Veletrh cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika Hradec Králové 2014

14.3.2014 - 15.3.2014 Hradec Králové

Ve dnech 14. - 15. 3. 2014 se uskutečnil již 15. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové.

Ve dnech 14. - 15. 3. 2014 se uskutečnil již 15. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika v Hradci Králové. Akce probíhala v prostorách Kongresového centra Aldis, které bylo zároveň pořadatelem celé akce. Infotour a cykloturistika se řadí mezi největší regionální veletrhy svého druhu v České republice.

Veřejnosti byla akce přístupná zdarma, a to v pátek 14. 3. od 10 do 18 hodin a v sobotu 15.3. pak od 9 do 17 hodin. V sobotu byla akce doplněna o farmářské trhy. Návštěvníci měli tak možnost ochutnat nebo si zakoupit drobné řemeslné výrobky, potraviny a přírodní produkty vycházející z tradic a kultury České republiky i našich sousedů.

Zástupci téměř všech krajů České republiky a také vystavovatelé z Polska, Slovenska, Chorvatska a Slovinska představili turistické zajímavosti ve svých regionech, lázeňské subjekty a hotely nabídly wellness pobyty. Návštěvníci se mohli seznámit s nabídkou cestovních kanceláří, dotovaných zájezdů pro seniory, s možnostmi pro turistiku a cykloturistiku, s nabídkou ubytování v regionu i celé České republice. Agentura CzechTourism představila odborné veřejnosti i návštěvníkům projekt Česko – Země příběhů. Součástí veletrhu byla také konference na téma Stezky v krajině a přednášky byly přístupné též pro laickou veřejnost.

Centrála cestovního ruchu Jižní Morava prezentovala nabídku jižní Moravy ve společné expozici s regiony Slovácko, Mikulovsko, Lázněmi Hodonín a Lázněmi Lednice a se Zámeckými sklepy Strážnice. Největší zájem měli návštěvníci o cyklostezky a vinařské stezky po jižní Moravě a vinné sklípky. Velký zájem byl o akce připravované v regionu, o ubytování a tipy na výlety. Ze všeho nejvíce lákal Lednicko-valtický areál, Podyjí, Mikulov a Pálava, Baťův kanál nebo Moravský kras. Návštěvníci mohli zdarma ochutnat nebo i zakoupit vína ze Zámeckých sklepů Strážnice.

Celkem se veletrhu zúčastnilo 133 vystavovatelů a přibližně 5 000 návštěvníků.

Tradičním zpestřením celé akce byly besedy s cestovateli. Pro nejmenší návštěvníky byla připravena „Kulíškova herna“, kde se o jejich zábavu skvěle postarali Rádio Kulíšek, Merkur toys, Muzeum dřevěných hraček Detoa Albrechtice, Železniční muzeum Jaroměř, Vista Semily a Střední škola Lomnice nad Popelkou.
Celým veletrhem se prolínalo 150. výročí firmy Petrof. Při této příležitosti otevřel Petrof své muzeum a návštěvníci měli možnost zavítat přímo do výrobních hal této známé klavírní firmy.

Záštitu nad veletrhem převzal hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, primátor statutárního města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink, Ministerstvo pro místní rozvoj a Agentura CzechTourism.