Veletrh Infotour a Cykloturistika 2017

10.3.2017 - 11.3.2017 Hradec Králové

 Návštěvníci 18. ročníku veletrhu Infotour a Cykloturistika mohli ve dnech 10. – 11. 3. 2017 v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové najít téměř 135 vystavovatelů s nabídkou turistických možností nejen z celé České republiky, ale již tradičně z dalších zemí, např. z Polska, Slovenska, Chorvatska, Ukrajiny, Banátu.

Nově přibyla nabídka lázeňství a wellness v Maďarsku nebo nabídka cyklopobytů v Itálii. Vstup na veletrh i doprovodný program byl po celou dobu zdarma.
Centrála cestovního ruchu Jižní Morava prezentovala nabídku jižní Moravy ve společné expozici s regiony Slovácko, Mikulovsko, Lázněmi Hodonín a Lázněmi Lednice a se Zámeckými sklepy Strážnice. Největší zájem měli návštěvníci tradičně o cyklostezky a vinařské stezky po jižní Moravě, vinné sklípky, o akce připravované v regionu, o ubytování a tipy na výlety. Největší pozornosti se těšilo Mikulovsko a Pálava a Lednicko-valtický areál, Znojemsko a Podyjí, dále jednotlivé vinařské regiony, Baťův kanál nebo Moravský kras. Zájemci mohli zdarma ochutnat a zakoupit vína ze Zámeckých sklepů Strážnice.

Turisticky zajímavá místa představila kraje a města, destinační společnosti, lázeňské subjekty, hrady a zámky, hotely, atraktivní přírodní lokality, památkové rezervace, kempy, zábavní a vzdělávací areály pro děti. Velkou část vystavovatelů samozřejmě zaujaly cestovní kanceláře a agentury, kde bylo možné vybrat si z nepřeberného množství výletů a zájezdů po České republice i zahraniční.
Nemalá nabídka vystavovatelů směřovala k oblíbené cykloturistice – cyklozájezdy, cyklopobyty, kola, cyklomapy…
Hlavním tématem bylo letos loutkářství, které bylo prezentováno v expozici Statutárního města Hradec Králové mimo jiné s pozvánkami na evropská sportovní klání. Tento ročník doplnila konference na téma loutkářství ve spolupráci s Královéhradeckým Divadlem Drak, které obohatilo průběh veletrhu především dětským návštěvníkům.
Tradičním a velmi oblíbeným zpestřením veletrhu jsou cestovatelské besedy a přednášky známých cestovatelů, v posledních letech též poutavé promítání a ukázky tuzemských a příhraničních atraktivních destinací.
Na podiu Velkého sálu při krátkých komerčních prezentacích představili svoji nabídku cestovní kanceláře, turistické oblasti, návštěvníci mohli nalézt inspiraci opravdu ve všech prostorách veletrhu. Sobotní dopoledne probíhaly farmářské trhy s regionálními výrobky.