Jižní Morava láká návštěvníky na veletrzích

Jaro je v rozpuku, stejně jako turistická sezóna! V březnu jsme prezentovali jižní Moravu již na třech veletrzích.

V polovině března jsme náš region představili polskému trhu na veletrhu Globalnie v Katowicích a tomu tuzemskému v Praze na Holiday World & Region World. Na jubilejním 30. ročníku tohoto nejznámějšího českého veletrhu zaměřeného na cestovní ruch, jsme se dělili o expozici s TIC Brno. Společně jsme obdrželi krásné 3. místo za nejpůsobivější expozici do 60 m2.

Během pražského veletrhu byly mimo jiné vyhlášeny „Velké ceny cestovního ruchu“ a jednu z těch hlavních si odnesla i naše Brno Convention Bureau. Porotu nejvíce nadchl loňský virtuální Fam Trip, který se tak stal vítězem kategorie „Nejlepší elektronický projekt“. 

Nesmíme opomenout ani ocenění, které získal video spot “Czech Republic’s Hidden Wine Country” od německých blogerů Budget Traveller, kteří si odnesli první cenu ze soutěže cestovatelských klipů Tourfilm. Video vzniklo během výletu německého dua v létě 2020 a my spolu s Magistrátem města Brna a německým zastoupením CzechTourism jsme přispěli spoustou tipů do itineráře.

Poslední víkend v březnu se pro změnu nesl v duchu cykloturistiky. S naší účastí proběhl veletrh zaměřený na cykloturismus For Bikes v Praze a v podobném módu se chystáme prezentovat jihomoravské cyklostezky i začátkem dubna na Argus Bikefestival ve Vídni. 

Těšíme se na viděnou s návštěvníky jižní Moravy, ať už na cyklostezkách nebo při pohárku vína!