Veletrh Infotour a Cykloturistika 2018

9.3.2018 - 10.3.2018

Veletrh v Hradci Králové je největším v rámci Královehradeckého a Pardubického kraje.  Centrála cestovního ruchu Jižní Morava prezentovala již tradičně nabídku jižní Moravy na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové ve dnech 9. - 10. 3. 2018 ve společné expozici s regiony Slovácko, Mikulovsko, Lázněmi Hodonín, Moravským krasem a okolí a spolu s vinařskou nabídkou Vinařství Skoupil Velké Bílovice.

 

Největší zájem měli návštěvníci tradičně o cyklostezky a vinařské stezky po jižní Moravě, vinné sklípky, o akce připravované v regionu, o ubytování a tipy na výlety. Největší pozornosti se těšilo Mikulovsko a Pálava a Lednicko-valtický areál, Znojemsko a Podyjí, dále jednotlivé vinařské regiony, Baťův kanál nebo Moravský kras. Zájemci mohli zdarma ochutnat a zakoupit vína z Vinařství Skoupil z Velkých Bílovic.

Téměř 130 vystavovatelů, velká návštěvnost veřejnosti a atmosféra stého výročí založení republiky – to byla hlavní charakteristika letošního ročníku.
Na veletrh se každoročně vrací nejen stálí vystavovatelé, ale přibývají každý rok i noví vystavovatelé. Letos jistě byla pro návštěvníky přínosem stále se rozšiřující turistická nabídka vystavovatelů ze Slovenska a Polska.

Turisticky zajímavá místa nabídly Krajské úřady a Centrály cestovního ruchu všech krajů republiky, pouze s výjimkou Krajského úřadu Karlovarského a Ústeckého kraje. Města, destinační společnosti, lázeňské subjekty, hrady a zámky, hotely, atraktivní přírodní lokality, památkové rezervace, kempy, zábavní a vzdělávací areály pro děti, nabídky pro cykloturistiku. Své novinky prezentovaly cestovní kanceláře a agentury.

Významné výročí naší republiky se neslo i v duchu některých výstavních expozic, tradičním večerním setkáním vystavovatelů či doprovodným programem odborné konference s názvem Čapek – Karel, Josef a Helena, světoznámá díla a obyčejný život neobyčejných osobností.
Historická prvorepubliková kavárna lákala návštěvníky k posezení s dobrou Vilémovou kávou, taktéž kávou s více jak stoletou tradicí.

Již tradičním lákadlem pro návštěvníky byly cestovatelské besedy s losováním věcných cen, které každoročně věnují vystavovatelé, krátké komerční prezentace vystavovatelů, soutěže, kulturní doprovodný program, to vše se podílelo na příjemné atmosféře veletrhu.

Vstup na veletrh i doprovodný program byl opět ZDARMA.