International Golf Travel Market 2009

16.11.2009 - 19.11.2009 Malaza
International Golf Travel Market 2009

Mezinárodní veletrh golfové turistiky International Golf Travel Market (IGTM) se konal v termínu 16. – 19.11.2009 ve španělské Malaze. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava zde pod hlavičkou CzechTourismu představila golfovou nabídku regionu poprvé. 

 IGTM patří mezi top B2B veletrhy golfového turismu na světě. Účastník přijíždí na veletrh již s přesným rozvrhem jednání. Každá schůzka je předjednaná dopředu a v místě vše probíhá podle stanoveného harmonogramu. Tato forma účasti je velice efektivní, nicméně klade vysoké nároky na vystavovatele – stranu nabídky. Vystavovatel musí dostatečně zaujmout stranu poptávky ještě před konáním veletrhu. Za tímto účelem je vhodné zapojit specializovaný subjekt, tour-operátora, organizátora golfových turnajů apod. se znalostí mezinárodní trhu golfového turismu.
Tento rok se veletrhu zúčastnilo 500 vystavovatelů z více než 62 zemí. Mezi vystavovatele patří golfové resorty, kluby, hotely, organizátoři turnajů, incomingové CK a destinace. Nově se představilo 50 vystavovatelů, mezi které patřila Indie, Chorvatsko, Nepál nebo Bermudy. Neobjevenou golfovou destinací se stala Brazílie.
Konkurence na straně golfové nabídky je veliká. Jenom ve španělské Andalucií se nachází přes 80 golfových resortů a klubů. Jižní Moravu s nabídkou tří hřišť je možné nabízet především ve spojení s jinou formou cestovního ruchu. Vhodnou kombinací může být vinařství nebo poznávání hradů a zámků.
Příští ročník veletrhu se koná 15. – 18. 11. 2010.
Více o veletrhu na www.igtm.co.uk

 

Fotogalerie

Přiložené dokumenty