Region Tour Expo Trenčín

13.5.2016 - 14.5.2016

Ve dnech 13.- 14. května 2016 se konal na výstavišti EXPO CENTER a.s., Trenčín již 5. ročník veletrhu cestovního ruchu Region Tour Expo. Výstava se soustředila především na cestovní ruch Slovenska a České republiky. Prezentaci regionů, krajů a měst doplnila nabídka nejznámějších lázeňských míst z české a slovenské republiky. Veletrhu se zúčastnilo 73 vystavovatelů ze Slovenska, České republiky, Bosny a Hercegoviny, Srbska a Slovinska. 

Počet návštěvníků přesáhl 6000.

Součástí výstavy Region Tour Expo byl i „Jarmark řemesel“. Nechyběly zde krajové speciality s ochutnávkou vynikajících místních specialit. Návštěvníky rovněž lákala výstava „Dorty“.

V rámci expozice jižní Moravy se veletrhu spolu s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava zúčastnilo město Mikulov s nabídkou zajímavostí Mikulovska, lázně Hodonín a Lednice nabídly pobytové balíčky v moravských lázních.
Návštěvníci projevovali zájem zejména o cykloturistiku a vinařskou turistiku, o nabídku ubytování na jižní Moravě, ale i o konkrétní turistické cíle v regionu jižní Morava.
6. ročník Region Tour Expo se bude konat v květnu 2017.