With South Moravia to the world


We show South Moravia to people not only first hand in the region, but also through trade fairs. We present tourist sights in the best light, raising interest in our beautiful region. And the more tourists that arrive, the better the services in the region are. Here you can see where we are showing South Moravia to the whole world, and what fairs will take place in the future.

Upcoming exhibitons

Events Club Forum 2024
16. 06. - 19. 06. 2024
Praha, Česká republika
More information

Obchodní platforma, jejímž cílem je vytvoření jednoho hlavního MICE fóra, které se každoročně koná v České republice a stává se důležitým místem setkání nákupčích a poskytovatelů služeb v oblasti kongresové turistiky.

National Geographic Traveller Food Festival 2024
20. 07. - 21. 07. 2024
Londýn, Velká Británie
More information

Národní festival jídla časopisu National Geographic Traveller (UK) se letos v létě vrací do Londýna. Tato unikátní akce spojila cestování, stolování a nápoje všech koutů světa. Ve dvou dnech se návštěvníkům představí desítky destinací a regionů, kteří zde odprezentují své gastronomické tradice a turistickou nabídku. Připojte se k nám v srdci Londýna mezi 20. a 21. červencem pro ponoření se do oslav jídla, nápojů a cestování.

WTM Londýn
05. 11. - 07. 11. 2024
Londýn, Velká Británie
More information

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 profesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů.

IBTM World
19. 11. - 21. 11. 2024
Barcelona, Španělsko
More information

Veletrh IBTM patří v současné době k nejvýznamnějším MICE veletrhům cestovního ruchu s účastí více než 3000 vystavovatelů. Každoročně se koná v Barceloně a má jediný cíl: inspirovat svět eventů k vytváření výjimečných zážitků pro jejich klienty.

TC Lipsko
20. 11. - 24. 11. 2024
Lipsko, Německo
More information

Touristik & Caravaning Leipzig je jedna z největších výstav dovolené v centrální části Německa. Zažijte největší rozmanitost v cestovním ruchu, karavaningu, outdoorových aktivitách a pochutinách. Touristik & Caravaning Leipzig (TC Lipsko) je mnohem více než klasická výstava dovolených. Zde si nemůžete jenom snít o dovolené! Zde můžete zažít, ochutnat, cítit, vidět, testovat, porovnávat, vybírat, připravovat, plánovat a dokonce i rezervovat svou dovolenou. Nebo si jednoduše užijte mnoho skvělých nových zážitků a naplánujete si dovolenou s celou rodinou už v listopadu a uprostřed Německa.

Preceding exhibitions

IMEX Frankfurt
14. 05. - 16. 05. 2024
Franfurkt, Německo
More information

Ve dnech od 14.-16.5.2024 jsme se účastnili veletrhu IMEX. Tento veletrh je jedním z hlavních v Německu a je zaměřený na setkání, kongresy, události a incentivní cesty. Oslovuje širokou škálu poskytovatelů služeb v oblasti událostí, jako jsou hotely, agentury pro incentivní cesty a události, kongresová centra, organizátoři setkání a konferencí, firmy specializující se na eventové technologie a další. Mezi účastníky převládají plánovači akcí z agentur, různých společností a asociací, stejně jako manažeři obchodních cest a marketingoví manažeři, kteří mají na starosti organizaci událostí.

m&i Healthcare London
06. 05. - 08. 05. 2024
Velká Británie, Londýn
More information


I letos jsme se účastnili fóra m&i Healthcare tentokrát v Londýně. Jde o odborné zdravotnické fórum, kde se během dnů od 6.-8.5.2024 zúčastnilo až 160 zdravotnických agentur a farmaceutických společností z UK a západní Evropy.

Toto dvoudenní setkání nás spojilo s certifikovanými zdravotnickými zařízeními a specialisty na pořádání akcí v oboru. Program zahrnoval individuální schůzky, obohacující vzdělávací obsah a skvělou večerní zábavu v anglickém hlavním městě, Londýně.

Travel Trade Day 2024
29. 04. - 30. 04. 2024
Hradec Králové, Česká republika
More information

Agentura CzechTourism pořádala i letos výroční incomingový workshop Czechia Travel Trade Day, který se konal ve dnech 29. – 30. dubna 2024. v Hradci Králové.

Czechia Travel Trade Day je úspěšnou platformou pro obchodní schůzky mezi českými podnikateli, regiony a dalšími subjekty působícími v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními kupci.

CzechTourism pořádá tento workshop pravidelně každý rok od roku 2016, s výjimkou let 2020 a 2021, kdy situace ohledně COVID-19 nedovolila uspořádat setkání workshopu. B2B workshopy s kupci, kteří přijíždějí na pozvání CzechTourismu z celého světa, probíhají ve formě předem domluvených schůzek.

Druhá část Travel Trade Day je věnována přímé spolupráci mezi českými podnikateli, regiony a partnery a řediteli zahraničních zastoupení (prezentace nových produktů a jejich možností pro zahraniční trhy, vzájemné synergie v oblasti cestovního ruchu).

Tento akce má významnou mezinárodní účast a sleduje dvě hlavní cíle: přispět k rozvoji obchodních aktivit českých podnikatelů a propagovat bohatou turistickou nabídku Česka. Z tohoto důvodu se Travel Trade Day každý rok zaměřuje na jiný region. Velmi se těšíme na svou opětovnou účast na této významné akci.

Event Fest 2024
24. 04. 2024
Praha, Česká republika
More information

Letošní ročník Event Marketing Festivalu, největšího event marketingového festivalu v České republice a na Slovensku, proběhl v Praze a my jsme si z něj odnesli mnoho cenných poznatků a kontaktů.

Festival, konaný již popáté, shromáždil na jednom místě profesionály z řad agentur, lokací a dodavatelských firem, ale i zástupce korporátních zadavatelů. Cílem festivalu bylo představit novinky, inovace a trendy v oblasti event marketingu a zároveň posílit propojení eventové komunity.

Letošní ročník festivalu přinesl novinky v programové části EXPA a nabídl největší výstavní plochu ve své historii. Návštěvníci se tak mohli seznámit s nejnovějšími trendy, emocemi a inovacemi v oboru event marketingu.

Pro nás byla účast na Event Marketing Festivalu 2024 cennou zkušeností, která nám pomohla posílit kontakty v event marketingové komunitě a dozvědět se o nejnovějších trendech v oboru. Těšíme se na příští ročník festivalu a na další setkávání s profesionály.

Argus Bike Festival Wien
13. 04. - 14. 04. 2024
Vídeň, Rakousko
More information

Vídeň se v uplynulém víkendu proměnila v cyklistický ráj! Slunečné počasí přilákalo na Argus Bike Festival rekordní počet nadšenců. Argus Bike Festival, největší evropský sjezd bikerů, cyklistů a rekreačních výletníků, slavil letos 25 let a rok od roku roste v popularitě. Nabízí pestrou směsici aktivit: od veletrhu s více než stovkou vystavovatelů ️ přes testování elektrokol až po gurmánské speciality v pečlivě vybraných food truckech.

Jižní Morava se stala hitem mezi rakouskými cyklisty! Díky své blízkosti a snadné dostupnosti vlakem z Vídně do Břeclavi je ideální destinací pro víkendové výlety na kole. Návštěvníci se u našeho stánku s nadšením informovali o mapách, vinařských stezkách a kempech. Tento veletrh je skvělou příležitostí k objevování krás Jižní Moravy a k prohlídce malebných vinařských vesniček na kole.

IWINETC
09. 04. - 10. 04. 2024
Plovdiv, Bulharsko
More information

Od svého založení v roce 2009 ve Španělsku se IWINETC rozrostl a oslovil více než 2 500 profesionálů v oblasti vinařské a kulinářské turistiky z 45 zemí světa. Nabízí jedinečné možnosti pro mezinárodní networking, profesní rozvoj a získávání informací o průmyslu na světové úrovni.

Letošní ročník International Wine Tourism Conference (IWINETC) v bulharském Plovdivu se nesl v duchu odborných přednášek a praktických exkurzí do nejlepších vinařství v zemi. IWINETC, považovaný za přední světovou akci pro vinařský a kulinářský průmysl, poskytoval účastníkům špičkové vzdělání a nejlepší obchodní příležitosti.

Během těchto dvou dní měli účastníci IWINETC možnost prezentovat své destinace, služby a vína, navázat osobní kontakty s odborníky na vinařskou a kulinářskou turistiku z celého světa a zúčastnit se odborných přednášek a workshopů

Tato akce proběhla díky spolupráci s CzechTourism a poskytla skvělou platformu pro propagaci vinařské turistiky v České republice. B2B workshop navíc umožnil navázat dlouhodobé a ziskové obchodní vztahy a posílit pozici České republiky jako autority v oblasti vinařské a kulinářské turistiky.

MTT Wroclaw 2024
22. 03. - 24. 03. 2024
Wroclaw, Polsko
More information

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu je jedním z největších turistických událostí v Polsku a letos se konal na konci března. S průměrnou návštěvností kolem 9000 osob představuje tato akce důležitou platformu jak pro odborníky z oboru, tak i pro turisty. Termín konání veletrhu těsně před zahájením sezóny přitahuje široké spektrum návštěvníků, včetně individuálních turistů z Dolnoslezského vojvodství, kteří často navštěvují jižní Moravu na několik kratších pobytů během roku.

Naši účast na veletrhu byla možná díky výborné spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Brnem. Veletrh navštívily jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivci, a projevili velký zájem o témata cykloturistiky a destinace Brno a Znojmo. Polsko je po Slovensku druhou zemí, odkud k nám přichází nejvíce zahraničních návštěvníků. Podle oficiálních statistik ČSÚ tvořili Poláci na jižní Moravě loni 16,5 % zahraničních turistů. Tento trend je stále rostoucí, a proto nyní náš web nabízí i polskou jazykovou mutaci a polské verze jihomoravských letáků.

Tento krok byl velmi oceněn návštěvníky veletrhu MTT Wroclav, kde jsme prezentovali jižní Moravu. Zájem návštěvníků byl zejména o Moravský kras, což potvrzuje, že naše severní sousedé mají o naši krajinu velký zájem. Plánujeme také vydání materiálů v polštině na témata jako je židovské dědictví, dobrodružství Napoleona a tipy pro výlety s dětmi. Tímto se chceme ještě více přiblížit polskému trhu a posílit naši spolupráci s polskými návštěvníky.

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD
15. 03. - 17. 03. 2024
Praha, Česká republika
More information

Holiday world, mezinárodní veletrh cestovního ruchu, představuje vrcholnou událost tohoto typu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Regiony České republiky lákaly návštěvníky na turistické zážitky, zatímco desítky cestovních kanceláří a agentur prezentovaly aktuální nabídky zájezdů do celého světa. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, také letos zvítězila v kategorii Nejlepší elektronický projekt. Zájem návštěvníků veletrhu se soustředil na propagační materiály o destinacích. Plánujeme se účastnit veletrhu i příští rok.

Ferienmesse Wien
14. 03. - 17. 03. 2024
Vídeň, Rakousko
More information

Také letos jsme se zúčastnili nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Rakousku zaměřený na dovolenou, cestování a volný čas. Veletrh se konal ve dvou halách a nabízel širokou škálu expozic od dovolenkových destinací a cestovních kanceláří až po outdoorové aktivity a volnočasové zábavy. Pestrý program na pódiích, inspirativní přednášky a poutavé cestovatelské filmy vtáhly návštěvníky do světa poznání a dobrodružství. První dva dny bývají určeny pro B2B, poté B2C a leisure.

Účast na Ferien-Messe Wien pro nás opět byla skvělou zkušeností a potvrdila nám, že Jižní Morava má co nabídnout i zahraničním turistům. Lidé se s nadšením zajímali o tuto destinaci a poptávali mapy, brožury a další informační materiály. Zvlášť je zaujaly tipy na konkrétní místa, kulturní památky a kempy. Už nyní se těšíme na další ročník veletrhu.


Dovolená
01. 03. - 02. 03. 2024
Ostrava, Česká republika
More information

Víkendové dny od 1. – 2. března 2024 patřily veletrhu Dovolená 2024 na Černé louce v Ostravě. Návštěvníci se mohli ochutnat regionální speciality a prozkoumat prezentované regiony. Ať už toužíte po adrenalinových zážitcích, klidných procházkách po horách a přírodě, nebo poznávacích výletech za památkami, zde každý mohl načerpat inspiraci pro to své.

Tento tuzemský veletrh umožňuje představit zajímavé cíle jižní Moravy zejména českým potenciálním návštěvníkům. Jižní Morava svými propagačními materiály lákala k objevování malebných vesniček, vinic a historických památek. Prezentovala se i DMO Jižní Morava a město Brno, které sdílely tipy na nezapomenutelné výlety.

Veletrh v Ostravě sklidil obrovský ohlas. V příštím roce se chystáme jej opět navštívit.


Ferie for alle
23. 02. - 25. 02. 2024
Herning, Dánsko
More information

O víkendu od 23. – 25.2.2024 se nám společně s Magistrátem města Brna naskýtá jedinečná příležitost představit jižní Moravu na populárním veletrhu cestovního ruchu Ferie for Alle v Herningu, který se nachází v srdci Dánská.

No a co je pro Dány nejvíce atraktivní? Zjistili jsme, že mezi oblíbené aktivity patří cestování obytným vozem nebo karavanem, pěší turistika a dokonce i golf! Těšíme se, že budeme moci zde přijet a znovu představit naši krásnou jižní Moravu a zaujmout dánské návštěvníky.

F.RE.E Mnichov
14. 02. - 18. 02. 2024
Mnichov, Německo
More information

Veletrh pro volný čas a cestování

Od 14. do 18.2. 2024 se Jižní Morava i letos prezentovala na veletrhu f.re.e v Mnichově, největšího veletrhu cestovního ruchu v jižním Německu. Naše účast na veletrhu, ve spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Brnem, představuje Jižní Moravu a Brno jako lákavé turistické destinace. Návštěvníci projevují zájem o naše regiony a konkrétní turistické cíle, přičemž si cení propagačních materiálů a informací o zajímavých místech. Návštěvníci se také s nadšením dotazovali na konkrétní destinace, jako Brno, Mikulov, Lednice-Valtice, Pálava a Moravský kras.

Společně s dalšími regiony, hotely a atraktivitami prezentujeme Jižní Moravu jako moderní destinaci plnou historie, kultury, zážitků a skvělé gastronomie, která stojí za návštěvu. Nadcházející rok znovu plánujeme účast na tomto veletrhu, kde se bude opět naším cílem představit Jižní Moravu a zaujmout potenciální návštěvníky

Adventur
26. 01. - 28. 01. 2024
Vilnius, Litva
More information

Již potřetí se Jižní Morava prezentovala na prestižním cestovatelském veletrhu Adventur v litevském Vilniusu, a to s velkým ohlasem. Veletrh, který probíhal od 26. do 28. ledna 2024, navštívilo velké množství návštěvníků, z nichž se značná část zajímala o krásy a poklady Jižní Moravy. Během tří dnů veletrhu se stánky Centrály cestovního ruchu Jižní Morava a Magistrátu města Brna staly centrem zájmu pro milovníky turistiky, cyklistiky, památek a gastronomie. Návštěvníci si s nadšením prohlíželi propagační materiály, a sbírali inspiraci pro svůj příští výlet na Moravu. Velký zájem byl zejména o informace o cykloturistice a kempování, což potvrzuje rostoucí popularitu aktivní dovolené v našem malebném kraji. Zájemcům o pohodlnější cestování se líbily tipy na autobusové a vlakové spoje spojující Brno a další moravská města s okolními památkami a turistickými cíli.

Jižní Morava patří k oblíbeným destinacím litevských turistů. V roce 2023 podle ČSÚ navštívilo tuto oblast 37 000 Litevců, čímž se zařadili na 6. místo mezi nejpočetněji zastoupené národnosti turistů. Na základě analýzy dat mobilních operátorů jsme také zjistili, že turisté nejčastěji směřovali do Brna a okolí a na Pálavu.


Life!
24. 11. - 26. 11. 2023
Brno, Česká republika
More information

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos se návštěvníci mohli těšit na oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhlo Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS. To byla skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nechyběla ani FAMILY Hall s 30 sportovišti, dorazit tak mohla celá rodina s dětmi. Součástí byla i páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life! pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Mezi letošní novinky pak patřila SKI365 aréna, díky které si návštěvníci měli možnost zalyžovat pod střechou pavilonu. Na veletrhu jsme prezentovali materiály díky spolupráci s Jihomoravským krajem.

Networkingový workshop s britskými MICE nákupčími
13. 11. - 14. 11. 2023
Spojené království, De Vere Tortworth Court
More information

Czech Convention Bureau ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Londýně pořádalo networkingový workshop s britskými MICE nákupčími. Díky této aktivitě jsme měli příležitost rozšířit své kontakty o nákupčí z britského trhu.

Mezinárodní strojírenský veletrh
10. 10. - 13. 10. 2023
ČR, Brno
More information

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření.

Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

Součástí veletrhu je doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata. Zájem byl o výlety po jižní Moravě a zajímavosti z jednotlivých DMO.

B2B Workshop Kodaň 2023
10. 10. - 10. 10. 2023
Dánsko, Kodaň
More information

B2B Workshop v Kodani, který ZZ Skandinávie a Finsko organizoval po čtyřleté pauze opět prezenční formou.
 
Cílem B2B workshopu bylo propojení českých subjektů jako např. incomingových agentur, hotelů či destinačních společností s dánskými a švédskými CK s potencionálem navázání a prohloubení obchodních vztahů, vytvoření nového produktu a jeho prodeje.
 
Prezentace české gastronomie proběhla prostřednictvím řízené degustace vín, kuchařské lekce vaření a následné servírované večeře.

Culinary Event „Taste of Czechia“ se konal 10. října 2023 v prostorách Lunas Kokken v centru Kodaně od 16:00 – 20:00 hod. Následovala akce pro novináře a influencery zaměřené na gastronomii a cestování na ambasádě dne 11.října 2023. Workshop poskytl příležitost navázat nové kontakty.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se zde prezentovala společně s Brnem ve spolupráci s CzechTourismem.

Foto: Mikkel Bækgaard

TOP RESA PAŘÍŽ
03. 10. - 05. 10. 2023
Francie, Paříž
More information

Veletrh cestovního ruchu a cestování, který pokrývá všechny typy cestování: Business , Leisure , Groups a MICE. Veletrhu jsme se účastnili ve spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Brnem. Veletrh poskytl příležitost potkat se s dodavateli a touroperátory. Spousta dotazů směřovala k dopravní infrastruktuře a propojení atraktivit v regionu. Velký zájem cílové skupiny o konkrétní produkty, nejen tipy na výlety apod. Velký zájem o Prahu. Kritizována dopravní nedostupnost vlakem apod.

V4 B2B WORKSHOP V TEL AVIVU
04. 09. - 04. 09. 2023
Izrael, Tel Aviv
More information

Agentura CzechTourism realizovala ve spolupráci s národními organizacemi cestovního ruchu zemí Visegrádské čtyřky (V4) – Maďarskem, Polskem a Slovenskem jednotnou turistickou propagaci pod hlavičkou Discover Central Europe.

Workshop byl určen pro DMC, zástupce regionů, měst, ubytovací zařízení a jiné poskytovatele služeb cestovního ruchu, kteří zde měli možnost představit kvalitní nabídku izraelským B2B partnerům v oblasti leisure a business segmentu.

Izraelský trh je v různých aspektech odlišný např. s ohledem na náboženství a kulturu. Některé aktivity by se však daly vymyslet s ohledem na tyto odlišnosti. Destinace je letecky oboustranně dobře dostupná a Izraelci rádi cestují s dětmi. Nabízí se zde různé možnosti propojení.

National Geographic Traveller Food Festival
15. 07. - 16. 07. 2023
Londýn, Velká Británie
More information

S pestrým programem nabízených akcí, od panelových diskusí po mezinárodní demonstrace jídla, festival umožnil ponořit se do světa jídla a nasát kulinářské dobroty z Velké Británie, Středomoří, Karibiku a dalších zemí. Nabídl inspirace pro úžasné výlety po celém světě a objevování toho, co si tam dát.
Festival se konal v Londýně v Business Design Centre v termínu 15.-16.7. 2023.

Tato unikátní akce spojila cestování, stolování a nápoje všech koutů světa. Ve dvou dnech se návštěvníkům představily desítky destinací a regionů, kteří odprezentovali své gastronomické tradice a turistickou nabídku. Česká republika se na NGT food festivalu prezentovala již po třetí.
Food festival byl zaměřen především na afluentní publikum magazínu National Geographic Traveller. V minulém ročníku každý den navštívilo festival téměř 6000 lidí.

Stěžejní částí veletrhu byla právě ochutnávka národních či regionálních specialit, potravin či nápojů.
V rámci festivalu také proběhl speciální B2B event pro české partnery a pro zástupce UK travel tradu jako jsou tour operátoři, travel agents, média a influenceři.

Na veletrhu jsme se prezentovali díky spolupráci s agenturou CzechTourism a ve spolupráci se statutárním městem Brnem. Akce byla velmi na úrovni, účastnily se i vzdálenější zahraniční subjekty (např. USA, Kalifornie, Texas, Asie, ale i významné evropské destinace). Veletrh probíhal formou ochutnávek, ale zároveň i se zaměřením na místní turistiku v dané destinaci. Zaznamenali jsme zájem Britů o destinaci Jižní Morava. Dokonce měli i dílčí znalosti místních reálií. Na veletrhu byl vzhledem k zaměření propagován Gourmet a materiály s výlety po jižní Moravě. Součástí prezentace byla také vinařská degustace.

Events Club Forum 2023
11. 06. - 13. 06. 2023
Praha, Česká republika
More information

Obchodní platforma, jejímž cílem je vytvoření jednoho hlavního MICE fóra, které se každoročně koná v České republice a stává se důležitým místem setkání nákupčích a poskytovatelů služeb v oblasti kongresové turistiky. Druhý ročník Events Club Fóra, jehož organizátorem je společnost Europe Congress, proběhl ve dnech 11. – 13. června 2023.

Tato platforma poskytuje možnost potkat osobně nákupčí z celého světa a představit jim Brno a celý jihomoravský region. Součástí programu je také vzdělávací část plná nových tipů a poznatků z oboru.  Umožňuje zahraničním hostům vidět, zažít a ochutnat regiony Česka vlastními smysly!

Schůzky byly podnětné, stejně jako i setkání s buyers. Důležitou součástí akce byla také prezentace vinařů.

M&M Network Event Milano
30. 05. - 30. 05. 2023
Miláno, Itálie
More information

Ve spolupráci s agenturou CzechTourism jsme se zúčastnili networkingového MICE workshopu M&M Network Event Milano, který proběhl dne 30. 5. 2023 od 16:00 do 20:00 v prostorách stadionu San Siro v Miláně.

Společnost MICE & More Events působí na italském trhu od roku 2010 a je jedním z nejvýznamnějších partnerů v oblasti MICE. Pravidelně organizuje B2B networkingové akce a workshopy zaměřené na jednotlivé segmenty.

Využili jsme tuto příležitost k prezentování svých aktivit a navázání nových kontaktů na italském trhu. Šlo spíše o národní akci, byli jsme tam jediní zahraniční zástupci. Nejvíce jsme využili BCB katalogy, prezentaci netradičních míst a TOP cílů.

IMEX Frankfurt
23. 05. - 25. 05. 2023
Frankfurt, Německo
More information

IMEX je nejvýznamnějším veletrhem v Německu pro setkání, kongresy, akce a incentivní cesty. Oslovuje všechny druhy poskytovatelů služeb, kteří mají co nabídnout v oblasti akcí/událostí, jako jsou hotely, incentivní a eventové agentury, kongresová centra, organizátoři setkání a konferencí, společnosti z oblasti eventových technologií a mnoho dalších. Mezi návštěvníky jsou především plánovači akcí z agentur, nejrůznějších společností a asociací a také manažeři obchodních cest a marketingoví manažeři, kteří jsou zodpovědní za plánování akcí.

Na veletrh jsme se prezentovali díky spolupráci s agenturou CzechTourism. Zaznamenali jsme lepší dosah než v rámci ITB Berlín. Prezentovanou oblastí byl MICE segment. Pro tuto příležitost stačilo méně tištěných materiálů, zejména BCB katalog.

Travel Trade Day 2023
24. 04. - 25. 04. 2023
Brno, ČR
More information

Agentura CzechTourism pořádala výroční incomingový workshop Czechia Travel Trade Day, který se konal ve dnech 24. a 25. dubna 2023 v Brně.


Letošní ročník proběhl ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Jižní Moravy a Magistrátem města Brna. Přinesl spoustu nových příležitostí ke spolupráci a užitečných kontaktů.

ITF Slovakiatour 2023
20. 04. - 23. 04. 2023
Bratislava, Slovenská republika
More information

Atmosféra cestovatelského dobrodružství a závan svobody. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR nabídl relaxační či aktivní dovolené, pobyty v lázních, několikadenní zážitky v rušných exotických městech nebo nerušený odpočinek v lůně přírody. Veletrh cestovního ruchu poskytl pořádnou dávku inspirace. Účastnili se jednotlivé země, regiony, města a obce, asociace a cestovní kanceláře. Na veletrhu bylo možné získat tipy, kde se ubytovat, co jíst, co dělat i jak ušetřit.

Na veletrhu jsme měli možnost prezentovat jižní Moravu díky spolupráci s Jihomoravským krajem. Zaznamenali jsme zájem návštěvníků veletrhu o téma cyklo, akce na jižní Moravě, víno apod.

Argus Bike Festival Wien
15. 04. - 16. 04. 2023
Vídeň, Rakousko
More information

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků. Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku.

Základem akce je veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím. Víkendový cyklistický veletrh se konal před vídeňskou radnicí na přilehlém Rathausplatz.

Na veletrhu jsme se prezentovali díky spolupráci s agenturou CzechTourism. U návštěvníků byl zájem o mapy, vinařské stezky a kempy. Preferovaným jazykem byla jednoznačně němčina.

.

For Bikes Praha
24. 03. - 26. 03. 2023
Praha, Česká republika
More information

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevřel každoročně cyklistickou sezonu a nabídl cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představili návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program.

Jde o specializovaný odborný veletrh, zaměřený především na kontraktační jednání s tuzemskými  a zahraničními vystavovateli, výrobci a obchodníky.

Na veletrhu jsme se prezentovali pod Jihomoravským krajem. Návštěvníci, zejména cyklisté se zajímali o destinaci Jižní Morava. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem (zejména o mapy).

IWINETC
23. 03. - 24. 03. 2023
Tarragona, Španělsko
More information

Je prezentace destinací, služeb a vín. To vše během jednoho a půl dne s možností osobních setkání s odborníky na vinařskou a kulinářskou turistiku z celého světa. Tato akce proběhla díky spolupráci s CzT.

IWINETC a B2B workshop poskytl možnost navázat dlouhodobé, ziskové obchodní vztahy a umístění naší značky do popředí a centra a jako autoritu v odvětví vinařské a kulinářské turistiky.

Skvělá možnost prezentace vinařské turistiky, validní schůzky i buyers.

Ferienmesse Wien
16. 03. - 19. 03. 2023
Vídeň, Rakousko
More information

Ferien-Messe Wien, mezinárodní akce pro dovolenou, cestování a volný čas, je předním veletrhem cestovního ruchu v Rakousku. Pestrý živý program na jevišti, zábavné přednášky a filmové prezentace v cestovním kině a dětské zážitky dokonale doplňují prázdninové, cestovní a volnočasové prezentace vystavovatelů. 

Na veletrhu jsme se prezentovali díky spolupráci s agenturou CzechTourism. Návštěvníci se zajímali o destinaci Jižní Morava. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem, zejména o konkrétní místa (cíle), kulturu a kempy.

Holiday World Praha
17. 03. - 19. 03. 2023
Praha, Česká republika
More information

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Na turistické zážitky lákali regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabízeli desítky cestovních kanceláří a agentur. Návštěvníci veletrhu měli zájem o propagační materiály destinace. Příští rok se budeme účastnit veletrhu znovu.

Centrála cestovního ruchu získala spolu s městem Brnem ocenění za 3.místo za nejpůsobivější expozici do 100 m².

ITB Berlín B2B
07. 03. - 09. 03. 2023
Berlín, Německo
More information

Veletrh Internationale Tourismus-Börse Berlin, zkráceně ITB Berlin, je jednou z nejvýznamnějších světových událostí cestovního ruchu. Na rozdíl od předchozích let se bude veletrh konat 3 dny, a to výhradně ve formátu B2B. Jedná se o MICE a networkingové aktivity.

Na veletrhu jsme se prezentovali ve spolupráci s agenturou CzechTourism. Po účasti na veletrhu jsme konstatovali, že formát nevyhovuje našim účelům, pouze image, Brand Awareness. Příští rok proto další účast zvážíme, spíše však neplánujeme.

MTT Wroclaw
03. 03. - 05. 03. 2023
Wroclaw, Polsko
More information

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu, který je v Polsku jednou z největších turistických akcí proběhl letos na začátku března. Průměrná návštěvnost veletrhu je kolem 9000 osob. Termín konání veletrhu – začátek března, tedy těsně před zahájením sezóny – znamená, že akci navštěvují jak odborníci z oboru, tak i turisté. Z Dolnoslezského vojvodství do ČR přijíždí velké množství individuálních turistů, velmi často na několik kratších pobytů během roku.

Veletrhu jsme se účastnili díky vynikající spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Brnem. Veletrh navštívily jak rodiny s dětmi tak i jednotlivci. Velký zájem byl o téma cyklo a o destinace Brno a Znojmo.

Bolso Turismo Lisboa Travel Market
01. 03. - 05. 03. 2023
Lisabon, Portugalsko
More information

BTL je největší portugalskou kontaktní platformou v oblasti cestovního ruchu. Nabízí široké veřejnosti možnost výběru nových řešení a prázdninových destinací za vysoce konkurenční ceny. Během akce se uskuteční značné množství aktivit: konference, workshopy, předváděcí akce, obchodní setkání a mnoho dalšího. Na účasti na veletrhu jsme se podíleli ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Návštěvníci se zajímali o destinaci Jižní Morava a Brno obecně. V příštím roce účast zvažujeme, stejně jako i vytvoření materiálů ve španělštině a portugalštině. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem.

Dovolená
03. 03. - 04. 03. 2023
Ostrava, Česká republika
More information

Veletrh cestovního ruchu v Ostravě inspiruje, kam na dovolenou, kam poslat děti na prázdniny nebo kde si udělat pěkný víkend. Dovolená v Česku, turistika, regionální potraviny, kulturní památky, příhraniční cestování a hlavně bohatý doprovodný program a spousta soutěží o hodnotné ceny nabídl letošní ročník veletrhu. Tématy byly: cestování, poznání, dovolená, turistika, dobrodružství. Souběžně proběhl i Knižní festival Ostrava. Tento tuzemský veletrh umožňuje představit zajímavé cíle jižní Moravy zejména českým potenciálním návštěvníkům.

Návštěvníci veletrhu se zajímali o destinaci Jižní Morava. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem. Prezentovala se zde jednotlivá DMOv a město Brno. V příštím roce zvažujeme účast a rozšíření prostoru expozice.

F.RE.E Mnichov
22. 02. - 26. 02. 2023
Mnichov, Německo
More information

Veletrh pro volný čas a cestování

Veletrh f.re.e je jednou z nejoblíbenějších spotřebitelských výstav v jižním Německu. Představuje vše, co souvisí s cestováním a rekreací v celé své rozmanitosti a zve návštěvníky k bezprostřední zkušenosti v četných dobrodružných světech.

Prezentovaly se zde turistické organizace, hotely a penziony, klubová zařízení, prázdninové domy, cestovní kanceláře, tipy na cestování po vodě, dovolené na koni, golfovou turistiku, wellness pobyty, doprava. Tématy jsou dopravci, mobilita, cvičení a fitness, zdravá výživa, krása a péče o tělo, well-being a alternativní medicína, lékařství, wellness, lodě a příslušenství, vodní turistika, chartery, kanoistika, kajaky, šlapadla, surfování, pádlování vestoje, potápění, veslování, rybaření, obytné vozy, karavany, příslušenství vozidel, kempování vybavení, kempy, horolezectví, trekking, outdoor, sportovní zařízení, jízdní kola, vybavení a doplňky, oblečení a obuv.

Na veletrhu jsme byli ve spolupráci s agenturou CzechTourism a městem Brnem. Návštěvníci se zajímali o destinaci Jižní Morava obecně i o konkrétní cíle. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem, zejména o konkrétní místa (cíle). V příštím roce plánujeme účast znovu.

TRAVEL
23. 02. - 26. 02. 2023
Budapešť, Maďarsko
More information

Největší turistická atrakce v Maďarsku probíhá současně s veletrhy karavanů a tématem bude také cyklo a zdravotní turistika. Naposledy poskytla výstava Travel příležitost pro 2 200 odborníků setkat se, navazovat vztahy a poznávat trendy a tendence na trhu a přilákala celkem 27 000 návštěvníků.

Výstava měla hlavní téma – udržitelnost v cestovním ruchu – protože současná situace učinila prioritu udržitelného provozu, což znamená i snižování ekologické stopy, udržitelnost a sociální odpovědnost. Hostem byl BalatonBike365 – Na kole po celý rok kolem Balatonu! Odborné fórum pro zdravotní turistiku pro profesionály diskutovalo o udržitelném rozvoji. Hlavním cílem konference bylo poskytnout ucelený obraz o mezinárodních i domácích trendech a tendencích ve zdravotním cestovním ruchu, prezentovat dobré postupy pro udržitelný rozvoj.

Na veletrhu byl více propagován také projekt Brno Medical. Účast na konferenci nebyla možná, protože konference nebyla v angličtině. Návštěvníci neměli zájem přijímat informace, případně cestovat na jižní Moravu. Účast v následujícím roce proto neplánujeme.

SALIMATECH
07. 02. - 09. 02. 2023
Brno, Česká republika
More information

Nový koncept potravinářských veletrhů pod značkou SALIMATECH přináší přehled o českých i zahraničních dodavatelích potravin, nejmodernějších technologií pro výrobu potravin, zařízení pro jejich zpracování, zařízení a vybavení gastro provozů, potřeby pro mlynářství, pekařství a cukrářství, velkoobchod a distribuci potravin.

SALIMATECH je určen pouze odborným návštěvníkům a koná se ve dvouleté periodicitě. Veletrh zároveň představuje platformu k výměně zkušeností při zavádění inovací v potravinářství.

Veletrh SALIMATECH doplní Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint. Jedná se o vhodné spojení, protože vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářství.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava zde prezentovala spolu s Brnem projekt Gourmet a tipy na výlety s gastro tematikou, zejména za vínem, pivem a dobrým jídlem v regionu. Prezentaci jsme doplnili svařeným vínem, které v mrazivém počasí zpříjemnilo návštěvníkům prohlídku veletrhu v Brně. Návštěvníci se zajímali o destinaci Jižní Morava. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem, nicméně šlo o specifické zaměření (gastro) na tuzemském veletrhu. V příštím roce proto účast spíše neplánujeme.

Adventur
27. 01. - 29. 01. 2023
Vilnius, Litva
More information

27.-29. ledna 2023 proběhl cestovní veletrh Adventur v Litvě, který je určen jak odborné veřejnosti, tak především individuálním návštěvníkům.  Průměrná návštěvnost veletrhu je kolem 23 000 osob. Individuální návštěvníci se nejvíce zajímali o horské regiony, kulturní památky, UNESCO. Nejčastěji do České republiky cestují vlastním automobilem nebo autobusem.
První den veletrhu proběhlo B2B jednání s litevskými CK. Návštěvníci veletrhu se zajímali o destinaci Jižní Morava. O propagační materiály byl u cílové skupiny zájem, zejména o cesty karavanem a kempy.


Vánoční trhy
09. 12. - 18. 12. 2022
Brno, Česká republika
More information

Vánoční atmosféra, inspirace pro nákup dárků, zábavný doprovodný program – to vše nabídnou v prosinci 2022 Vánoční trhy na brněnském výstavišti.

Nákupy dárků

  • téměř 300 prodejců
  • široký sortiment zboží – móda, hračky, dekorace, vybavení domácnosti, kosmetika a další
  • komfortní prostředí pavilonů F a G1

Řemeslnický jarmark

  • výrobky přímo od tvůrců – keramika, sklo, bižuterie a další

Hudba a zábava

  • pestrý doprovodný program na pódiu, který potěší děti i dospělé

Centrála cestovního ruchu zde měla pultík s propagačními materiály, který byl hojně navštěvován nakupujícími návštěvníky. Tipy na výlety s vinařskou tematikou a další TOP cíle jižní Moravy si rozebraly stovky návštěvníků, které navštívily vánoční trhy na Brněnském výstavišti.

IBTM World
29. 11. - 01. 12. 2022
Barcelona, Španělsko
More information

Veletrh IBTM patří v současné době k nejvýznamnějším MICE veletrhům cestovního ruchu s účastí více než 3000 vystavovatelů. Veletrh je určen pouze odborníkům. Centrála cestovního ruchu zde prezentovala své MICE aktivity a snažila se přilákat další potenciální návštěvníky odborných konferencí na území jižní Moravy.

WTM Londýn
07. 11. - 09. 11. 2022
Londýn, Velká Británie
More information

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 pofesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů. Ani letošní ročník nebyl výjimkou a přivítal davy návštěvníků. Jižní Morava se zde prezentovala spolu s městem Brnem pod společnou expozicí CzechTourism.

Life!
04. 11. - 06. 11. 2022
Brno, Česká republika
More information

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos měli návštěvníci možnost zažít oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhla Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS:GO – skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nechyběla také páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Nedílnou součástí byla již tradičně FAMILY Hall (G1) se 30 sportovišti, ve které byla i expozice Jihomoravského kraje, jejíž součástí byla také zastřešující destinace Jižní Morava. Dorazit tak mohla celá rodina s dětmi.

Největší zájem byl o výlety pro rodiny s dětmi a TOP cíle jižní Moravy.

Reisen & Caravan Erfurt
28. 10. - 31. 10. 2022
Erfurt, Německo
More information

Veletrh “Travel & Caravan” je největší durynský veletrh cestování a karavanů. Je to akce pro celou rodinu a koná se jednou ročně v Erfurtu, hlavním městě Durynska. Návštěvníci zde mohou získat nápady na svou příští letní či zimní dovolenou. Mezi vystavovatele patří zástupci zemí, turistických oblastí, letovisek, hotelů, touroperátorů, cestovních kanceláří, kempů i dodavatelů příslušenství od vybavení jako jsou markýzy až po technické modernizace. Kromě toho jsou představeny nejnovější a nejinovativnější obytné vozy a obytné vozy příští sezóny. Výstavu doprovází prázdninová scéna s prázdninovými filmy a kulturními a lidovými vystoupeními. O

veletrh byl velký zájem a účastníci se zajímali o oblast jižní Moravy a tipy na výlety a ubytování.

GO a REGIONTOUR
20. 10. - 23. 10. 2022
Brno, Česká republika
More information

Veletrhy GO a REGIONTOUR jsou největší národní prezentací cestovního ruchu v ČR.

Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a GO KAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.

GO a REGIONTOUR je efektivním místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu, jehož nedílnou součástí je kvalitní odborný doprovodný program i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost.

Jižní Morava se jako již tradičně prezentovala s městem Brnem a Partnerskými městy ve společné expozici. Tématem bylo letos 200. výročí narození Jahanna Gregora Mendela. Návštěvníci ocenili také ochutnávku vína a čajů, které se na stánku prezentovaly. O víkendu měli zájemci možnost vyzkoušet si virtuální expozici ZOO Brno. Zájem byl o zajímavosti z regionu, vinařské i cyklo stezky a tipy na výlety s dětmi.

Lebenslust
19. 10. - 22. 10. 2022
Vídeň, Rakousko
More information

Veletrh Lebenslust je zaměřený na širokou veřejnost (B2C) zejména na aktivní seniory (50+). V roce 2019 veletrh navštívilo více než 43 000 návštěvníků (převážně ženy). Mezi hlavní tematické oblasti patří kultura, wellness & beauty, zdraví, cestování, gastronomie, volnočasové aktivity, ad.

I v letošním roce připravila prezentaci České republiky agentura CzechTourism jako náhradu za neuskutečněný veletrh cestovního ruchu Ferienmesse, jenž se měl konat v květnu 2022, byl však letos zrušen, stejně jako v roce 2021. I když byl ve srovnání s veletrhem Ferienmesse stánek opět skromnější, přesto přilákal množství zájemců o Brno a jižní Moravu.

K nejúspěšnějším propagačním materiálům patřil malý průvodce městem a informační brožura o Brně v plastovém obalu, kterou obdrželi návštěvníci s hlubším zájmem o Brno. Z jihomoravských propagačních materiálů byl největší zájem o Lednicko-valtický areál a jihomoravské výletní cíle, dále pak se lidé ptali na Znojmo a Vranov nad Dyjí. Gourmet šel rovněž na odbyt, byť ne v takovém množství.

Veletrh Lebenslust patří k tradičním veletržním akcím ve Vídni, který je zaměřen na věkovou skupinu 50+, a je dobře zapsán v povědomí vídeňských a dolnorakouských seniorů. Účast na tomto veletrhu byla v letošním roce jedinou příležitostí k propagaci města Brna a jižní Moravy ve Vídni v oblasti cestovního ruchu, další příležitostí bude mezinárodní veletrh Ferienmesse, který by se měl uskutečnit v době od 16. do 19. března 2023.

Mezinárodní strojírenský veletrh
04. 10. - 07. 10. 2022
Brno, Česká republika
More information

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Mezi návštěvníky byl největší zájem o tipy na výlety po jižní Moravě a o zajímavosti z našeho regionu.

Events Club Forum 2022
20. 06. - 21. 06. 2022
Praha, Česká republika
More information

Nová obchodní platforma, jejímž cílem je vytvoření jednoho hlavního MICE fóra, které se bude každoročně konat v České republice a stává se důležitým místem setkání nákupčích a poskytovatelů služeb v oblasti kongresové turistiky. První ročník Events Club Fóra, jehož organizátorem je společnost Europe Congress, proběhl ve dnech 20. – 21. června 2022.

Měli jsme možnost potkat osobně nákupčí z celého světa a představit jim Brno a celý jihomoravský region. Součástí programu byla také vzdělávací část plná nových tipů a poznatků z oboru.  Umožnili jsme zahraničním hostům vidět, zažít a ochutnat regiony Česka vlastními smysly!

IMEX Frankfurt
31. 05. - 02. 06. 2022
Frankfurt, Německo
More information

Významný evropský veletrh incentivní a kongresové turistiky, kde se setkává největší množství odborníků z oboru cestovního ruchu a obchodu, zástupců firem, byznysmenů a vystavovatelů. Veletrh je doplněn o doprovodné akce jako jsou workshopy, prezentace, edukační semináře atd.

Český den ve Wroclavi
28. 05. - 28. 05. 2022
Wroclav, Polsko
More information

Představili jsme jižní Moravu a rozšířili povědomí o regionu pro polský trh. Lákáme polské turisty na krásy jižní Moravy.

Travel Trade Day 2022
23. 05. - 24. 05. 2022
Karlovy Vary, ČR
More information

Agentura CzechTourism letos pořádala výroční incomingový workshop Czech Republic Travel Trade Day, který se konal ve dnech 23. a 24. května 2022 v Karlových Varech.

Letošní ročník pořádá agentura CzechTourism ve spolupráci s Destinační agenturou pro Karlovarský kraj – Živý kraj za podpory Karlovarského kraje.


M&I Europe Spring
08. 05. - 11. 05. 2022
Sevilla, Španělsko
More information

Konference, která spojuje nákupčí business turismu z řad velkých společností a eventových agentur se zástupci jednotlivých destinací.

3 nabité dny, 40 schůzek, 150 dodavatelů a 165 nákupčích z celé Evropy. 

HEALTHCARE ЯEVOLUTION® | Transforming the Business of Health
26. 04. - 28. 04. 2022
Virtual Conference
More information

26.-28.4.2022

Přední zaměstnavatelé spojili své síly, aby dosáhli hlavních cílů jako např. přepracování firemní kultury a transformaci 40 % zdravotní péče z fyzické na virtuální. Virtuální konference má za cíl nahlédnutí do osvědčených postupů, které přední zaměstnavatelé a makléři a konzultanti přijali v roce 2022.

Brno Expat Fair
09. 04. - 09. 04. 2022
Brno, Česká republika
More information

Třetí ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravilo Brno Expat Centre pro cizince žijící ve městě Brně a jeho okolí. Ti se zde měli možnost dovědět o mnoha kulturních, vzdělávacích, volnočasových či pracovních možnostech, které se pro ně v Brně nabízejí. 

Argus Bikefestival Wien
02. 04. - 03. 04. 2022
Vídeň, Rakousko
More information

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků.

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se měl uskutečnit během posledního víkendu v květnu 2021, ale festival se přesouvá na další rok.

Základem akce byl jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím

.

For Bikes Praha
25. 03. - 27. 03. 2022
Praha, Česká republika
More information

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevřel každoročně cyklistickou sezonu a nabídl cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představili návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program.

Specializovaný odborný veletrh zaměřený především na kontraktační jednání s tuzemskými  a zahraničními vystavovateli, výrobci a obchodníky.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se veletrhu účastnila ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Holiday World Praha
18. 03. - 20. 03. 2022
Praha, Česká republika
More information

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Jubilejní 30. ročník veletrhu proběhl souběžně s úspěšným veletrhem FOR CARAVAN.

Martina Grůzová a Eliška Křížová zde letos převzaly cenu za 1. místo v kategorii Nejlepší elektronický projekt.


Veletrh HOLIDAY WORLD byl opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle).

Veletrh Holiday Wrld a Region World letos přivítal více než 17 800 návštěvníků a účastnilo se 227 vystavovatelů z 21 zemí.

GLOBalnie Katowice
18. 03. - 20. 03. 2022
Katowice, Polsko
More information

26. mezinárodní veletrh cestovního ruchu.

WTM Londýn
02. 11. - 04. 11. 2021
Londýn, Velká Británie
More information

World Travel Market London je jednou z největších obchodních událostí v cestovním ruchu v UK. Je určen pro odbornou veřejnost a každoročně jej navštíví více než 50 000 pofesionálů z řad destinací, touroperátorů, médií i influencerů. CCRJM se jej v roce 2021 zúčastnila ve spolupráci s agenturou s CzechTourism a představila to nejlepší z nabídky turistického regionu Jižní Morava.

Wyred World Autumn & Healthcare Events Forum
06. 10. - 08. 10. 2021
online
More information

Veletrh Wyred World Autumn 2021 slibuje dva dny nabité schůzkami, odbornými přednáškami, setkáními a novými vztahy – a to hned ve dvou oblastech – MICE a Luxury Leisure Tourism. Veletrh proběhne v online prostředí, stejně jako v loňském roce.

Global Travel Week 2021
05. 10. - 06. 10. 2021
online
More information

Global Travel Week spojuje B2B profesionály v cestovním ruchu – především v oblasti MICE, leisure, spa, luxury či adventure. Letos tento dvoudenní veletrh proběhne online.

Veletrhu se zúčastní nákupčí z celého světa, a tak čeští partneři mají jedinečnou možnost navázat kontakty na britském trhu i na dalších světových trzích. Benefitem online veletrhu je 24 hodinový koncept, kdy si partneři schůzky mohou rozplánovat během celých 24 hodin tak, aby byly pokryty všechny časové zóny.

Součástí této top virtuální akce budou i online zážitkové prezentace a možnost účastnit se vzdělávacích bloků.

For Bikes
02. 10. - 04. 10. 2021
Praha, Česká republika
More information

Již 11. ročník největšího cyklistického veletrhu v České republice se koná v tradičních prostorách PVA EXPO Letňany. Největší cyklistický veletrh v České republice  otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí sortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. 

Vystavovatelé představují návštěvníkům především novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení. Mimo jiné představují veškeré služby spojené s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program.

Slovakiatour Bratislava
17. 06. - 20. 06. 2021
Bratislava, Slovensko
More information

Ve dnech 16. – 19. 06. 2021 se můžete těšit na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR, který ve vás probudí touhu překročit hranice všedních dní!

V roce 2020 Mezinárodní veletrh ITF Slovakiatour, spolu s gastro veletrhem Danubia Gastro, přivítal v bratislavské Inchebě více než 72 tis. návštěvníků. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava prezentovala turistickou nabídku na společné expozici s městem Brnem. Největší zájem byl tradičně o cykloturistiku a vinařství, možnosti ubytování i aktivní trávení volného času v regionu. V rámci doprovodného programu se představilo Národní vinařské centrum s degustací vína a modrotisková dílna ve Strážnici.

Ferienmesse Wien
08. 05. - 10. 05. 2021
Vídeň, Rakousko
More information

Ferien-Messe Wien, mezinárodní akce pro dovolenou, cestování a volný čas, je předním veletrhem cestovního ruchu v Rakousku. V halách A a B můžete očekávat 800 vystavovatelů z více než 80 zemí ve správný čas rezervace, oblíbené prázdninové destinace, tipy zasvěcených osob, nabídky šité na míru, trendy pro příští dovolenou, výhodné nabídky, soutěže a mnoho dalšího. přítomna. Pestrý živý program na jevišti, zábavné přednášky a filmové prezentace v cestovním kině a dětské zážitky dokonale doplňují prázdninové, cestovní a volnočasové prezentace vystavovatelů. S lístkem na návštěvu je také autoshow ve Vídni, nejoblíbenější nová autosalon v Rakousku v halách C a D.

ITB Berlín
10. 03. - 13. 03. 2021
Berlín, Německo
More information

Největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu se letos koná virtuálně. Tento veletrh se koná pravidelně od roku 1966 a řadí se k těm nejdůležitějším akcím v oblasti cestovního ruchu.

F.RE.E. Mnichov
12. 02. - 19. 02. 2021
Mnichov, Německo
More information

F.RE.E Mnichov je mezinárodní veletrh cestovního ruchu a řadí se k nejvýznamnějším veletrhům v Německu.

TT Varšava
26. 11. - 28. 11. 2020
Varšava, Polsko
More information

Veletrh ve Varšavě je zaměřen na B2C segment a je tak důležitou platformou pro setkání polských a zahraničních zástupců destinačního managementu, cestovních kanceláří s koncovými turisty a výletníky. Veletrh poskytuje příležitost navázat cenné vztahy, vyzdvihnout krásy destinací a prezentovat jejich nabídky široké veřejnosti.

TTG Rimini
14. 10. - 16. 10. 2020
Rimini, Itálie
More information

Veletrh v italském městě Rimini nabízí možnost prezentace destinací a služeb pro vstup na italský trh cestovního ruchu.

Expat Fair Brno
13. 06. 2020
Brno, Česká republika
More information

V dubnu 2020 se bude konat již druhý ročník veletrhu Brno Expat Fair, který připravuje Brno Expat Centre pro cizince žijící v městě Brně a jeho okolí. Každý cizinec zde bude seznámen s kulturními, vzdělávacími, volnočasovými či pracovními možnostmi, které se pro ně v Brně nabízejí. V rámci veletrhu proběhne několik seminářů, na kterých zazní mimo jiné i mnoho cenných informací pro ty, kteří plánují se v Brně usadit.

Aktuálně: Organizátoři festivalu přesouvají termín na sobotu, 13.6.2020, z důvodů bezpečnostních opatření.

IMEX Frankfurt
12. 05. - 14. 05. 2020
Frankfurt, Německo
More information

Významný evropský veletrh incentivní a kongresové turistiky, kde se setkává největší množství odborníků z oboru cestovního ruchu a obchodu, zástupců firem, byznysmenů a vystavovatelů. Veletrh je doplněn o doprovodné akce jako jsou workshopy, prezentace, edukační semináře atd.

Aktuálně: Veletrh IMEX je zrušen.

Bike Festival – Vídeň
28. 03. - 29. 03. 2020
Vídeň, Rakousko
More information

Bike festival ve Vídni je největším evropským sjezdem bikerů, cyklistů, ale i rekreačních výletníků

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se uskuteční poslední víkend v březnu 2020.

Základem akce je jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím.

Aktuálně: Organizátoři Bike Festivalu zveřejnili prohlášení o zrušení veletrhu na základě rozhodnutí rakouské vlády.

Fitur Madrid
22. 01. - 26. 01. 2020
Madrid, Španělsko
More information

FITUR je globálním místem setkávání profesionálů v cestovním ruchu a předním veletrhem pro příchozí a odchozí trhy v Latinské Americe. FITUR při svém uvedení na trh zlomil všechny předchozí záznamy o účasti s 10 487 společnostmi ze 165 zemí a regionů, 142 642 návštěvníků z obchodu a 110 848 návštěvníky z řad široké veřejnosti. Jedná se o jedinečné fórum pro propagaci země, prezentaci nových produktů, seznámení s nejnovějšími trendy a také příležitost k navázání nových kontaktů.

Již tradičně jsme se tohoto veletrhu zúčastnili na konci ledna. Jižní Morava se prezentovala mimo jiné těmito lákadly:

  1. Národní vinařský veletrh České republiky pořádaný ve valtickém paláci
  2. Brno jako gurmánské město s širokou škálou barů, bister, kaváren, vináren, restaurací a jiných zařízeních, vše krásně shrnuto v Gourmet Guide, kde veškeré podniky byly vybrány nezávislou porotou.
  3. EuroVelo 13 – stezka železné opony, součástí je 350m zachovalé železné opony vč. Strážní věže. Stezka vede přes Znojmo, Mikulov a Lednicko-valtický areál
  4. Moravský kraspatří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti.
  5. Festivaly jižní Moravy, jako jsou například Ignis Brunensis – přehlídka ohňostrojů, Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, Pálavské vinobraní v Mikulově, festival klasické hudby Janáček Brno anebo rekonstrukce bitvy u Slavkova

Bylo to 5 rušných dnů plných schůzek a jednání, ale jsme si jisti, že se jižní Morava i celá Česká republika předvedla v tom nejlepším světle.

Regiontour Brno
16. 01. - 19. 01. 2020
Brno, Česká republika
More information

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour 2020 se v letošním roce profiloval jako festival cestovatelských zážitků. Navštívilo jej více než 30 tisíc lidí. Region Jižní Morava se prezentoval na společné expozici s městem Brnem a jeho cílem bylo přiblížit návštěvníkům tradiční region z jiného úhlu. Zatímco první den veletrhu byl věnován vínu, den druhý se nesl v duchu pivařství a pivovarnictví. Ochutnávku piva nabídly pivovary z Kyjova, Tišnova a Bítova. Víkend stánek oživilo vystoupení cimbálové muziky nebo prezentace modrotiskové dílny ze Strážnice.

Roadshow Japan
20. 09. - 29. 09. 2019
Japonsko
More information

Jelikož asijský trh patří co do návštěvnosti jihomoravského kraje k nejstěžejnějším, z čehož Korejská republika obsadila v roce 2019 dokonce čtvrtou příčku, rozhodli jsme za zaútočit i na přes japonské moře vzdálené Japonsko! 

A tak jsme se vydali na roadshow po tomto ostrovním státě. 
Díky zahraničnímu zastoupení CzechTourism v Japonsku jsme měli možnost potkat zástupce touroperátorů i nadnárodních agentur, jakož i dalších subjektů cestovního ruchu na workshopech v Osace, Nagoji a Tokiu. Setkání se uskutečňovala vždy ve velice příjemné atmosféře, naši partneři byli rozliční – někteří byli krajině znalí a často už do České republiky posílali jak skupiny, tak jednotlivce. Jiní zase o Jižní Moravě ani netušili, takže se nám podařilo rozšířit jim obzor, a to jak v rámci regionu, tak Brna. Nalákali jsme je na moravskou gastronomii, folklor a lidové tradice. Se spoustou z nich jsme ve spojení i po návratu a domlouváme již jejich byznys na příští rok. 

Po roadshow s profesionály v cestovním ruchu následoval Czech festival v Tokiu, kde se jednalo o třídenní akci zaměřenou pouze na Česko. Za pomoci cimbálové muziky jsme zde prezentovali náš kraj, jeho typické výrobky, víno, pivo a samozřejmě nesměl chybět ani kroj, tanec a zpěv. Návštěvníci festivalu měli možnost vyzkoušet si nošení tradičního kroje, vymalovat si folklorní ornamenty, nebo si v rámci face paintingu nechat namalovat na tvář či ruku krásně barevné moravské symboly. Na festivalu panovala úžasná atmosféra a spousta lidí se myšlenkou navštívit náš kraj velice nadchla. Již během prvních dvou dnů se nám podařilo rozdat většinu ze zásob letáků a propagačních materiálů – návštěvnost festivalu byla ve srovnání s předešlými lety rekordní!