Mit Südmähren in die Welt


Wir zeigen Südmähren nicht nur den Leuten direkt in der Region, sondern auch über Messen. Wir präsentieren touristische Perlen im besten Licht, wir steigern das Interesse an unserer schönen Region. Je mehr Touristen zu uns kommen, desto besser geht es den Dienstleistern in unserer Region. Gerade hier können Sie sehen, wo überall wir Südmähren der Welt präsentiert haben, und welche Messen in absehbarer Zeit stattfinden.

Kommende Messen

SALIMATECH
07. 02. - 09. 02. 2023
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Nový koncept potravinářských veletrhů pod značkou SALIMATECH přináší přehled o českých i zahraničních dodavatelích potravin, nejmodernějších technologií pro výrobu potravin, zařízení pro jejich zpracování, zařízení a vybavení gastro provozů, potřeby pro mlynářství, pekařství a cukrářství, velkoobchod a distribuci potravin.

SALIMATECH je určen pouze odborným návštěvníkům a koná se ve dvouleté periodicitě. Veletrh zároveň představuje platformu k výměně zkušeností při zavádění inovací v potravinářství.

Veletrh SALIMATECH doplní Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint. Jedná se o vhodné spojení, protože vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářství.

F.RE.E Mnichov
22. 02. - 26. 02. 2023
Mnichov, Německo
Weitere Informationen

Veletrh pro volný čas a cestování

Veletrh f.re.e je jednou z nejoblíbenějších spotřebitelských výstav v jižním Německu. Představuje vše, co souvisí s cestováním a rekreací v celé své rozmanitosti a zve návštěvníky k bezprostřední zkušenosti v četných dobrodružných světech.

Naleznete zde turistické organizace, hotely a penziony, klubová zařízení, prázdninové domy, cestovní kanceláře, tipy na cestování po vodě, dovolené na koni, golfovou turistiku, wellness pobyty, doprava. Tématy jsou dopravci, mobilita, cvičení a fitness, zdravá výživa, krása a péče o tělo, well-being a alternativní medicína, lékařství, wellness, lodě a příslušenství, vodní turistika, chartery, kanoistika, kajaky, šlapadla, surfování, pádlování vestoje, potápění, veslování, rybaření, obytné vozy, karavany, příslušenství vozidel, kempování vybavení, kempy, horolezectví, trekking, outdoor, sportovní zařízení, jízdní kola, vybavení a doplňky, oblečení a obuv.

TRAVEL
23. 02. - 26. 02. 2023
Budapešť, Maďarsko
Weitere Informationen

Největší turistická atrakce v Maďarsku probíhá současně s veletrhy karavanů a tématem bude také cyklo a zdravotní turistika. Naposledy poskytla výstava Travel příležitost pro 2 200 odborníků setkat se, navazovat vztahy a poznávat trendy a tendence na trhu a přilákala celkem 27 000 návštěvníků.

Výstava bude mít také hlavní téma – udržitelnost v cestovním ruchu – protože současná situace učinila prioritu udržitelného provozu, což znamená i snižování ekologické stopy, udržitelnost a sociální odpovědnost. Hostem bude BalatonBike365 – Na kole po celý rok kolem Balatonu! Odborné fórum pro zdravotní turistiku pro profesionály bude diskutovat o udržitelném rozvoji. Hlavním cílem konference je poskytnout ucelený obraz o mezinárodních i domácích trendech a tendencích ve zdravotním cestovním ruchu, prezentovat dobré postupy pro udržitelný rozvoj.

Dovolená
03. 03. - 04. 03. 2023
Ostrava, Česká republika
Weitere Informationen

Inspirujte se, kam na dovolenou, kam poslat děti na prázdniny nebo byste si chtěli udělat pěkný víkend? Přijďte se inspirovat na veletrh cestovního ruchu. Dovolená v Česku, turistika, regionální potraviny, kulturní památky, příhraniční cestování a hlavně bohatý doprovodný program a spousta soutěží o hodnotné ceny. Tématy jsou: cestování, poznání, dovolená, turistika, dobrodružství – to vše na vás čeká na Černé louce. Souběžně probíhá i Knižní festival Ostrava.

MTT Wroclaw
03. 03. - 05. 03. 2023
Wroclaw, Polsko
Weitere Informationen

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu, který je v Polsku je jednou z největších turistických akcí. Průměrná návštěvnost veltrhu je kolem 9000 osob. Termín konání veletrhu – začátek března, tedy těsně před zahájením sezóny – znamená, že akci navštěvují jak odborníci z oboru, tak i turisté. Z Dolnoslezského vojvodství do ČR přijíždí velké množství indviduálních turistů, velmi často na několik kratších pobytů během roku.

Bolso Turismo Lisboa Travel Market
01. 03. - 05. 03. 2023
Lisabon, Portugalsko
Weitere Informationen

BTL je největší portugalskou kontaktní platformou v oblasti cestovního ruchu. Nabízí široké veřejnosti možnost výběru nových řešení a prázdninových destinací za vysoce konkurenční ceny. Během akce se uskuteční značné množství aktivit: konference, workshopy, předváděcí akce, obchodní setkání a mnoho dalšího.

Ferienmesse Wien
16. 03. - 19. 03. 2023
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Ferien-Messe Wien, mezinárodní akce pro dovolenou, cestování a volný čas, je předním veletrhem cestovního ruchu v Rakousku. Pestrý živý program na jevišti, zábavné přednášky a filmové prezentace v cestovním kině a dětské zážitky dokonale doplňují prázdninové, cestovní a volnočasové prezentace vystavovatelů. Ročník 2022 byl bohužel zrušen.

Holiday World Praha
17. 03. - 19. 03. 2023
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Na turistické zážitky lákají regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabízejí desítky cestovních kanceláří a agentur. 

IWINETC
23. 03. - 24. 03. 2023
Tarragona, Španělsko
Weitere Informationen

Prezentace destinací, služeb a vín během jednoho a půl dne s možností osobních setkání s odborníky na vinařskou a kulinářskou turistiku z celého světa.

IWINETC a B2B workshop poskytuje možnost navázat dlouhodobé, ziskové obchodní vztahy a umístíte svou značku a společnost/organizaci do popředí a centra a jako autoritu v odvětví vinařské a kulinářské turistiky.

For Bikes Praha
24. 03. - 26. 03. 2023
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představují návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program.

Specializovaný odborný veletrh zaměřený především na kontraktační jednání s tuzemskými  a zahraničními vystavovateli, výrobci a obchodníky.

Specializovaný odborný veletrh zaměřený především na kontraktační jednání s tuzemskými  a zahraničními vystavovateli, výrobci a obchodníky.

Argus Bike Festival Wien
15. 04. - 16. 04. 2023
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků. Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku.

Základem akce je veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím.

.

Vergangene Messen

Adventur
27. 01. - 29. 01. 2023
Vilnius, Litva
Weitere Informationen

27.-29. ledna 2023 proběhl cestovní veletrh Adventur v Litvě, který je určen jak odborné veřejnosti, tak především individuálním návštěvníkům.  Průměrná návštěvnost veletrhu je kolem 23 000 osob. Individuální návštěvníci se nejvíce zajímali o horské regiony, kulturní památky, UNESCO. Nejčastěji do České republiky cestují vlastním automobilem nebo autobusem.
První den veletrhu proběhlo B2B jednání s litevskými CK.


Vánoční trhy
09. 12. - 18. 12. 2022
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Vánoční atmosféra, inspirace pro nákup dárků, zábavný doprovodný program – to vše nabídnou v prosinci 2022 Vánoční trhy na brněnském výstavišti.

Nákupy dárků

  • téměř 300 prodejců
  • široký sortiment zboží – móda, hračky, dekorace, vybavení domácnosti, kosmetika a další
  • komfortní prostředí pavilonů F a G1

Řemeslnický jarmark

  • výrobky přímo od tvůrců – keramika, sklo, bižuterie a další

Hudba a zábava

  • pestrý doprovodný program na pódiu, který potěší děti i dospělé

Centrála cestovního ruchu zde měla pultík s propagačními materiály, který byl hojně navštěvován nakupujícími návštěvníky. Tipy na výlety s vinařskou tematikou a další TOP cíle jižní Moravy si rozebraly stovky návštěvníků, které navštívily vánoční trhy na Brněnském výstavišti.

IBTM World
29. 11. - 01. 12. 2022
Barcelona, Španělsko
Weitere Informationen

Veletrh IBTM patří v současné době k nejvýznamnějším MICE veletrhům cestovního ruchu s účastí více než 3000 vystavovatelů. Veletrh je určen pouze odborníkům. Centrála cestovního ruchu zde prezentovala své MICE aktivity a snažila se přilákat další potenciální návštěvníky odborných konferencí na území jižní Moravy.

WTM Londýn
07. 11. - 09. 11. 2022
Londýn, Velká Británie
Weitere Informationen

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 pofesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů. Ani letošní ročník nebyl výjimkou a přivítal davy návštěvníků. Jižní Morava se zde prezentovala spolu s městem Brnem pod společnou expozicí CzechTourism.

Life!
04. 11. - 06. 11. 2022
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos měli návštěvníci možnost zažít oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhla Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS:GO – skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nehyběla také páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Nedílnou součástí byla již tradičně FAMILY Hall (G1) se 30 sportovišti, ve které byla i expozice Jihomoravského kraje, jejíž součástí byla také zastřešující destinace Jižní Morava. Dorazit tak mohla celá rodina s dětmi.

Největší zájem byl o výlety pro rodiny s dětmi a TOP cíle jižní Moravy.

Reisen & Caravan Erfurt
28. 10. - 31. 10. 2022
Erfurt, Německo
Weitere Informationen

Veletrh „Travel & Caravan“ je největší durynský veletrh cestování a karavanů. Je to akce pro celou rodinu a koná se jednou ročně v Erfurtu, hlavním městě Durynska. Návštěvníci zde mohou získat nápady na svou příští letní či zimní dovolenou. Mezi vystavovatele patří zástupci zemí, turistických oblastí, letovisek, hotelů, touroperátorů, cestovních kanceláří, kempů i dodavatelů příslušenství od vybavení jako jsou markýzy až po technické modernizace. Kromě toho jsou představeny nejnovější a nejinovativnější obytné vozy a obytné vozy příští sezóny. Výstavu doprovází prázdninová scéna s prázdninovými filmy a kulturními a lidovými vystoupeními. O

veletrh byl velký zájem a účastníci se zajímali o oblast jižní Moravy a tipy na výlety a ubytování.

GO a REGIONTOUR
20. 10. - 23. 10. 2022
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Veletrhy GO a REGIONTOUR jsou největší národní prezentací cestovního ruchu v ČR.

Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a GO KAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.

GO a REGIONTOUR je efektivním místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu, jehož nedílnou součástí je kvalitní odborný doprovodný program i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost.

Jižní Morava se jako již tradičně prezentovala s městem Brnem a Partnerskými městy ve společné expozici. Tématem bylo letos 200. výročí narození Jahanna Gregora Mendela. Návštěvníci ocenili také ochutnávku vína a čajů, které se na stánku prezentovaly. O víkendu měli zájemci možnost vyzkoušet si virtuální expozici ZOO Brno. Zájem byl o zajímavosti z regionu, vinařské i cyklo stezky a tipy na výlety s dětmi.

Lebenslust
19. 10. - 22. 10. 2022
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Veletrh Lebenslust je zaměřený na širokou veřejnost (B2C) zejména na aktivní seniory (50+). V roce 2019 veletrh navštívilo více než 43 000 návštěvníků (převážně ženy). Mezi hlavní tematické oblasti patří kultura, wellness & beauty, zdraví, cestování, gastronomie, volnočasové aktivity, ad.

I v letošním roce připravila prezentaci České republiky agentura CzechTourism jako náhradu za neuskutečněný veletrh cestovního ruchu Ferienmesse, jenž se měl konat v květnu 2022, byl však letos zrušen, stejně jako v roce 2021. I když byl ve srovnání s veletrhem Ferienmesse stánek opět skromnější, přesto přilákal množství zájemců o Brno a jižní Moravu.

K nejúspěšnějším propagačním materiálům patřil malý průvodce městem a informační brožura o Brně v plastovém obalu, kterou obdrželi návštěvníci s hlubším zájmem o Brno. Z jihomoravských propagačních materiálů byl největší zájem o Lednicko-valtický areál a jihomoravské výletní cíle, dále pak se lidé ptali na Znojmo a Vranov nad Dyjí. Gourmet šel rovněž na odbyt, byť ne v takovém množství.

Veletrh Lebenslust patří k tradičním veletržním akcím ve Vídni, který je zaměřen na věkovou skupinu 50+, a je dobře zapsán v povědomí vídeňských a dolnorakouských seniorů. Účast na tomto veletrhu byla v letošním roce jedinou příležitostí k propagaci města Brna a jižní Moravy ve Vídni v oblasti cestovního ruchu, další příležitostí bude mezinárodní veletrh Ferienmesse, který by se měl uskutečnit v době od 16. do 19. března 2023.

Mezinárodní strojírenský veletrh
04. 10. - 07. 10. 2022
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Mezi návštěvníky byl největší zájem o tipy na výlety po jižní Moravě a o zajímavosti z našeho regionu.

Events Club Forum 2022
20. 06. - 21. 06. 2022
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Nová obchodní platforma, jejímž cílem je vytvoření jednoho hlavního MICE fóra, které se bude každoročně konat v České republice a stává se důležitým místem setkání nákupčích a poskytovatelů služeb v oblasti kongresové turistiky. První ročník Events Club Fóra, jehož organizátorem je společnost Europe Congress, proběhl ve dnech 20. – 21. června 2022.

Měli jsme možnost potkat osobně nákupčí z celého světa a představit jim Brno a celý jihomoravský region. Součástí programu byla také vzdělávací část plná nových tipů a poznatků z oboru.  Umožnili jsme zahraničním hostům vidět, zažít a ochutnat regiony Česka vlastními smysly!

IMEX Frankfurt
31. 05. - 02. 06. 2022
Frankfurt, Německo
Weitere Informationen

Významný evropský veletrh incentivní a kongresové turistiky, kde se setkává největší množství odborníků z oboru cestovního ruchu a obchodu, zástupců firem, byznysmenů a vystavovatelů. Veletrh je doplněn o doprovodné akce jako jsou workshopy, prezentace, edukační semináře atd.

Český den ve Wroclavi
28. 05. - 28. 05. 2022
Wroclav, Polsko
Weitere Informationen

Představili jsme jižní Moravu a rozšířili povědomí o regionu pro polský trh. Lákáme polské turisty na krásy jižní Moravy.

Travel Trade Day 2022
23. 05. - 24. 05. 2022
Karlovy Vary, ČR
Weitere Informationen

Agentura CzechTourism letos pořádala výroční incomingový workshop Czech Republic Travel Trade Day, který se konal ve dnech 23. a 24. května 2022 v Karlových Varech.

Letošní ročník pořádá agentura CzechTourism ve spolupráci s Destinační agenturou pro Karlovarský kraj – Živý kraj za podpory Karlovarského kraje.


M&I Europe Spring
08. 05. - 11. 05. 2022
Sevilla, Španělsko
Weitere Informationen

Konference, která spojuje nákupčí business turismu z řad velkých společností a eventových agentur se zástupci jednotlivých destinací.

3 nabité dny, 40 schůzek, 150 dodavatelů a 165 nákupčích z celé Evropy. 

HEALTHCARE ЯEVOLUTION® | Transforming the Business of Health
26. 04. - 28. 04. 2022
Virtual Conference
Weitere Informationen

26.-28.4.2022

Přední zaměstnavatelé spojili své síly, aby dosáhli hlavních cílů jako např. přepracování firemní kultury a transformaci 40 % zdravotní péče z fyzické na virtuální. Virtuální konference má za cíl nahlédnutí do osvědčených postupů, které přední zaměstnavatelé a makléři a konzultanti přijali v roce 2022.

Brno Expat Fair
09. 04. - 09. 04. 2022
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Třetí ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravilo Brno Expat Centre pro cizince žijící ve městě Brně a jeho okolí. Ti se zde měli možnost dovědět o mnoha kulturních, vzdělávacích, volnočasových či pracovních možnostech, které se pro ně v Brně nabízejí. 

Argus Bikefestival Wien
02. 04. - 03. 04. 2022
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků.

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se měl uskutečnit během posledního víkendu v květnu 2021, ale festival se přesouvá na další rok.

Základem akce byl jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím

.

For Bikes Praha
25. 03. - 27. 03. 2022
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevřel každoročně cyklistickou sezonu a nabídl cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představili návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program.

Specializovaný odborný veletrh zaměřený především na kontraktační jednání s tuzemskými  a zahraničními vystavovateli, výrobci a obchodníky.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se veletrhu účastnila ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Holiday World Praha
18. 03. - 20. 03. 2022
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Jubilejní 30. ročník veletrhu proběhl souběžně s úspěšným veletrhem FOR CARAVAN.

Martina Grůzová a Eliška Křížová zde letos převzaly cenu za 1. místo v kategorii Nejlepší elektronický projekt.


Veletrh HOLIDAY WORLD byl opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle).

Veletrh Holiday Wrld a Region World letos přivítal více než 17 800 návštěvníků a účastnilo se 227 vystavovatelů z 21 zemí.

GLOBalnie Katowice
18. 03. - 20. 03. 2022
Katowice, Polsko
Weitere Informationen

26. mezinárodní veletrh cestovního ruchu.

WTM Londýn
02. 11. - 04. 11. 2021
Londýn, Velká Británie
Weitere Informationen

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 pofesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů. CCRJM se jej v roce 2021 zúčastnila ve spolupráci s agenturou s CzechTourism a představila to nejlepší z nabídky turistického regionu Jižní Morava.

Wyred World Autumn & Healthcare Events Forum
06. 10. - 08. 10. 2021
online
Weitere Informationen

Veletrh Wyred World Autumn 2021 slibuje dva dny nabité schůzkami, odbornými přednáškami, setkáními a novými vztahy – a to hned ve dvou oblastech – MICE a Luxury Leisure Tourism. Veletrh proběhne v online prostředí, stejně jako v loňském roce.

Global Travel Week 2021
05. 10. - 06. 10. 2021
online
Weitere Informationen

Global Travel Week spojuje B2B profesionály v cestovním ruchu – především v oblasti MICE, leisure, spa, luxury či adventure. Letos tento dvoudenní veletrh proběhne online.

Veletrhu se zúčastní nákupčí z celého světa, a tak čeští partneři mají jedinečnou možnost navázat kontakty na britském trhu i na dalších světových trzích. Benefitem online veletrhu je 24 hodinový koncept, kdy si partneři schůzky mohou rozplánovat během celých 24 hodin tak, aby byly pokryty všechny časové zóny.

Součástí této top virtuální akce budou i online zážitkové prezentace a možnost účastnit se vzdělávacích bloků.

For Bikes
02. 10. - 04. 10. 2021
Praha, Česká republika
Weitere Informationen

Již 11. ročník největšího cyklistického veletrhu v České republice se koná v tradičních prostorách PVA EXPO Letňany. Největší cyklistický veletrh v České republice  otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí sortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. 

Vystavovatelé představují návštěvníkům především novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení. Mimo jiné představují veškeré služby spojené s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program.

Slovakiatour Bratislava
17. 06. - 20. 06. 2021
Bratislava, Slovensko
Weitere Informationen

Ve dnech 16. – 19. 06. 2021 se můžete těšit na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR, který ve vás probudí touhu překročit hranice všedních dní!

V roce 2020 Mezinárodní veletrh ITF Slovakiatour, spolu s gastro veletrhem Danubia Gastro, přivítal v bratislavské Inchebě více než 72 tis. návštěvníků. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava prezentovala turistickou nabídku na společné expozici s městem Brnem. Největší zájem byl tradičně o cykloturistiku a vinařství, možnosti ubytování i aktivní trávení volného času v regionu. V rámci doprovodného programu se představilo Národní vinařské centrum s degustací vína a modrotisková dílna ve Strážnici.

Ferienmesse Wien
08. 05. - 10. 05. 2021
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Ferien-Messe Wien, mezinárodní akce pro dovolenou, cestování a volný čas, je předním veletrhem cestovního ruchu v Rakousku. V halách A a B můžete očekávat 800 vystavovatelů z více než 80 zemí ve správný čas rezervace, oblíbené prázdninové destinace, tipy zasvěcených osob, nabídky šité na míru, trendy pro příští dovolenou, výhodné nabídky, soutěže a mnoho dalšího. přítomna. Pestrý živý program na jevišti, zábavné přednášky a filmové prezentace v cestovním kině a dětské zážitky dokonale doplňují prázdninové, cestovní a volnočasové prezentace vystavovatelů. S lístkem na návštěvu je také autoshow ve Vídni, nejoblíbenější nová autosalon v Rakousku v halách C a D.

ITB Berlín
10. 03. - 13. 03. 2021
Berlín, Německo
Weitere Informationen

Největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu se letos koná virtuálně. Tento veletrh se koná pravidelně od roku 1966 a řadí se k těm nejdůležitějším akcím v oblasti cestovního ruchu.

F.RE.E. Mnichov
12. 02. - 19. 02. 2021
Mnichov, Německo
Weitere Informationen

F.RE.E Mnichov je mezinárodní veletrh cestovního ruchu a řadí se k nejvýznamnějším veletrhům v Německu.

TT Varšava
26. 11. - 28. 11. 2020
Varšava, Polsko
Weitere Informationen

Veletrh ve Varšavě je zaměřen na B2C segment a je tak důležitou platformou pro setkání polských a zahraničních zástupců destinačního managementu, cestovních kanceláří s koncovými turisty a výletníky. Veletrh poskytuje příležitost navázat cenné vztahy, vyzdvihnout krásy destinací a prezentovat jejich nabídky široké veřejnosti.

TTG Rimini
14. 10. - 16. 10. 2020
Rimini, Itálie
Weitere Informationen

Veletrh v italském městě Rimini nabízí možnost prezentace destinací a služeb pro vstup na italský trh cestovního ruchu.

Expat Fair Brno
13. 06. 2020
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

V dubnu 2020 se bude konat již druhý ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravuje Brno Expat Centre pro cizince žijící v městě Brně a jeho okolí. Každý cizinec zde bude seznámen s kulturními, vzdělávacími, volnočasovými či pracovními možnostmi, které se pro ně v Brně nabízejí. V rámci veletrhu proběhne několik seminářů, na kterých zazní mimo jiné i mnoho cenných informací pro ty, kteří plánují se v Brně usadit.

Aktuálně: Organizátoři festivalu přesouvají termín na sobotu, 13.6.2020, z důvodů bezpečnostních opatření.

IMEX Frankfurt
12. 05. - 14. 05. 2020
Frankfurt, Německo
Weitere Informationen

Významný evropský veletrh incentivní a kongresové turistiky, kde se setkává největší množství odborníků z oboru cestovního ruchu a obchodu, zástupců firem, byznysmenů a vystavovatelů. Veletrh je doplněn o doprovodné akce jako jsou workshopy, prezentace, edukační semináře atd.

Aktuálně: Veletrh IMEX je zrušen.

Bike Festival – Vídeň
28. 03. - 29. 03. 2020
Vídeň, Rakousko
Weitere Informationen

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se uskuteční poslední víkend v březnu 2020.

Základem akce je jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím.

Aktuálně: Organizátoři Bike Festivalu zveřejnili prohlášení o zrušení veletrhu na základě rozhodnutí rakouské vlády.

Fitur Madrid
22. 01. - 26. 01. 2020
Madrid, Španělsko
Weitere Informationen

FITUR je globálním místem setkávání profesionálů v cestovním ruchu a předním veletrhem pro příchozí a odchozí trhy v Latinské Americe. FITUR při svém uvedení na trh zlomil všechny předchozí záznamy o účasti s 10 487 společnostmi ze 165 zemí a regionů, 142 642 návštěvníků z obchodu a 110 848 návštěvníky z řad široké veřejnosti. Jedná se o jedinečné fórum pro propagaci země, prezentaci nových produktů, seznámení s nejnovějšími trendy a také příležitost k navázání nových kontaktů.

Již tradičně jsme se tohoto veletrhu zúčastnili na konci ledna. Jižní Morava se prezentovala mimo jiné těmito lákadly:

  1. Národní vinařský veletrh České republiky pořádaný ve valtickém paláci
  2. Brno jako gurmánské město s širokou škálou barů, bister, kaváren, vináren, restaurací a jiných zařízeních, vše krásně shrnuto v Gourmet Guide, kde veškeré podniky byly vybrány nezávislou porotou.
  3. EuroVelo 13 – stezka železné opony, součástí je 350m zachovalé železné opony vč. Strážní věže. Stezka vede přes Znojmo, Mikulov a Lednicko-valtický areál
  4. Moravský kraspatří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti.
  5. Festivaly jižní Moravy, jako jsou například Ignis Brunensis – přehlídka ohňostrojů, Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, Pálavské vinobraní v Mikulově, festival klasické hudby Janáček Brno anebo rekonstrukce bitvy u Slavkova

Bylo to 5 rušných dnů plných schůzek a jednání, ale jsme si jisti, že se jižní Morava i celá Česká republika předvedla v tom nejlepším světle.

Regiontour Brno
16. 01. - 19. 01. 2020
Brno, Česká republika
Weitere Informationen

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour 2020 se v letošním roce profiloval jako festival cestovatelských zážitků. Navštívilo jej více než 30 tisíc lidí. Region Jižní Morava se prezentoval na společné expozici s městem Brnem a jeho cílem bylo přiblížit návštěvníkům tradiční region z jiného úhlu. Zatímco první den veletrhu byl věnován vínu, den druhý se nesl v duchu pivařství a pivovarnictví. Ochutnávku piva nabídly pivovary z Kyjova, Tišnova a Bítova. Víkend stánek oživilo vystoupení cimbálové muziky nebo prezentace modrotiskové dílny ze Strážnice.

Roadshow Japan
20. 09. - 29. 09. 2019
Japonsko
Weitere Informationen

Jelikož asijský trh patří co do návštěvnosti jihomoravského kraje k nejstěžejnějším, z čehož Korejská republika obsadila v roce 2019 dokonce čtvrtou příčku, rozhodli jsme za zaútočit i na přes japonské moře vzdálené Japonsko! 

A tak jsme se vydali na roadshow po tomto ostrovním státě. 
Díky zahraničnímu zastoupení CzechTourism v Japonsku jsme měli možnost potkat zástupce touroperátorů i nadnárodních agentur, jakož i dalších subjektů cestovního ruchu na workshopech v Osace, Nagoji a Tokiu. Setkání se uskutečňovala vždy ve velice příjemné atmosféře, naši partneři byli rozliční – někteří byli krajině znalí a často už do České republiky posílali jak skupiny, tak jednotlivce. Jiní zase o Jižní Moravě ani netušili, takže se nám podařilo rozšířit jim obzor, a to jak v rámci regionu, tak Brna. Nalákali jsme je na moravskou gastronomii, folklor a lidové tradice. Se spoustou z nich jsme ve spojení i po návratu a domlouváme již jejich byznys na příští rok. 

Po roadshow s profesionály v cestovním ruchu následoval Czech festival v Tokiu, kde se jednalo o třídenní akci zaměřenou pouze na Česko. Za pomoci cimbálové muziky jsme zde prezentovali náš kraj, jeho typické výrobky, víno, pivo a samozřejmě nesměl chybět ani kroj, tanec a zpěv. Návštěvníci festivalu měli možnost vyzkoušet si nošení tradičního kroje, vymalovat si folklorní ornamenty, nebo si v rámci face paintingu nechat namalovat na tvář či ruku krásně barevné moravské symboly. Na festivalu panovala úžasná atmosféra a spousta lidí se myšlenkou navštívit náš kraj velice nadchla. Již během prvních dvou dnů se nám podařilo rozdat většinu ze zásob letáků a propagačních materiálů – návštěvnost festivalu byla ve srovnání s předešlými lety rekordní!