Veletrh Mitt Moskva 2007

21.3.2007 - 24.3.2007

V termínu od 21. - 24.3.2007 se konal největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Ruské federaci Mitt 2007. První tři dny čtrnáctého ročníku veletrhu byly vyhrazeny odborníkům, poslední i všeobecné veřejnosti. Pod záštitou České centrály cestovního ruchu zde proběhla oficiální účast (47 vystavovatelů z ČR na výstavní ploše 459 m2). Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava se zúčastnila společně se zástupcem Jihomoravského kraje a Magistrátu města Brna. Návštěvnost letošního ročníku byla rekordní - 110 000 osob, z toho již první dva dny zhlédlo veletrh 65 000 odborníků. O produkty a nabídku turistického regionu Jižní Morava byl velký zájem, většina zájemců však vyžadovala přímý kontakt na ruská zastoupení cestovních kanceláří působících v České republice. 

Odborníci jsou v poslední době k návštěvě veletrhu zváni doručenou pozvánkou, po jejímž vyplnění jsou zaregistrováni. Tento zavedený postup velmi urychluje vstup na výstaviště. Současně s registrací obdrželi všichni odborní návštěvníci informační balíček.

Zájem o region Jižní Morava byl z ruské strany velký, jednalo se, mimo jiné i o posílení dopravního spojení (letecké linky Brno - Moskva). Další návazná jednání budou pokračovat písemně, některá jsou naplánována v České republice.