National Geographic Traveller Food Festival

S pestrým programem nabízených akcí, od panelových diskusí po mezinárodní demonstrace jídla, festival umožnil ponořit se do světa jídla a nasát kulinářské dobroty z Velké Británie, Středomoří, Karibiku a dalších zemí. Nabídl inspirace pro úžasné výlety po celém světě a objevování toho, co si tam dát.
Festival se konal v Londýně v Business Design Centre v termínu 15.-16.7. 2023.

Tato unikátní akce spojila cestování, stolování a nápoje všech koutů světa. Ve dvou dnech se návštěvníkům představily desítky destinací a regionů, kteří odprezentovali své gastronomické tradice a turistickou nabídku. Česká republika se na NGT food festivalu prezentovala již po třetí.
Food festival byl zaměřen především na afluentní publikum magazínu National Geographic Traveller. V minulém ročníku každý den navštívilo festival téměř 6000 lidí.

Stěžejní částí veletrhu byla právě ochutnávka národních či regionálních specialit, potravin či nápojů.
V rámci festivalu také proběhl speciální B2B event pro české partnery a pro zástupce UK travel tradu jako jsou tour operátoři, travel agents, média a influenceři.

Na veletrhu jsme se prezentovali díky spolupráci s agenturou CzechTourism a ve spolupráci se statutárním městem Brnem. Akce byla velmi na úrovni, účastnily se i vzdálenější zahraniční subjekty (např. USA, Kalifornie, Texas, Asie, ale i významné evropské destinace). Veletrh probíhal formou ochutnávek, ale zároveň i se zaměřením na místní turistiku v dané destinaci. Zaznamenali jsme zájem Britů o destinaci Jižní Morava. Dokonce měli i dílčí znalosti místních reálií. Na veletrhu byl vzhledem k zaměření propagován Gourmet a materiály s výlety po jižní Moravě. Součástí prezentace byla také vinařská degustace.