Podzim v rychlém tempu

Už v polovině září přivítalo Brno a jižní Morava účastníky mezinárodní konference Traverse 22. Ta byla první velkou akcí od britských pořadatelů po covidovém přerušení, a tak se na ni sjelo na 300 natěšených blogerů, Youtuberů, Instagramerů – zkrátka tvůrců digitálního obsahu. 

Během týdne, který předcházel samotné odborné konferenci, jsme pro ně připravili několik poznávacích výjezdů do regionu. Objevovali kouzlo Lednicko-valtického areálu, prozkoumávali podzemí Punkevních jeskyní, nebo si vyzkoušeli golf v Resortu Kaskáda. Podobně pestrý program pro ně byl připravený i v samotném Brně od kolegů z TIC Brno. 

Protože u tvůrců digitálního obsahu jde hlavně o nové zážitky, po víkendové konferenci se vybraná stovka z nich vydala poznávat krásy Česka do všech jeho koutů. Tři skupinky influencerů však zůstaly jižní Moravě věrní a během třídenního programu zevrubněji prozkoumaly Slovácko, Moravský kras a Znojemsko. 

Traverse dopadla ke spokojenosti všech stran a určila rychlé tempo dalších podzimních dnů. 

Již 6. října proběhlo v hale Nové Zbrojovky slavnostní vyhlášení projektu Gourmet Jižní Morava a Gourmet Brno. Samotnému předávání cen a odtajnění finalistů předcházela několikaměsíční práce našeho projektového týmu.

Nyní už je v oběhu tištěný průvodce Gourmet, stáhnout ho lze i on-line a v blogových článcích se nechejte zlákat k výletům, které jdou po stopách toho nejlepšího z jihomoravské gastroscény

A to není zdaleka vše! Během září a října jsme prezentovali jižní Moravu na několika konferencích a veletrzích. Náš stánek s nabídkou turistických cílů byl postupně k vidění na Mezinárodním mikroskopickém kongresu, Mezinárodním strojírenském veletrhu a Mezinárodní konferenci o výzkumných infrastrukturách.

Velká expozice Jihomoravského kraje spolu s městem Brnem byla k vidění i na Regiontour a v menším měřítku jsme jižní Moravu přivezli i na vídeňský Lebenslust a veletrh Reisen & Caravan v německém Erfurtu.

Erfurt

V listopadu nás čekají ještě dva velké veletrhy: WTM v Londýně a IBTM v Barceloně. Potom už se těšíme na poklidnou předvánoční atmosféru a adventní trhy se svařákem v ruce.