Slovakiatour Bratislava 2012

1.7.2011 - 3.7.2011 Bratislava

Součástí veletrhu ITF Slovakiatour byly i další veletrhy: „Poľovníctvo a oddych" a „Danubius Gastro" (mezinárodní veletrh gastronomie). Součástí veletrhů byl také festival cestovatelských filmů „Camera Slovakia".

Veletrh byl první den pro odbornou veřejnost, další dny pro širokou veřejnost. Veletrh byl hojně navštíven. Jednalo se především o individuální turisty střední a starší generace, kteří měli konkrétní dotazy a zájem především o možnosti cestování v nadcházející letní sezóně, přehledy ubytovacích kapacit v regionu, přehled akcí regionu roku 2012, aktivní dovolenou - cykloturistiku, nabídku vinařských cílů, zajímavosti a atraktivity města a regionu. Poznatky získané na veletrhu a při diskuzi s ostatními spoluvystavovateli budou využity při zpracování letáku a materiálu Krajem vína a Krajem slunce.

V rámci expozice „jižní Moravy" se prezentovaly všechny přirozené turistické regiony JMK: Znojmo a Podyjí, Slovácko, Pálava a LVA, Brno a okolí, Moravský kras. Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava měla společný vystavovatelský pult s Jihomoravským krajem.