Veletrh cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika Hradec Králové

11.3.2016 - 12.3.2016

Ve dnech 11. – 12. 3. 2016 se Centrála cestovního ruchu Jižní Morava zúčastnila již 17. ročníku veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové. Akce probíhala v prostorách Kongresového centra Aldis, které bylo zároveň pořadatelem celé akce. 

Centrála cestovního ruchu Jižní Morava prezentovala nabídku jižní Moravy ve společné expozici s regiony Slovácko, Mikulovsko, Lázněmi Hodonín a Lázněmi Lednice, s Rosicemi a se Zámeckými sklepy Strážnice. Největší zájem měli návštěvníci tradičně o cyklostezky a vinařské stezky po jižní Moravě, vinné sklípky, o akce připravované v regionu, o ubytování a tipy na výlety. Největší pozornosti se těšilo Mikulovsko a Pálava a Lednicko-valtický areál, dále jednotlivé vinařské regiony, Baťův kanál nebo Moravský kras. Zájemci mohli zdarma ochutnat a zakoupit vína ze Zámeckých sklepů Strážnice.
Návštěvníci veletrhu se mohli seznámit s velmi pestrým spektrem vystavovatelů z celé České republiky, Slovenska, Chorvatska, Polska, Rakouska a nově ze Srbska.
Úspěšný průběh a rozvoj veletrhu dokládá nejen kladné hodnocení odborníků v cestovním ruchu, vystavovatelů a vysoká návštěvnost veřejnosti (cca 5000 lidí), ale též zvyšující se počet vystavovatelů, kterých bylo 146.
Veletrhu se zúčastnilo 30 cestovních kanceláří, další expozice představily nabídku krajů, měst, destinačních společností, lázeňství, wellness, atraktivních historických a přírodních lokalit, památkových rezervací, kempů, zábavních a vzdělávacích areálů pro děti.
Významná část programu byla věnována představení seriálu akcí, které se budou konat k připomenutí 150. výročí bitvy u Hradce Králové v roce 1866. Touto historicky významnou událostí se zabývala i páteční konference.
Někteří vystavovatelé formou krátkých přednášek představili na podiu hlavního sálu své nové programy, zájezdy apod. Oblíbenou součástí veletrhu byly opět hojně navštěvované cestovatelské besedy s losováním věcných cen věnovaných vystavovateli, pro odborníky působící v cestovním ruchu byla připravena beseda „Marketing, aneb jak nevrtěti psem“.
V pátek byly prostory veletrhu také místem přímého vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové, jednotlivé vstupy, rozhovory a soutěže byly působivou pozvánkou pro veřejnost k návštěvě veletrhu. Nově bylo pro menší děti v sobotu připraveno představení ve stylu country „ Na farmě“ a již tradičně byly v sobotu součástí veletrhu Farmářské trhy.

Vstup na veletrh i doprovodný program byl již tradičně zdarma.

www.infotourhk.cz