S jižní Moravou do světa


Jižní Moravu lidem ukazujeme nejen přímo v regionu, ale také prostřednictvím veletrhů. Prezentujeme turistické pecky v tom nejlepším světle, zvyšujeme zájem o náš krásný kraj. A čím víc turistů pak přijede, tím lépe se daří nejen službám v regionu. Právě tady můžete nahlédnout, kde všude jsme jižní Moravu ukazovali světu, i jaké veletrhy v dohledné době proběhnou.

Chystané veletrhy

Holiday World Praha
13. 02. - 16. 02. 2020
Praha, Česká republika
Více informací

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.

V roce 2019 se na veletrhu představil téměř celý svět. Nechyběly národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky lákaly regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídly desítky cestovních kanceláří a agentur.

Novinkou veletrhu HOLIDAY WORLD 2019 bylo spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, který představil nejzajímavější památkové objekty České republiky včetně církevních památek. Záštitu nad touto výstavou převzalo Ministerstvo kultury ČR. V rámci propojení těchto dvou veletrhů tak došlo k logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem – spojení památek a turistiky.

Veletrh HOLIDAY WORLD byl opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle).

Bike Festival – Vídeň
28. 03. - 29. 03. 2020
Vídeň, Rakousko
Více informací

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se uskuteční poslední víkend v březnu 2020.

Základem akce je jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím.

Expat Fair Brno
25. 04. - 26. 04. 2020
Brno, Česká republika
Více informací

V dubnu 2020 se bude konat již druhý ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravuje Brno Expat Centre pro cizince žijící v městě Brně a jeho okolí. Každý cizinec zde bude seznámen s kulturními, vzdělávacími, volnočasovými či pracovními možnostmi, které se pro ně v Brně nabízejí. V rámci veletrhu proběhne několik seminářů, na kterých zazní mimo jiné i mnoho cenných informací pro ty, kteří plánují se v Brně usadit.

TTG Rimini
14. 10. - 16. 10. 2020
Rimini, Itálie
Více informací

Veletrh v italském městě Rimini nabízí možnost prezentace destinací a služeb pro vstup na italský trh cestovního ruchu.

TT Varšava
26. 11. - 28. 11. 2020
Varšava, Polsko
Více informací

Veletrh ve Varšavě je zaměřen na B2C segment a je tak důležitou platformou pro setkání polských a zahraničních zástupců destinačního managementu, cestovních kanceláří s koncovými turisty a výletníky. Veletrh poskytuje příležitost navázat cenné vztahy, vyzdvihnout krásy destinací a prezentovat jejich nabídky široké veřejnosti.

Proběhlé veletrhy

Fitur Madrid
22. 01. - 26. 01. 2020
Madrid, Španělsko
Více informací

FITUR je globálním místem setkávání profesionálů v cestovním ruchu a předním veletrhem pro příchozí a odchozí trhy v Latinské Americe. FITUR při svém uvedení na trh zlomil všechny předchozí záznamy o účasti s 10 487 společnostmi ze 165 zemí a regionů, 142 642 návštěvníků z obchodu a 110 848 návštěvníky z řad široké veřejnosti.

Slovakiatour Bratislava
23. 01. - 26. 01. 2020
Bratislava, Slovensko
Více informací

Blízké i vzdálené země, atmosféra cestovatelského dobrodružství a závan volnosti. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR ve vás probudí touhu překročit hranice všedních dní. Ať preferujete relaxační nebo aktivní dovolenou, pobyt v lázních; pár dní v rušných exotických městech, případně nikým nerušený odpočinek v lůně přírody – veletrh cestovního ruchu vám dodá pořádnou dávku inspirace. Poznejte nabídku jednotlivých zemí regionů, měst a obcí, sdružení i cestovních kanceláří. Kde se ubytovat, dobře najíst, co dělat, jak ušetřit – jste u nás vítáni!

ITF SLOVAKIATOUR ve stejném termínu doplňuje veletrh gastronomie DANUBIUS GASTRO, výstava MYSLIVOST A ODDECH ​​a výstava RYBÁŘSTVÍ A VOLNÝ ČAS.

Regiontour Brno
16. 01. - 19. 01. 2020
Brno, Česká republika
Více informací

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu. REGIONTOUR je efektivním místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu, jehož nedílnou součástí je kvalitní odborný doprovodný program i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost.

Ferienmesse Wien
16. 01. - 19. 01. 2020
Vídeň, Rakousko
Více informací

Ferien-Messe Wien, mezinárodní akce pro dovolenou, cestování a volný čas, je předním veletrhem cestovního ruchu v Rakousku. V halách A a B můžete očekávat 800 vystavovatelů z více než 80 zemí ve správný čas rezervace, oblíbené prázdninové destinace, tipy zasvěcených osob, nabídky šité na míru, trendy pro příští dovolenou, výhodné nabídky, soutěže a mnoho dalšího. přítomna. Pestrý živý program na jevišti, zábavné přednášky a filmové prezentace v cestovním kině a dětské zážitky dokonale doplňují prázdninové, cestovní a volnočasové prezentace vystavovatelů. S lístkem na návštěvu je také autoshow ve Vídni, nejoblíbenější nová autosalon v Rakousku v halách C a D.

WTM Londýn
03. 11. - 05. 11. 2019
Londýn, Velká Británie
Více informací

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 pofesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů. CCRJM se jej v letošním roce zúčastnila ve spolupráci s agenturou s CzechTourism a představila to nejlepší z nabídky turistického regionu Jižní Morava.

Roadshow Japan
20. 09. - 29. 09. 2019
Japonsko
Více informací

Jelikož asijský trh patří co do návštěvnosti jihomoravského kraje k nejstěžejnějším, z čehož Korejská republika obsadila v roce 2019 dokonce čtvrtou příčku, rozhodli jsme za zaútočit i na přes japonské moře vzdálené Japonsko! 

A tak jsme se vydali na roadshow po tomto ostrovním státě. 
Díky zahraničnímu zastoupení CzechTourism v Japonsku jsme měli možnost potkat zástupce touroperátorů i nadnárodních agentur, jakož i dalších subjektů cestovního ruchu na workshopech v Osace, Nagoji a Tokiu. Setkání se uskutečňovala vždy ve velice příjemné atmosféře, naši partneři byli rozliční – někteří byli krajině znalí a často už do České republiky posílali jak skupiny, tak jednotlivce. Jiní zase o Jižní Moravě ani netušili, takže se nám podařilo rozšířit jim obzor, a to jak v rámci regionu, tak Brna. Nalákali jsme je na moravskou gastronomii, folklor a lidové tradice. Se spoustou z nich jsme ve spojení i po návratu a domlouváme již jejich byznys na příští rok. 

Po roadshow s profesionály v cestovním ruchu následoval Czech festival v Tokiu, kde se jednalo o třídenní akci zaměřenou pouze na Česko. Za pomoci cimbálové muziky jsme zde prezentovali náš kraj, jeho typické výrobky, víno, pivo a samozřejmě nesměl chybět ani kroj, tanec a zpěv. Návštěvníci festivalu měli možnost vyzkoušet si nošení tradičního kroje, vymalovat si folklorní ornamenty, nebo si v rámci face paintingu nechat namalovat na tvář či ruku krásně barevné moravské symboly. Na festivalu panovala úžasná atmosféra a spousta lidí se myšlenkou navštívit náš kraj velice nadchla. Již během prvních dvou dnů se nám podařilo rozdat většinu ze zásob letáků a propagačních materiálů – návštěvnost festivalu byla ve srovnání s předešlými lety rekordní!