Kampaň na čtyřech kolech získala 1,5 milionovou sledovanost

Naše kampaň “Nestůj, cestuj obytňákem!” na přelomu května a června byla jedna velká jízda! To dokládá i velikost publika, které se v průběhu roadtripů vytvořilo kolem instagramových profilů 3 vybraných influencerů z Česka a Slovenska.

Ti postupně objevovali krásy jižní Moravy za pomoci obytného vozu. Ten jim dobrotami vybavili a zkrášlili naši partneři. Ať už šlo o zásoby ovoce a zeleniny od Farmy Ráječek, polštářky ze strážnické modrotiskové dílny nebo pivo z Minipivovaru Dubňák. A samotný obytňák nám poskytly Karavany Česko. O tom, jak to celé probíhalo a kdo se stal tváří naší výpravy se dočtete tady.

Když čísla řeknou více než tisíc slov

Z jihomoravského putování na čtyřech kolech vznikl atraktivní obsah pro sociální sítě, celkem 258 zveřejněných výstupů zasáhlo na 1.461.037 lidí a získalo 21.692 interakcí. Přesně tolik příznivců cestování, dobrého jídla a inspirativních fotek vidělo a reagovalo (prostřednictvím lajků, komentářů, uložení, sdílení) na některý z instagramových příspěvků od našich tří tvůrců. A co víc, tento úspěch se pozitivně odrazil v hodnotě POI (tzv. potenciální útrata lidí zasažených kampaní na sociálních sítích), která v případě této kampaně činí 4,8 milionu Kč, přičemž náklady na kampaň nepřevýšily 90 000 Kč. Vyplývá to z obecně přijímaného metodického standardu „Destination Think“ používaného pro výpočet potenciálu návratnosti investice kampaně.

Které posty měly největší ohlas?

A jak pojali jednotliví influenceři komunikaci se svými fanoušky? V připravené případové studii najdete data a ukázky výstupů z 12denního putování, po které naši tvůrci brázdili silnice jižní Moravy. Poznali rozmanitý region Pálavy a Lednicko-valtického areálu, kde o památky i přírodní krásy opravdu není nouze. Ochutnali lokální dobroty i stále živoucí tradice Slovácka. A v neposlední řadě prozkoumali tajemná zákoutí Moravského krasu i dechberoucí Znojemsko.

Návdavkem přidáváme 3 kompletní itineráře, které si ještě letos můžete projet i vy! Léto ještě nekončí, tak nestůj, cestuj! 😉

Klikni na obrázek pro podrobnou prezentaci: