Nový gastroprůvodce Gourmet Jižní Morava je na světě!

„Na kávu do Bořetic a na pivo do Dubňan,“ doporučuje nový gastroprůvodce 2021. Jižní Morava je tuzemský kraj, kde je nejvíc slunečných dnů ročně. Ráj, kde je nepočítaně hradů a zámků. A je to nebe kulinárních zážitků! Možná znáte Gastromapu Lukáše Hejlíka či Maurerův Výběr. Na Moravě máme od roku 2019 vlastního gastroprůvodce: Gourmet Jižní Morava. Doporučuje podniky, které stojí za to navštívit a ochutnat. A jako dezert servíruje výletní cíle v okolí!

Slavnostní vyhlášení letošního ročníku, společně s pátým ročníkem Gourmet Brno 2021, jehož nositelem je TIC BRNO, proběhlo ve čtvrtek 21. října v Clubco cowork v komplexu bývalé Vlněny.

„Je skvělé mapovat a sledovat pozitivní vývoj gastroslužeb v našem regionu. Lidé si primárně vybírají turistické cíle, kde najdou i kvalitní servis. A k tomu dobré jídlo a pití určitě patří. Proto k našim tipům na výlety přinášíme i letošního gastronomického průvodce,“ řekla ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Martina Grůzová.

Nový gastroprůvodce Gourmet Jižní Morava 2021

Aby byl výběr objektivní, nominuje podniky veřejnost, kvalitu posuzují nezávislí hodnotitelé. Do druhého kola postoupilo téměř 50 jihomoravských podniků. Ty pak byly rozděleny do pěti kategorií a každou z nich hodnotila vybraná tříčlenná komise složená z nezávislých odborníků, novinářů nebo influencerů z ČR i ze zahraničí. Mezi nimi se objevila například známá jména jako Jana Florentýna Zatloukalová, autorka bestsellerové Kuchařky pro dceru, několik prestižních šéfkuchařů, sommeliérů, pivní specialista, lektor etikety i manželské duo foodblogerů Coolinári ze Slovenska.

A jak to všechno dopadlo? Už vás nebudeme napínat. Ponořte se do gastronomického nebe 2021 právě teď. K průvodci se tak můžete kdykoli vrátit, případně si ho rovnou stáhnout. Kdo raději listuje papírovou verzí, sežene Gourmet Jižní Morava zdarma např. v jihomoravských turistických informačních centrech nebo v zúčastněných podnicích.

Jižní Morava je „tasty“!

Jihomoravský průvodce pro gourmety ukázal, jak umí výletníci ocenit kvalitu. Proto loni vznikl také projekt Tastymoravia. Na Instagramu zviditelňuje zajímavé gastro počiny a zapojuje i návštěvníky, aby podniky ohodnotili a případně ne/doporučili dál. Ale dost teorie, vyrazte na gastronomický výlet sami. Dobrou chuť!