RDA Kolín nad Rýnem 2011

26.7.2011 - 28.7.2011 Kolín nad Rýnem

Mezinárodní veletrh RDA je veletrh zaměřený na autobusovou turistiku. Jedná se o veletrh B2B, veletrh přístupný pouze odborným návštěvníkům. Účastníci veletrhu musí být členem sdružení autobusových dopravců RDA. 

 Veletrh se konal ve dnech 26. - 28. července v Kolíně nad Rýnem. Česká republika zde měla v letošním roce plochu 120 m2.. Prezentaci zajištoval CzechTourism ve spolupráci s realizační agenturou M.I.P. Group, a.s.


Účastníci expozice byli:
CA Ivan Číla
Centrála cestovního ruchu Jižní Morava
CK Czech Holidays
CK Style Travel
Hotel Aquapalace
Hotel Astra
Hotel Horizont
Star hotel Benecko
Ústecký kraj

Jižní Morava se tohoto veletrhu účastní již několik let. V minulosti byla jediným regionem v rámci této expozice. Tato účast je především na základě zájmu podnikatelů - cestovních kanceláří a hotelů. V letošním roce se společně s Centrálou zúčastnili veletrhu zástupci cestovní kanceláře Flagtours a Hotelu International. Nově se veletrhu účastnil také Ústecký kraj. Tradičně se účastní pražské cestovní kanceláře. Tyto mají většinou v nabídce také cesty na jižní Moravu.

Na tomto veletrhu se jedná především o vzájemná osobní jednání odborných partnerů. Účast vyžaduje konkrétní turistické programy a balíčky. Konkrétní informace o možnostech ubytování, datech připravovaných turisticky zajímavých akcí a turistických novinkách.

V letošním roce se veletrhu zúčastnilo o něco méně odborných návštěvníků než v minulém roce, tj. 10 671 osob, ale i přesto organizátoři vyjádřili spokojenost s průběhem a úspěšností veletrhu. Vedle vlastní prezentace na veletrhu umožňuje účast v RDA využití dalších kontaktů a prezentaci nabídek členů na webovém portálu společnosti RDA. Další ročník 2012 se bude konat ve dnech 17. - 19. července. Bude-li opět zájem ze strany podnikatelů prezentovat zde své nabídky, zaštítí tuto prezentaci opět CCRJM.