Bitva tří císařů letos přitáhla 10 tisíc diváků

Napoleon znovu ožil při rekonstrukci bitvy tří císařů u Tvarožné. 2. prosince vyvrcholily vzpomínkové akce ku příležitosti událostí roku 1805 spojených s francouzským císařem, na jejichž propagaci jsme se podíleli. 

Každoroční předzvěstí výročí velké bitvy je příjezd Napoleona do Brna, který se letos odehrál 25. listopadu. První prosincový víkend potom patřil dvoudennímu programu v samotném Slavkově a hlavní vyvrcholení proběhlo na bitevním poli u obce Tvarožná. 

„Letos jsme propagaci napoleonských událostí chystali se zvědavostí, protože nás zajímá, jak s popularitou vojevůdce zahýbe očekávaný velkofilm z dílny Ridlleyho Scotta, který má premiéru koncem listopadu, tedy přesně v čase, kdy vítězná jízda Napoleona po jižní Moravě začíná,“ uvedla Martina Grůzová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava ještě před propuknutím akcí. 

V jihomoravských podmínkách se role císaře Napoleona zhostil americký herec Mark Schneider, kterému tento úkol náleží už od roku 2005. 

Rekonstrukci velké bitvy v sobotu 2. prosince navštívilo přes 10 tisíc diváků. A ještě mnohem více lidí mělo možnost záběry z bitevní  vřavy shlédnout skrze televizní obrazovky. Podle organizátora akce AUSTERLITZ 2023 Miroslava Jandory se přes Euronews a Reuters dostalo video z rekonstrukce bitvy do 50 zemí světa v 17 jazykových mutacích.

Prohlédněte si obsáhlou galerii z celého dne, kterému dodalo na atmosféře i pravé zimní počasí.