INWETEX - CIS TRAVEL MARKET 2008, Petrohrad

1.10.2008 - 3.10.2008 Petrohrad

V letošním roce se Centrála cestovního ruchu - Jižní morava opět účastnila mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Petrohradě INVETEX - CIS TRAVEL MARKET 2008, tentokrát ve spolupráci s Jihomoravským krajem. 

Veletrhu předcházela prezentace moravských krajů „Moravský den v Petrohradě" dne 30. 9. 2008. Na této prezentaci se již v předcházejícím roce dohodli zástupci jižní a východní Moravy s Generálním konzulátem České republiky v Petrohradě. Tuto aktivitu podpořily Jihomoravský, Zlínský a Olomoucký kraj a dohodli se na společné prezentaci Moravy v Sankt Petěrburku.

Dne 30. 9. probíhala od ranních hodin pracovní jednání. V dopoledních hodinách se konal podnikatelský workshop, odpoledne na něj navázal workshop cestovního ruchu. Tohoto se zúčastnilo cca 55 zástupců cestovních kanceláří a agentur z Petrohradu. Moravské kraje představili společný produkt „Moravská jantarová stezka", představili se zde Priznitzovy lázně, Lázně Luhačovice, Lázně Hodonín a Lednice, Veletrhy Brno, a.s. a letiště Brno. Nabídka vyvolala velký zájem, účastníci workshopu byli oslovováni mnoha dalšími dotazy na možnou spolupráci. Mnozí z nich se opětovně dostavili k doplnění informací v průběhu veletrhu, který následoval v dalších 3 dnech.

Večerní hodiny patřily společenskému večeru. V hotelu Ambasador prezentovaly své výrobky Sklárny Květná, nalévala se slovácká slivovice a ochutnávala se moravská vína, ale také pivo z jihomoravské Černé Hory. K tomu všemu hrála cimbálová muzika Strážničan. Významnou součástí programu byla módní přehlídka Zuzany Machorkové z Čebína a designera obuvi Pavla Zapletala ze Zlína.

Následující dny 1.-3. 10. se konal Mezinárodní veletrh INWETEX. Veletrh není svým rozsahem příliš velký, ale věříme, že pro rozvoj cestovního ruchu na Moravě bude přínosným. Návštěvníci z odborné části projevovali velký zájem o Českou republiku i moravské regiony. Často neměli žádné informace a s velkým zájmem se vyslechli, co jižní Morava nabízí. Mnozí vyžadovali jednání přímo s prodejcem. Jižní Moravu vnímají jako novou zajímavou destinaci, někteří preferují pouze Prahu a Karlovy vary, jiní mají zájem o rozšíření nabídky.

Doporučuji se i v budoucnu účastnit veletrhů v této destinaci. Je nutno vyvolávat zájem o náš  region v těchto regionech, kde je opravdu chuť cestovat. Náš úspěch na veletrhu by významně podtrhla osobní účast zástupců cestovních kanceláří, které mají zájem nebo již spolupracují s některou cestovní kanceláří v této oblasti. V letošním roce byla společným partnerem všech tří moravských regionů CK Avedon z Mikulova.

Mgr. Zuzana Vojtová
ředitelka CCRJM

  

Fotogalerie