Infotour a Cykloturistika Hradec Králové

15.3.2013 - 16.3.2013 Hradec Králové

Ve dnech 15. - 16. 3. 2013 se uskutečnil již 14. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové. Akce probíhala v prostorách kongresového centra Aldis, které bylo zároveň nově pořadatelem celé akce. Infotour a Cykloturistika se řadí mezi největší regionální veletrhy svého druhu v České republice.

Veřejnosti byla akce přístupná zdarma, a to v pátek 15. 3. od 10 do 18 hodin a v sobotu 16.3. pak od 9 do 17 hodin. Akce ze zúčastnilo na 120 vystavovatelů vč. sousedních regionů Slovenska a Polska.

Tématem letošního ročníku byl „Královéhradecký rok ženy 2013“. Představen byl „Lokální dukát“ – slavnostní edice Eliščiných dukátů a filmové medailónky Královských věnných měst. Záštitu nad veletrhem převzali hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a primátor statutárního města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink.

Návštěvníci se mohli kromě nabídek jednotlivých regionů, cestovních kanceláří a agentur seznámit s nabídkou dotovaných zájezdů pro seniory 55+, turistických a kulturních pobytů pro nezadané, plaveb po Holandsku a Baťově kanále či cestování hotelbusem. Zástupci téměř všech krajů České republiky představili turistické zajímavosti svých regionů, lázeňské subjekty a hotely nabídly wellness pobyty včetně praktických ukázek některých léčebných procedur. Ukázky cvičení pilates, cvičení na trampolínách nebo venkovní nordic walking zde představila některá sportovní centra.

Centrála cestovního ruchu Jižní Morava prezentovala nabídku jižní Moravy ve společné expozici s regiony Slovácko, Mikulovsko, Lázněmi Hodonín a se Zámeckými sklepy Strážnice. Největší zájem měli návštěvníci o cyklostezky a vinařské stezky po jižní Moravě a vinné sklípky. Velký zájem byl o akce připravované v regionu, o ubytování a tipy na výlety. Ze všeho nejvíce lákal Lednicko-valtický areál, Podyjí, Mikulov a Pálava, Baťův kanál nebo Moravský kras. Návštěvníci mohli zdarma ochutnat nebo i zakoupit vína ze Zámeckých sklepů Strážnice.

Tradičním zpestřením celé akce byly besedy s cestovateli, kde se mohli posluchači podělit o zážitky z cest s hudebníkem Martinem Kratochvílem nebo cestovatelem Stevem Lichtagem a dalšími. Zpestřením byla možnost prohlídek jinak běžně nepřístupných míst starého Hradce Králové.

Během veletrhu si mohli návštěvníci prohlédnout „Vambereckou duhu“- největší krajkový závěs usilující o zapsání do Guinessovy knihy rekordů, cyklistické kuriozity, vyzkoušet golfový trenažér, rakouská značková elektrokola KTM a další zajímavé ukázky. Cyklonávštěvníci mohli zdarma svěřit své kolo odborníkům k technické kontrole.

Návštěvníci měli také možnost ochutnat nebo si zakoupit drobné řemeslné výrobky, potraviny a přírodní produkty vycházející z tradic a kultury České republiky i našich sousedů.

Fotogalerie