejí golf přímo jako svůj produkt nebo jako doprovodný program.
Roku 1805 se u Slavkova na jižní Moravě odehrála jedna z nejslavnějších napoleonských bitev, a protože v čele svých vojsk se osobně účastnili také tři panovníci, říká se jí bitva tří císařů. S tímto názvem je také spojen golfový balíček, který vznikl ve spolupráci tří největších jihomoravských golfových hřišť, a to Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově, Golfového areálu Kaskáda u Brna a Sokrates Golf & Country Clubu v Kořenci u Boskovic. A právě tyto tři hřiště si mohli na vlastní kůži vyzkoušet účastníci fam tripu, mezi nimiž byly incomingové cestovní kanceláře, zahraniční touroperátoři nabízející golfové produkty a také tuzemské agentury pořádající golfové turnaje.
Součástí programu nebylo pouze prověření kvality hřišť a golfového švihu účastníků, ale také workshop – pracovní setkání, v rámci kterého byly představeny další služby regionu – ubytovací kapacity, wellness programy, kongresové a konferenční prostory, historické památky apod. Účastníci fam tripu se tak osobně setkali s jejich zástupci, seznámili se se speciálními nabídkami určenými přímo pro golfisty a navázali tak vzájemný kontakt, jenž je pro tuto práci velmi důležitý.