Víkend plný natáčení kampaně 2022

Konec minulého týdne se u nás na Centrále nesl v duchu focení a natáčení záběrů pro letošní kampaň „Nestůj, cestuj“. Ta bude tentokrát lákat na vypečené gastro výlety a živoucí tradice!

V rámci 3 dnů jsme nahlédli pod pokličku vítězům našeho průvodce Gourmet Jižní Morava 2021 a porozhlédli se po okolí s cílem zachytit ty nejzajímavější tipy na výlety.

První den jsme začali na rozhledně Akátová věž v Židlochovicích, ze které jsme měli náš další cíl nadohled –⁠ vinařství Válka v Nosislavi. Po příjemné degustaci s majitelem jsme pokračovali na pozdní oběd do vyhlášeného Pedro´s Streetfood Bistra. Příběh tohoto bistra započal nejprve jako Foodtruck v Lednici a nyní ho standardně najdete také v kamenné pobočce v Mikulově. Vyladěné hamburgery, hot-dogy a hranolky na sádle tu prostě umí! A když už jsme v Mikulově, to by byl hřích si nevyšlápnout Svatý kopeček. Ještě když nám západ slunce hrál do karet. Kochání na všechny strany nemělo konce…

Další natáčecí den probíhal v Lednicko-valtickém areálu. Procházku po zámeckém parku v Lednici jsme zakončili v areálu Hraničního zámečku. Nachází se zde totiž vyhlášená fine-dining restaurace Essens. Famózní gastronomii, kterou byste s klidným srdcem hledali v Michelinském průvodci, si tak můžete dopřát i na naší jižní Moravě. Protože jsou Moraváci machři na víno i pivo, naše další kroky vedly do řemeslného pivovaru Dubňák. A co by to bylo za ochutnávku piva bez nějaké té dobroty k zakousnutí! Plní zážitků a záběrů jsme vystoupali na nedalekou rozhlednu Vyšicko. Západ slunce jak na objednávku!

Poslední den jsme vyrazili omrknout mandloňovou stezku, která byla sice plná nerozkvetlých pupenů, ale výhledy na Pálavu z rozhledny jsou parádní za každého ročního období! Následoval malebný Dvorek v Bořeticích, kde jsme si smlsli nejen na kafču a dortíku, ale pochutnali jsme si i na lokálních dobrotách –⁠ vše made by Jižní Morava! Závěrem jsme se zastavili na Vrbici pokochat se ikonickými pískovcovými sklepy.

Velký dík patří celému organizačnímu týmu a všem ostatním, kteří do toho šli spolu s námi! A jak to celé probíhalo? Mrkněte na záběry ze zákulisí.