Bitva tří císařů je zpět!

Na přelomu listopadu a prosince zažije jižní Morava návrat slavného vojevůdce. Hned tři velké akce přitáhnou pozornost výletníků a fanoušků historie.

Jako první se do počátku 19. století vrátí Brno. Den, kdy do města přijel císař Napoleon Bonaparte i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu, připomene akce Napoleon v Brně 25. listopadu. Centrem města projde historický průvod v dobových uniformách a vše vyvrcholí na Dominikánském náměstí ceremonií předání klíčů z rukou primátorky města.

Vzpomínková akce ku příležitosti 218. výročí bitvy tří císařů pod názven Austerlitz 2023 proběhne hned další týden. Velké finále, rekonstrukce bitvy, se chystá na sobotu 2. prosince na bojišti u Tvarožné. Očekává se účast přibližně tisíce účastníků z 15 zemí světa, 60 koní a 15 děl.

Do atmosféry roku 1805 se vrátí i město, po kterém se slavná bitva jmenuje. Jak to Tenkrát ve Slavkově vypadalo se přijeďte podívat v pátek 1. i v sobotu 2. prosince. Nádvoří zámku, zámecký park i náměstí města ožijí bohatým programem a adventním jarmarkem. Těšit se můžete na jezdecký turnaj, speciální prohlídky zámeckých komnat a na závěr ohňostroj.

Přidejte se na některou z akcí a zjistěte, kde se psala historie!