SALIMA 2014

25.2.2014 - 28.2.2014 Brno
SALIMA 2014

Centrála cestovního ruchu Jižní Morava se ve dnech 25. - 28. února 2014 prezentovala na Mezinárodním potravinářském veletrhu SALIMA na Brněnském výstavišti spolu s Jihomoravským krajem a Regionální agrární komorou.
 

Slavnostního otevření expozice Jihomoravského kraje a Regionální agrární komory JMK se zúčastnil ministr zemědělství Marian Jurečka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

V expozici kraje se představili a své výrobky prodávali ocenění výrobci potravinářské soutěže Zlatá Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a studenti potravinářských oborů středních odborných škol a učilišť Jihomoravského kraje. V kuchyňském studiu expozice probíhala prezentace těchto škol a dovedností jejich studentů při výrobě různých pokrmů, cukrářských výrobků a míchaných nápojů.

Na stánku CCRJM pak mohli obdržet propagační materiály vztahující se ke gastronomii a k vinařství na jižní Moravě, jako 2 díly Moravské minikuchařky, publikaci Regionální potraviny a výrobky, publikaci Sousedé na talíři nebo katalog Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy doplněný vinařskou mapou.

Veletrh SALIMA 2014 je určen nejen odborníkům z potravinářských branží, ale i široké veřejnosti a podává dokonalý přehled o zpracovatelském průmyslu v zemích střední a východní Evropy. V rámci souboru veletrhů SALIMA, MBK, INTECO, VINEX a EMBAX se prezentují přední výrobci a dodavatelé potravin a technologií pro potravinářské obory, mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařství a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování z celého světa. Veletrhy se konají ve dvouleté periodicitě, vždy v sudých letech. Na letošní akci zavítalo přes 28 tisíc návštěvníků.


 

Fotogalerie