ZIELE-TOP-CÍLE

Projekt ZIELE-TOP-CÍLE realizovala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. společně s lead partnerem Niederösterreich Werbung GmbH v rámci OP Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013 pod registračním číslem M00073. Hlavním cílem bylo vytvoření přeshraniční sítě Top výletních cílů, které jsou zárukou kvalitního zážitku pro domácí i zahraniční návštěvníky.

S pomocí tohoto projektu byla vybudována síť turisticky atraktivních míst jižní Moravy, nyní je na jižní Moravě již 32 Top výletních cílů! Nejedná se pouze o hrady a zámky, mezi top výletními cíli naleznete i církevní památky, muzea, přírodní atraktivity nebo zábavní parky. Výstupy projektu jsou např. společná mapa Top výletních cílů jižní Moravy a Dolního Rakouska a další tiskoviny nebo webová stránka v češtině, němčině a angličtině www.vyletnicile. Zástupci Top výletních cílů se také pravidelně setkávají a proškolují, účastní se exkurzí za výměnou zkušeností za partnery v Dolním Rakousku.

Tento projekt turistům pomáhá získat přehled o tom, co by při návštěvě jižní Moravy neměli minout. Top výletní cíle musí splnit mnoho kritérií ještě před tím, než obdrží tuto značku, která je  jistotou kvality poskytovaných služeb pro návštěvníky. Kvalita služeb a infrastruktury je pravidelně kontrolována během tzv. „mystery visit“.

TOP výletní cíle jižní Moravy potvrdily své kvality
Více informací

20.1.2017

Skupina těch nejlepších turistických cílů na jižní Moravě spolupracuje pod značkou kvality Top výletní cíle Jižní Morava již osmou sezonu. V současné době je na jižní Moravě již 32 Top výletních cílů ze všech koutů regionu. Během letní turistické sezony 2016 proběhly v Top výletních cílech Jižní Morava kontroly kvality nezávislými kontrolory, které prověřily cíle ve všech směrech, od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců v místě atrakce.
Další část kontrol kvality se zaměřila na vystupování po telefonu a kvalitu odpovědi na dotazy zaslané e-mailem. Tyto kontroly probíhaly také v německém nebo anglickém jazyce, aby byla ověřena schopnost porozumění a dorozumění se se zahraničními návštěvníky. Potěšitelné je, že kvalita infrastruktury dosahuje v Top výletních cílech Jižní Moravy vysokého hodnocení a neustále se zvyšuje. V celkovém dojmu z destinace je rozhodující vystupování jednotlivých zaměstnanců, se kterými se návštěvník setká. I v této oblasti byly výsledky kontrol kvality velmi potěšitelné. S výsledky byli také seznámeni zástupci jednotlivých Top výletních cílů, kteří je použijí pro další zkvalitňování svých služeb.

Za rok 2016 jsou uděleny Certifikáty kvality cílům na prvních třech místech konečného pořadí v hodnocení kontrol kvality: Muzeu Brněnska – Památník Mohyla míru, Slovanskému hradišti v Mikulčicích a Státnímu zámku Lysice a Vranov nad Dyjí.

Certifikáty kvality slavnostně převzali zástupci Top výletních cílů během veletrhu Regiontour v Brně, za zámek Lysice kastelánka Martina Rudolfová, za Muzeum Brněnska ředitel Antonín Reček, za Slovanské hradiště František Synek a za zámek Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý. Kontroly kvality ve stejném rozsahu byly provedeny také v letech 2010, 2011 a 2014 výsledky ukazují tedy na potěšující dlouhodobý trend zlepšování infrastruktury i poskytovaných služeb v turistických cílech na jižní Moravě. I v budoucnu budou tyto kontroly kvality v turistických cílech na jižní Moravě pokračovat.

Stále vzrůstající návštěvnost webových stránek projektu www.vyletnicile.cz naznačuje, že se produkt Top výletních cílů plně etabloval na trhu cestovního ruchu a zaujal. Webová stránka je neustále aktualizována, návštěvníci zde najdou tipy na výlety a množství pozvánek na různorodé akce pořádané Top výletními cíli a to nejen v českém jazyce, ale i německém, anglickém a nově také polském. K informovanosti veřejnosti slouží také facebooková stránka Top výletní cíle Jižní Morava.

Zástupci Top výletních cílů se v rámci projektu vzdělávají a čerpají zkušenosti od ostatních, aby byla kvalita poskytovaných služeb co nejvyšší. S velkým ohlasem se setkávají pořádané exkurze, setkání a školení, které přispívají k výměně zkušeností a informací jak na jižní Moravě, tak i přeshraničně.

Turistům jsou jak na TIC – Jižní Morava na Radnické 2 v Brně, tak v jednotlivých Top výletních cílech k dispozici vícejazyčné propagační materiály – letáčky a trhací mapy Top výletních cílů na jižní Moravě. Propagační materiály jsou k dispozici nejen v němčině a angličtině, ale i v italštině a polštině.Více informací:

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.cz

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Ohodnoťte Top výletní cíle a vyhrajte!
Více informací

1.7.2016

Navštivte během léta TOP výletní cíle Jižní Morava a ohodnoťte vaši návštěvu v našem webovém dotazníku. Zároveň se můžete účastnit soutěže o ceny věnované jednotlivými TOP výletními cíli Jižní Morava.

Soutěž probíhá od 1. 7. 2015 do 30. 9. 2016, slosování proběhne 1. 10. 2016 a výherci budou kontaktování telefonicky nebo e-mailem, který uvedou v registračním formuláři.

Ceny v soutěži, které věnovali TOP výletní cíle Jižní Morava:

 • 1 volnou vstupenku pro 2 osoby buď na klasickou, nebo adrenalinovou trasu věnuje Znojemské podzemí
 • 4 volné vstupenky do ZOO Parku Vyškov a DinoParku věnuje ZOO Park Vyškov
 • 2 dárkové poukazy na volnou degustaci do Salonu vín České republiky věnuje Národní vinařské centrum
 • 5 volných vstupenek do objektů věnuje Technické muzeum v Brně
 • 3 rodinné vstupenky do aquaparku věnuje Wellness Kuřim
 • 3 rodinné vstupenky na výstavy a do stálé expozice „Austerlitz-malé město velkých dějin“ věnuje Zámek Slavkov-Austerlitz
 • 3 vstupenky pro dvě osoby do Brněnského podzemí věnuje TIC Brno
 • volné vstupenky a knihy věnuje Hvězdárna a planetárium Brno

www.vyletnicile.cz

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Novým Top výletním cílem VIDA! science centrum
Více informací

Top výletních cílů je nyní na jižní Moravě už 32! Od prosince 2015 se do projektu zapojilo VIDA! science centrum, které během roku provozu přilákalo 225 000 návštěvníků a splnilo přísné kvalitativní nároky pro zařazení mezi Top výletní cíle Jižní Morava.

Díky  nabídce Top výletních cílů získáte přehled o tom, co byste při návštěvě jižní Moravy neměli minout. Stát se Top výletním cílem není jenom tak, uchazeč musí splnit řadu kritérií, která se zaměřují především na kvalitu nabídky a poskytovaných služeb. V popředí našeho zájmu stojí host a touha splnit jeho přání ve vysoké kvalitě. I pro novou turistickou sezonu 2016 připravujeme novinky a lákavé nabídky pro naše návštěvníky.

Abyste se neztratili v „džungli“ tipů na výlety, je vám k dispozici přehledná webová stránka www.vyletnicile.cz. Získáte zde komplexní přehled o jednotlivých cílech, o jejich historii i současnosti, nabídce a doprovodných službách, nechybějí důležité kontakty, informace o otevíracích dobách i cenách a pozvánky na aktuální akce.  Na veletrzích cestovního ruchu, např. Regiontour v Brně (14. – 17. 1. 2016), se můžete těšit na nové letáky a trhací mapy Top výletních cílů.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Certifikáty kvality za rok 2014 slavnostně předány
Více informací

19.11.2014

Skupina těch nejlepších turistických cílů na jižní Moravě spolupracuje pod značkou kvality Top výletní cíle Jižní Morava již šestou sezonu. V současné době je na jižní Moravě již 30 Top výletních cílů, nově se do projektu zapojila Zoologická zahrada v Hodoníně a Aqualand Moravia.

V létě letošního roku proběhly v Top výletních cílech Jižní Morava kontroly kvality nezávislými kontrolory, které prověřily cíle ve všech směrech, od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců v místě atrakce. Další část kontrol kvality se zaměřila na vystupování po telefonu a kvalitu odpovědi na dotaz zaslaný e-mailem. Tyto kontroly probíhaly v německém a anglickém jazyce, aby byla ověřena schopnost porozumění a dorozumění se se zahraničními návštěvníky. Potěšitelné je, že kvalita infrastruktury dosahuje v Top výletních cílech Jižní Moravy vysokého hodnocení a neustále se zvyšuje. V celkovém dojmu z destinace je rozhodující vystupování jednotlivých zaměstnanců, se kterými se návštěvník setká. I v této oblasti byly výsledky kontrol kvality příznivé. S výsledky byli také seznámeni zástupci jednotlivých Top výletních cílů, kteří je použijí pro další zkvalitňování svých služeb. Další pomůckou se stal také manuál dobré praxe, který obsahuje názorné příklady, jak zvyšovat kvalitu v turistických cílech. Za rok 2014 jsou uděleny Certifikáty kvality na prvních třech místech konečného pořadí v hodnocení kontrol kvality: nejvíce bodů získala Správa jeskyní Moravského krasu a objekt Muzea Brněnska – Památník písemnictví na Moravě, na druhém místě se umístil Památník Mohyla míru z Muzea Brněnska a třetí příčka patří Státnímu zámku Milotice. Certifikáty kvality si slavnostně převzali zástupci cílů 19. listopadu 2014 během tiskové konference v Brně. Kontroly kvality ve stejném rozsahu byly provedeny také v letech 2010 a 2011, výsledky ukazují tedy na potěšující dlouhodobý trend zlepšování infrastruktury i poskytovaných služeb v turistických cílech na jižní Moravě. I v dalších letech budou tyto kontroly kvality v turistických cílech na jižní Moravě pokračovat. Stále vzrůstající návštěvnost webových stránek projektu www.vyletnicile.cz naznačuje, že se produkt Top výletních cílů plně etabloval na trhu cestovního ruchu a zaujal. Webová stránka je neustále aktualizována, návštěvníci zde najdou tipy na výlety a množství pozvánek na různorodé akce pořádané Top výletními cíli a to nejen v českém jazyce, ale i německém a anglickém. K informovanosti veřejnosti slouží také facebooková stránka Top výletní cíle Jižní Morava. Zástupci Top výletních cílů se v rámci projektu vzdělávají a čerpají zkušenosti od ostatních, aby byla kvalita poskytovaných služeb co nejvyšší. S velkým ohlasem se setkávají pořádané exkurze, setkání a školení, které přispívají k výměně zkušeností a informací jak na jižní Moravě, tak i přeshraničně. Turistům jsou jak na TIC – Jižní Morava na Radnické 2 v Brně, tak v jednotlivých Top výletních cílech k dispozici vícejazyčné propagační materiály – letáček a mapa Top výletních cílů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku a letáčky jednotlivých objektů. Na lednové veletrhy cestovního ruchu (např. Regiontour 2015 nebo Ferienmesse Wien) bude připraven další dotisk těchto materiálů. Propagační materiály jsou k dispozici nejen v němčině a angličtině, ale i v italštině a polštině.

Více informací: Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.cz Top výletní cíle na jižní Moravě: www.vyletnicile.cz Manuál dobré praxe ke zvyšování kvality: www.ccrjm.cz/vzdelavani/clanek-1625/

Tisková konference – Top výletní cíle na jižní Moravě
Více informací

14.6.2013

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Brno si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k projektu Top výletních cílů na jižní Moravě. Během tiskové konference získáte bližší informace o projektu, o nabídce Top výletních cílů a novinkách na letní sezonu 2013.

Kdy: středa, 19. června 2013, od 10:00 hodin

Kde: Mincmistrovský sklep, Dominikánské náměstí 1, Brno

Program:

 • Přivítání
 • Top výletní cíle na jižní Moravě v roce 2013
 • Novinky v Top výletních cílech Jižní Morava
Na jižní Moravě je již 29 Top výletních cílů
Více informací

29.5.2013

Od května 2013 se rozrostly řady TOP výletních cílů na jižní Moravě o další turistickou atraktivitu, kterou by neměli návštěvníci určitě minout – Zoologickou zahradu města Brna. Je to již 29. TOP výletní cíl na jižní Moravě.

Stát se Top výletním cílem Jižní Morava není samozřejmostí! Uchazeč musí splnit řadu kritérií, která se zaměřují především na kvalitu nabídky, infrastruktury a poskytovaných služeb. Značka Top výletní cíle Jižní Moravy je symbolem kvality. Veškeré informace o Top výletních cílech jsou k dispozici na neustále aktualizované webové stránce www.vyletnicile.cz v českém, německém a anglickém jazyce. Velice oblíbené jsou také mezi turisty tiskoviny vydané v rámci projektu: letáčky a podrobnou mapu Top výletních cílů na jižní Moravě a v Dolním Rakouska si mohou turisté vyzvednout v jednotlivých cílech a v TIC Jižní Morava na Radnické 2 v Brně.

Certifikáty kvality pro zámky v Lysicích a Slavkově
Více informací

28.6.2012

Během tiskové konference Top výletních cílů Jižní Morava byly 27. 6. 2012 slavnostně předány Certifikáty kvality Státnímu zámku Lysice a Zámku Slavkov-Austerlitz. Oba objekty dosáhly nejvyššího bodového ohodnocení v kontrolách kvality v letech 2010 a 2011.

Veškeré informace k Top výletním cílům naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Tisková konference
Více informací

20.6.2012

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně si vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci k projektu Top výletních cílů na jižní Moravě. Během tiskové konference získáte bližší informace o projektu, o nabídce Top výletních cílů a novinkách na letní sezonu 2012 a také bude předán Certifikát kvality za nejlépe hodnocený Top výletní cíl za rok 2010 a 2011.

kdy: středa, 27. června 2012, od 9:30 hodin kde: Vila Stiassny, Hroznová 14, Brno-Pisárky Prosíme o Vaše potvrzení účasti nejpozději do 25. června 2012 u Moniky Hlávkové, hlavkova@ccrjm.cz.

Ocenění jihomoravských TOP cílů
Více informací

30.1.2012

Speciální cenu Veletrhů Brno v kategorii nejlepší jednotná kampaň si ze soutěže o Velkou cenu cestovního ruchu 2011/12 na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour 2012 odnesla Centrála cestovního ruchu Jižní Morava.

Ocenění bylo uděleno za kampaň k projektu TOP výletní cíle Jižní Morava, který centrála připravila ve spolupráci s dolnorakouským partnerem. Do projektu se zatím přihlásilo 28 jihomoravských a 44 dolnorakouských turistických cílů, které se rozhodly pro vzájemnou spolupráci a propagaci.

Ocenění veletrhu ke stažení zde.

TOP cíle získaly ocenění COT business
Více informací

10.11.2011

Výjimečné projekty na výsluní pozornosti – tak se jmenuje rubrika odborného periodika pro profesionály v cestovním ruchu Cot Business, představující oceněné výjimečné projekty. Ve svém listopadovém čísle Cot Business informuje, že ocenění odborníků tentokrát získal projekt Centrály cestovního ruchu Jižní Morava a partnerské agentury Niederösterreich Werbung ZIELE-TOP-CÍLE- to nejlepší z jižní Moravy a Dolního Rakouska.

„Projektů zaměřených na rozvoj cestovního ruchu, jejichž vznik a fungování byly podpořeny z fondů evropské unie, existují u nás stovky. některé lepší, jiné horší. Jsou ovšem i takové, které po právu sklízejí ovace a chválu na ně pějí nejen ti, kteří jsou na nich finančně nebo jinak zainteresováni, ale i laici. Jedním z těch, které zasluhují ocenění, je počin s názvem ZIELE-TOP-CÍLE,“ píše se v rubrice „Výjimečné projekty na výsluní pozornosti.“

Měsíčník v článku připomíná, že značkou TOP výletní cíle Jižní Morava se již může chlubit na 28 výletních cílů regionu. Jejich výčet lze najít na webu http://www.vyletnicile.cz/, který je srdcem projektu. Nově se do projektu zapojilo třeba Brněnské podzemí, Pavilon Anthropos Moravského zemského muzea, Wellness Kuřim i lodní doprava Dopravního podniku města Brna na Brněnské přehradě.

Pro to, aby projekt fungoval tak jak má, podniká Centrála cestovního ruchu Jižní Morava podle ředitelky Zuzany Vojtové řadu kroků. Loni se uskutečnily ve dvaceti TOP výletních cílech kontroly kvality, které prověřily cíle ve všech směrech. „Potěšitelné je, že kvalita infrastruktury dosahuje v TOP výletních cílech vysokého hodnocení a neustále se zvyšuje,“ uvedla Vojtová. Podle ní se finanční podpora projektu z operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-Rakousko chýlí k závěru, ale skupina nejlepších turistických cílů obou regionů bude pracovat na zlepšování své nabídky i nadále.

„Špičkové výletní cíle po ukončení projektu čeká nová etapa, kdy budou sdružovat vlastní finanční prostředky a společně rozhodovat o jejich investování. Teprve tato etapa ukáže, zda jsou jednotliví provozovatelé turistických atraktivit opravdu připraveni na dlouhodobou vzájemnou spolupráci,“ uzavřela ředitelka Zuzana Vojtová.

S jihomoravskou Centrálou cestovního ruchu za rakouskými TOP cíli
Více informací

21.9.2011

Studium zkušeností a osvědčených postupů kolegů z Dolního Rakouska bylo cílem dnešní exkurze  pracovníků jihomoravských Top výletních cílů do tří partnerských organizací z rakouské části přeshraničního projektu ZIELE – TOP CÍLE. Uspořádala ji Centrála cestovního ruchu Jižní Morava.

Pracovníci turistických informačních center, hradů, zámků, muzeí a dalších turisticky přitažlivých cílů z jihu Moravy navštívili expozici výroby whisky – Rogenhof J. Haidera v Roggenreithu nedaleko Sankt Pöltenu. V této v Rakousku ojedinělé výrobně, koncipované jako cíl zážitkové turistiky, se mohou návštěvníci seznámit se všemi etapami přeměny žita a ječmene v průzračný alkoholický nápoj.

Dalším turisticky atraktivním cílem, který ročně přiláká 140 tisíc především tuzemských návštěvníků, je Ametystový svět v Maissau nedaleko Hornu. Majitelé pozemku, na kterém byla odkryta největší ametystová žíla na světě, využili nálezu tohoto zdroje fialově světélkujících polodrahokamů k vybudování střediska zážitkové turistiky, nabízejícího jak prohlídku dolu, tak výstavy s multimediální expozicí, dětského kutacího pole, na kterém se mohou malí návštěvníci na chvíli změnit v geology, ale i bohatě zásobené prodejní expozice bižuterie a šperků z polodrahokamů.

Dominantou programu jihomoravských pracovníků cestovního ruchu v Dolním Rakousku byla návštěva Dolnorakouského zemského muzea v Sankt Pöltenu, které si v letošním roce připomíná sto let své existence.  

Projekt ZIELE – TOP CÍLE patří k nejlépe hodnoceným projektům jihomoravsko-dolnorakouské přeshraniční spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Hosty z jihu Moravy zaujala především koncepční ucelenost cílů zážitkové turistiky a komplexnost jejich nabídky, orientované na příslušníky všech generací. 

ZIELE-TOP-CÍLE – to nejlepší z jižní Moravy a Dolního Rakouska
Více informací

29.6.2011

O další dva památkové objekty, spravované Národním památkovým ústavem, se dnes oficiálním podpisem dohody mezi Národním památkovým ústavem a Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava na státním zámku Vranov nad Dyjí rozrostla série TOP výletních cílů na jižní Moravě. Celkem je již na jižní Moravě registrováno 27 TOP cílů, jež představují to nejlepší a nejatraktivnější, co může jihomoravský region turistům nabídnout.

O další dva památkové objekty, spravované Národním památkovým ústavem, se dnes oficiálním podpisem dohody mezi Národním památkovým ústavem a Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava na státním zámku Vranov nad Dyjí rozrostla série TOP výletních cílů na jižní Moravě. Celkem je již na jižní Moravě registrováno 27 TOP cílů, jež představují to nejlepší a nejatraktivnější, co může jihomoravský region turistům nabídnout.

Program přeshraniční spolupráce ZIELE – TOP – CÍLE, jehož smyslem je vytvořit síť turisticky nejatraktivnějších míst pod společnou značkou, jejichž nabídka by byla zárukou kvality a atraktivity, byl zahájen v roce 2009. „Navázali jsme na zkušenosti kolegů z Dolního Rakouska, kde síť TOP cílů budují už od roku 2004. Využili jsme jejich know-how a podobně jako naši rakouští spolupracovníci usilujeme nejen o vytvoření značky, ale také o spolupráci mezi těmito objekty, ať už jsou v České republice nebo v Dolním Rakousku,“ řekla před dnešním podpisem dohody na zámku ve Vranově nad Dyjí ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Podle její informace se do projektu nedávno zapojil také Labyrint pod Zelným trhem v Brně, Pavilon Moravského zemského muzea Anthropos v Brně-Pisárkách a Wellness areál v Kuřimi. „Jedním z cílů projektu je propagace jednotlivých TOP výletních cílů pod jednotnou značkou, která je registrována jako ochranná známka. Marketing pro všechny TOP výletní cíle, neustálé zkvalitňování poskytovaných služeb a samozřejmě úzká spolupráce mezi TOP výletními cíli jsou dalšími záměry projektu,“ uvedla Vojtová.  

Kompletní tiskovou zprávu naleznete zde

Top cíle v Radionovinách
Více informací

29.6.2011

Skutečnost, že mezi exkluzivní turistické objekty společného Jihomoravského a dolnorakouského projektu Top cíle se dnes odpoledne oficiálně zařadily i hrad Bítov a zámek Vranov nad Dyjí, komentoval Český rozhlas v dnešních Radionovinách.

Rozhlas citoval ředitelku Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzanu Vojtovou, podle které projekt Top cíle na jihomoravské a dolnorakouské straně pod společnou značkou kvality propaguje již přes sedm desítek výjimečných míst. Pro vstup na tento seznam je ale třeba dlouhodobě splňovat poměrně přísná kritéria: „Stavíme hodně samozřejmě na lidském přístupu, na přívětivosti, schopnosti informovat, poskytovat služby v cizích jazycích, klademe důraz na základní infrastrukturu v rámci tohoto objektu, aby si měli kde návštěvníci odpočinout, kde se občerstvit, aby cesta k objektu byla dostatečně vyznačena, aby tam návštěvníci snadno trefili a podobně. Je to velká řada nejrůznějších kritérií,“ popsala ředitelka podmínky k zařazení do sítě špičkových turistických cílů v kraji.

Top výletní cíle se představí v Brně
Více informací

28.4.2011

Ve dnech 29. dubna až 23. května 2011 se uskuteční prezentace Top výletních cílů Jižní Morava a dalších subjektů v Avion Shopping Parku Brno, kam vás srdečně zveme. V těchto dnech se můžete seznámit s nabídkou pro turisty v oblasti Znojemska, Lednicko-valtického areálu, Slovácka, Brněnska a Boskovicka. V jednotlivých dnech vás očekávají zástupci z Mikulova, Milotic, Pasohlávek, Strážnice, Mikulčic, Lázní Hodonín a Lednice, Baťova kanálu, zámku Valtice, Slavkov, Lysice, hradu Špilberk, Znojemského podzemí, Moravského krasu, Moravského zemského muzea, Technického muzea v Brně, Mohyly míru. Prezentovat se bude také Mendelovo muzeum, Památník písemnictví v Rajhradě, Automotodrom, Wellness Kuřim, ZOO Park Vyškov a Western Park Boskovice. Každý z nich vám rád poradí, kam vyrazit na jižní Moravě na výlet a seznámí vás s novinkami letní sezóny.

V neděli 1. května 2011 vás také očekává škola windsurfingu, tak neváhejte a přijďte si vyzkoušet své schopnosti. Během této prezentace proběhne návštěvnická anketa a odevzdané dotazníky budou slosovány. Prní kolo losování proběhne 8.5. 2011, druhé pak 23.5.2011, kdy prezentace v Avion Shopping Parku končí. Vyhrát můžete cestovní kufr, balíček služeb od Lázní Hodonín, vstupenky do muzeí, hradů a zámků, poukaz do wellness Kuřim a mnoho dalších zajímavých cen.

Díky Top výletním cílům na jižní Moravě poznáte to nejlepší, co jižní Morava nabízí. Navštivte hrady a zámky opředené legendami, pro zvídavé jsou otevřeny dveře muzeí a galerií, nechejte se okouzlit krásami přírody, poznejte naše památníky a kláštery. Užijte si zábavu a zážitky na každém kroku. Top výletní cíle na jižní Moravě jsou tím pravým místem pro den plný zážitků pro celou rodinu.

Top výletní cíle čeká školení i exkurze
Více informací

14.4.2011

Zástupci Top výletních cílů se v rámci projektu ZIELE-TOP-CÍLE zúčastní školení pro zaměstnance na pokladnách a informačních službách, během něhož získají informace a dovednosti v oblasti komunikace se zákazníkem. Také navštíví své kolegy v Dolním Rakousku za účelem výměny informací a zkušeností v rámci projektu.

Školení se uskuteční dne 20. 4. 2011 a exkurze do Dolního Rakouska o týden později.

Pokud máte zájem o bližší informace k projektu ZIELE-TOP-CÍLE, neváhejte nás kontaktovat:

hlavkova@ccrjm.cz

Top výletní cíle na jižní Moravě a v Dolním Rakousku
Více informací

11.1.2011

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vydala soubor propagačních materiálů pro Top výletní cíle – Jižní Morava, to jsou ta místa, která byste při návštěvě jižní Moravy opravdu neměli minout! Byl vydán společný letáček „Top výletní cíle na jižní Moravě a v Dolním Rakousku“ a také letáček pro osm Top výletních cílů.

Setkání k vyhodnocení projektu ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

10.11.2010

Dne 9. 11. 2010 se uskutečnilo setkání zástupců Top výletních cílů Jižní Morava za účelem vyhodnocení druhého roku trvání projektu. Dalším bodem programu byla také prezentace projektových aktivit na rok 2011 a diskuze k aktuálním tématům.

Úvodního slova se ujala ředitelka Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, která všechny účastníky uvítala za realizátora projektu ZIELE-TOP-CÍLE, shrnula hlavní úspěchy Top výletních cílů Jižní Morava a úkoly do další společné práce. Poté byli všichni přivítáni ředitelem Mendelova muzea Masarykovy univerzity Mgr. Ondřejem Dostálem, který představil tento Top výletní cíl Jižní Morava a přítomné pozval na prohlídku expozic.

V další části setkání představila projektová manažerka Mgr. Monika Hlávková veškeré výstupy projektu během roku 2010. Velký zájem vzbudily první výsledky externí kontrol kvality anebo také vzrůstající návštěvnost webových stránek www.vyletnicile.cz.

Po přestávce prezentovala ředitelka CCRJM Mgr. Zuzana Vojtová připravované aktivity projektu v dalším roce realizace a také nabídla možnosti rozvoje spolupráce. Poté začali účastníci živě diskutovat nad aktuálními tématy a také navrhli další možnosti, jak projekt a jednotlivé Top výletní cíle ještě více zviditelnit.

Setkání ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

3.11.2010

S blížícím se koncem kalendářního roku nastal čas vyhodnotit výsledky projektu ZIELE-TOP-CÍLE a také se připravit na nový rok a turistickou sezónu 2010.

Proto se dne 24. listopadu 2009 v Brně uskuteční setkání výletních cílů z jižní Moravy v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu v Brně.

Pokud máte zájem o více informací k projektu nebo setkání, kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

+420 542 210 088

www.vyletnicile.cz

Třetí exkurze Top výletních cílů
Více informací

19.10.2010

Dne 5.října se uskutečnila již třetí exkurze Top výletních cílů Jižní Morava do partnerských objektů v Dolním Rakousku, tentokrát do zážitkových sklepů v Retzu, na zámek Wilfersdorf a do Muzea prehistorie v Asparn an der Zaya. I přes deštivé počasí byl zájem o účast mezi zástupci jihomoravských cílů velký a přinesl další výměnu zkušeností a informací mezi zapojenými objekty projektu ZIELE-TOP-CÍLE.

Exkurze začala v zážitkových sklepích města Retz, tento podzemní labyrint je pozoruhodný jak svou velikostí, tak i tím, že je vyhlouben v pískovci. Po prohlídce se skupina přesunula do Wilfersdorfu, kde navštívila místní zámek a jeho expozici. Závěr exkurze patřil prohlídce zámku v Asparn an der Zaya, kde sídlí Muzeum prehistorie a v jehož parku nalezneme napodobeniny pravěkých obydlí nebo obětních míst. Zástupci Top výletních cílů si také vyzkoušeli hod pravěkým oštěpem aneb lov mamuta nanečisto a ochutnali také „pravěký chléb“. Mezi zástupci Top výletních cílů probíhala během celé exkurze živá diskuze a výměna informací, címž se naplňuje jedna z myšlenek přeshraničního projektu.

Exkurze Top výletních cílů do partnerských objektů
Více informací

30.9.2010

Dne 5. října 2010 se vydají zástupci Top výletních cílů Jižní Morava na další poznávací cestu do partnerských objektů v Dolním Rakousku. Celodenní program umožní nejen poznat další Top výletní cíle Dolního Rakouska, ale i cennou výměnu informací a zkušeností.

Tentokrát navštíví sklepy v Retzu, zámek Wilfersdorf a také muzeum prehistorie v Asparn an der Zaya.

Máte zájem o bližší informace? Kontaktujte projektovou manažerku Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Top výletní cíle Jižní Morava – to nejlepší z jižní Moravy
Více informací

2.6.2010

Dne 1. června 2010 se uskutečnila v Praze tisková konference Top výletní cíle Jižní Morava – to nejlepší z jižní Moravy. Přítomní novináři získali informace k projektu ZIELE-TOP-CÍLE, k nabídce Top výletních cílů i novinkám roku 2010.

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

Tisková konference v Praze
Více informací

25.5.2010

Dne 1. června 2010 se uskuteční tisková konference „Top výletní cíle Jižní Morava – to nejlepší z jižní Moravy“. Během tiskové konference budou poskytnuty bližší informace o projektu, o nabídce Top výletních cílů Jižní Morava a novinkách na letní sezonu 2010.

Tiskové konference se zúčastní ředitelka Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava Mgr. Zuzana Vojtová a Mgr. Zdeněk Musil za Národní památkový ústav.

Kdy: úterý, 1. června 2010, 11:00

Kde: Hotel Adria Praha, Václavské náměstí 26, Praha

Pro bližší informace kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Úspěšná exkurze do Dolního Rakouska
Více informací

20.5.2010

Dne 18. května 2010 proběhla exkurze Top výletních cílů Jižní Morava do Dolního Rakouska, konkrétně zástupci jednotlivých cílů navštívili tři objekty Top výletních cílů Dolního Rakouska: klášter v Melku, Brandnerovu lodní dopravu a také Loisium. Během exkurze došlo k osobnímu poznání partnerů projektu, k výměně informací a zkušeností a mnozí jistě našli inspiraci pro svoji další práci.

V klášteře Melk byla skupina uvítána v reprezentativních prostorech kláštera místním představeným a poté si prohlédla expozici i samotný klášter včetně kostela. Následně čekala na účastníky plavba po Dunaji s dalším partnerským subjektem – rodinou firmou Brandner Schiffahrt, dokonce se skupinka dostala až ke kapitánovi a poznala zákulisí plavby lodi. Na závěr navštívili zástupci Top výletních cílů Jižní Morava Loisium Langenlois, kde je stěžejním tématem prezentace vína, tato expozici oslovila všechny svou nápaditostí a neobvyklostí.

Exkurze Top výletních cílů
Více informací

12.5.2010

I letos se vydají zástupci jednotlivých Top výletních cílů Jižní Morava na exkurzi do partnerských objektů v Dolním Rakousku. Celodenní program umožní výměnu informací a zkušeností, účelem exkurze je také vzájemné navázání nových partnerství v rámci projektu ZIELE-TOP-CÍLE.

Vysílání Dobrého rána z Valtic
Více informací

6.4.2010

V pátek 2. dubna 2010 proběhlo vysílání Dobrého rána na ČT1 z Top výletního cíle Jižní Morava – Státního zámku ve Valticích. Nejen o projektu ZIELE-TOP-CÍLE promluvil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová a zástupce dalšího Top výletního cíle – ředitel Zámku Slavkov – Austerlitz Aleš Šilhánek. Během vysílání byla také slavnostně zahájena sezona na hradech a zámcích České republiky, kam vás srdečně zveme.

Školení Top výletních cílů
Více informací

5.3.2010

17. března 2010 se uskuteční v Technickém muzeu v Brně školení pracovníků na pokladnách a informačních služeb jednotlivých Top výletních cílů Jižní Morava. Cílem školení je představit nabídku projektu těmto pracovníkům a kvalitně je připravit na novou sezonu 2010.

Kdy: 17. března 2010

Kde: Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105

V případě zájmu o školení nebo informace k projektu samotnému kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Top výletní cíle na jižní Moravě slaví první rok existence
Více informací

25.2.2010

Projekt Top výletních cílů na jižní Moravě se po vzoru dolnorakouských Top-Ausflugsziele rozjel v lednu roku 2009 a nyní vstupuje do své další etapy, jejíž součástí bude mimo jiné mediální kampaň, nové tiskové materiály nebo školení za účelem zvyšování kvality poskytovaných služeb.

Top výletní cíle na jižní Moravě a v Dolním Rakousku
Více informací

21.1.2010

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vydala soubor propagačních materiálů pro Top výletní cíle – Jižní Morava, to jsou ta místa, která byste při návštěvě jižní Moravy opravdu neměli minout! Byl vydán společný letáček „Top výletní cíle na jižní Moravě a v Dolním Rakousku“ a také letáček pro osm Top výletních cílů.

Top výletní cíle Jižní Morava vyhodnotily aktivity roku 2009 a připravují se již na rok 2010
Více informací

1.12.2009

Dne 24. listopadu 2009 proběhlo v Brně (v Dietrichsteinském paláci MZM) setkání k projektu ZIELE-TOP-CÍLE. Náplní setkání bylo zhodnocení aktivit proběhlých během roku 2009 a příprava na další turistickou sezonu 2010.

Úvodního slova se ujala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Mgr. Zuzana Vojtová, která zástupce Top výletních cílů Jižní Morava přivítala a shrnula dosavadní spolupráci na projektu. V první polovině setkání se pak věnovala Monika Hlávková prezentaci dosavadních výsledků projektu a zhodnocení efektivity jednotlivých marketingových nástrojů, součástí této prezentace bylo také uveřejnění prvních výsledků výzkumu v prvních osmi Top výletních cílech na jižní Moravě. Po přestávce informovala ředitelka CCRJM všechny přítomné o veškeré činnosti organizace a upozornila na další možnosti spolupráce. Následující informační blok byl věnován připravovaným aktivitám projektu ZIELE-TOP-CÍLE v roce 2010, který se stal podnětem k diskuzi se zástupci jednotlivých Top výletních cílů Jižní Morava.

Setkání ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

5.11.2009

S blížícím se koncem kalendářního roku nastal čas vyhodnotit výsledky projektu ZIELE-TOP-CÍLE a také se připravit na nový rok a turistickou sezónu 2010.

Proto se dne 24. listopadu 2009 v Brně uskuteční setkání výletních cílů z jižní Moravy v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu v Brně.

Pokud máte zájem o více informací k projektu nebo setkání, kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

+420 542 210 088

www.vyletnicile.cz

Exkurze Top výletních cílů
Více informací

5.11.2009

Dne 22. října 2009 proběhla exkurze Top výletních cílů – Jižní Morava do Dolního Rakouska, konkrétně zástupci jednotlivých cílů navštívili dva partnerské objekty Top výletních cílů Dolního Rakouska – zámek Rosenburg a klášter Geras.

Úkolem exkurze byla výměna zkušeností a také osobní setkání s jednotlivými zástupci výletních cílů. Všichni se také seznámili s novou projektovou manažerkou na rakouské straně Manuelou Hasenauer.

Na zámku Rosenburg čekala na jihomoravskou skupinku prohlídka zámku, překvapením byla přehlídka dravých ptáků. Po obědě proběhla exkurze v klášteře Geras, který je velice zajímavým a pokrokovým místem.

Po dni plném zážitků si zástupci Top výletních cílů jižní Moravy odnesli nové poznatky a těší se na další spolupráci v rámci projektu ZIELE-TOP-CÍLE.

Top výletní cíle Jižní Morava se chystají na exkurzi za partnery z Dolního Rakouska
Více informací

29.9.2009

Dne 22. října 2009 se uskuteční exkurze zástupců Top výletních cílů – Jižní Morava za partnery z Dolního Rakouska. Cílem tohoto setkání českých a rakouských zástupců Top výletních cílů je vzájemné poznání, výměna zkušeností a také navázání užší spolupráce mezi jednotlivými objekty.

Pro více informací kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

+420 725 782 227

Vstupenky na kulturní akce ve hře Po stopách templářů
Více informací

12.8.2009

Od 15. srpna 2011 budou mít účastníci hry Po stopách templářů možnost zdarma získat vstupenky do vybraných Top výletních cílů na jižní Moravě. Vstupenky budou postupně nacházet podle GPS souřadnic ve schránkách zařazených do hry. Cílem je prezentace zajímavých míst, které se nachází v okolí schránek. Projekt vznikl ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava.

Účastníci geocachingové hry Po stopách templářů budou mít od poloviny srpna možnost získat zdarma vstupenky do Moravské galerie v Brně, Moravského zemského muzea, Technického muzea v Brně, Regionálního muzea v Mikulově, na Zámek Slavkov – Austerlitz, či do muzea Památník písemnictví v Rajhradě. Vstupenky budou postupně umístěny do schránek zařazených do hry a účastníci je budou hledat podle GPS souřadnic. Mohou tak spojit výlet za templářskou schránkou s návštěvou zajímavého místa v okolí. Projekt na jižní Moravě podpořila Centrála cestovního ruchu. Plánuje se jeho další rozšíření na celou Českou republiku.

Pořadatelé hry, Templářské sklepy Čejkovice,  i zástupci Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava si spolupráci pochvalují. „Cílem hry Po stopách templářů je mimo jiné také prezentace zajímavých míst v naší zemi, což je úkolem i jihomoravského sdružení cestovního ruchu. Proto bylo navázání spolupráce logickým vyústěním“ , říká Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel Templářských sklepů.

Hra mapuje působení templářského řádu na území České republiky. Odstartovala  1. dubna a zaznamenává úspěchy, což dokazuje stále rostoucí počet účastníků. Některým z nich se už dokonce podařilo navštívit všech 50 míst v ČR, kde jsou templářské schránky uložené. Hra potrvá minimálně do konce tohoto roku a v jejím závěru se úspěšní hledači setkají na bývalé templářské tvrzi v Čejkovicích, aby si vyměnili své zážitky a dojmy ze hry. 

Projekt ZIELE-TOP-CÍLE – Společná nabídka Top výletních cílů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku!
Více informací

14.7.2009

Dne 8. července 2009 se uskutečnila tisková konference projektu ZIELE-TOP-CÍLE, který je financován z Evropského fondu regionálního rozvoje. Na tiskové konferenci vystoupila ředitelka CCRJM Mgr. Zuzana Vojtová, člen Rady JMK Ing. Jaroslav Pospíšil a zástupci Top výletních cílů.

Tisková konference projektu ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

1.7.2009

Dne 8. července 2009 se uskuteční tisková konference „ZIELE-TOP-CÍLE“ – Společná nabídka Top výletních cílů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku. Během tiskové konference bude projekt představen veřejnosti, vystoupí zastupci Top výletních cílů a také bude prezentována nová webová stránka Top výletních cílů -Jižní Morava www.vyletnicile.cz.

Tiskové konference se zúčastní ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Mgr.Zuzana Vojtová a zástupci Top výletních cílů.

Kdy: 8. července 2009, 10:30 hodin

Kde: Stará radnice, Freskový sál, Radnická 8, 602 00 Brno

Pro bližší informace kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Tisková konference ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

26.5.2009

Dne 20. května 2009 se konala první tisková konference k novému projektu EÚS ZIELE-TOP-CÍLE za účasti zemské radní Dolního Rakouska Dr. Petry Bohuslav, ředitelky CCRJM Mgr. Zuzany Vojtové a ředitele Niederösterreich-Werbung Christopha Madla, MAS.

Tisková konference se uskutečnila symbolicky v městečku ležícím na česko-rakouské hranici, v Laa an der Thaya. Pozvání přijali i zástupci jihomoravský atraktivit ucházející se o značku Top výletní cíl Jižní Morava – Zámek Slavkov, Státní zámek Lednice, Muzeum Brněnska, Mendelovo muzeum a Technické muzeum v Brně. Potěšující byl také zájem jak rakouských, tak i českých médií o tento nový projekt.

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout na této webové stránce.

Bližší informace o projektu získáte na adrese: hlavkova@ccrjm.cz

Výzva k podání nabídky a prokázání splnění kvalifikace na podlimitní veřejnou zakázku na služby
Více informací

25.5.2009

Obracíme se na Vás v souladu se zákonem č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách, v platném znění, s výzvou k podání nabídky na níže uvedenou veřejnou zakázku.

Veřejná zakázka: „ZIELE-TOP-CÍLE – výroba tištěných materiálů“

Druh veřejné zakázky: služby

Zadavatel: Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

IČ: 750 63 638

Sídlo: Radnická 2, 602 00 Brno

Zastoupený: Mgr. Zuzanou Vojtovou, ředitelkou

Předmětem veřejné zakázky je výroba a tisk tiskových materiálů v rámci projektu ZIELE-TOP-CÍLE. Předpokládáná cena veřejné zakázky je cca 2 013 000 Kč (slovy. dva milióny třináct tisíc korun českých) bez DPH.

Zadávací dokumentaci, ve které jsou uvedeny i požadavky na prokázání splnění kvalifikace a údaje o hodnotících kritériích, lze vyžádat nejpozději 3. 6. 2009 do 12 hodin na adrese:

martina.holotnakova@mpk-legal.com

Lhůta pro podání nabídek je 9. 6. 2009, 14 hodin.

Místo pro podání nabídek je Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno

Termín a místo otevírání obálek je 16. 6. 2009 v 15 hodin v sídle zadavatele.

Ohlédnutí za 1. setkáním ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

9.4.2009

Náplní prvního setkání ZIELE-TOP-CÍLE, které se konalo 3. dubna 2009 v Lednici na Moravě, bylo seznámení potencionálních členů skupiny Top výletní cíle Jižní Morava s obsahem nového projektu a podmínkách k jeho přistoupení a také předání zkušeností dolnorakouských kolegů z jejich již několikaleté účasti na projektu.

Na začátku setkání se ujaly slova jako pořadatelé setkání Libuše Vlachová a Monika Hlávková, které účastníky v Lednici přivítaly, představily vedoucího partnera a CCRJM jako partnera projektu na jižní Moravě. Poté pan Reinhold Russ (Therme Laa) stručně představil samotný projekt ZIELE-TOP-CÍLE, jeho cíle, trvání a nejdůležitější aktivity, jeho výstup doplnil dalšími informacemi pan Reinhold Griebler (Retzer Erlebnisskeller).

V další části setkání dostali prostor k představení jednotliví účastníci z jižní Moravy. První část uzavřela Monika Hlávková jako managerka projektu prezentací o tzv. Kritériích pro Top výletní cíle Jižní Morava, jejichž naplňování je jedním ze základních požadavků pro přistoupení a partnerství v projektu. Posluchači byli seznámeni s funkcí těchto kritérií, jejich rozdělením  a stručně s jejich obsahem.

Po přestávce se ujali slova rakouští kolegové a sdělili své osobní zkušenosti se členstvím v pracovní skupině Top-Ausflugsziele Niederösterreich. Na závěr byli všichni informováni o dalších krocích, které budou v rámci projektu učiněny. První setkání projektu ZIELE-TOP-CÍLE bylo ukončeno prohlídkou Státního zámku Lednice, který je také jedním z uchazečů o členství ve skupině Top výletní cíle Jižní Morava.

1. setkání ZIELE-TOP-CÍLE
Více informací

20.3.2009

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava pořádá první česko-rakouské setkání v rámci projektu ZIELE-TOP-CÍLE, na kterém budou účastníci informováni o novém projektu, díky nemuž vznikne skupina Top výletní cíle jižní Morava, která bude úzce spolupracovat s Top výletními cíli Dolního Rakouska.

Setkání se koná v pátek 3. dubna 2009 v Lednici na Moravě.

Z české strany se zúčastní CCRJM a zástupci navrhovaných Top výletních cílů jižní Morava. Projekt blíže představí Lead partner projektu Niederösterreich Werbung GmbH a zástupci některých Top-Ausflugsziele Niederösterreich se podělí osobně se svými zkušenosti s projektem v Dolním Rakousku.

Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte nás: 

Monika Hlávková

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

tel./fax.: (+ 420) 542 210 088

mobil.: (+ 420) 725 782 227

Prezentace jižní Moravy a projektu ZIELE-TOP-CÍLE na veletrzích cestovního ruchu ve Vídni a Linci
Více informací

20.2.2009

Na počátku roku 2009 se Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava zúčastnila v Rakousku dvou významných veletrhů cestovního ruchu. Cílem nebylo pouze prezentovat jižní Moravu, ale i nový projekt přeshraniční spolupráce ZIELE-TOP-CÍLE.

Ve dnech 15. – 18. ledna 2009 se konal v rakouské metropoli Vídeň veletrh cestovního ruchu Ferien-Messe. Za Centrálu cestovního ruchu – Jižní Morava se zúčastnila Monika Hlávková, za Jihomoravský kraj Ondřej Repík. Součástí expozice nebyly pouze výstavní stánky, ale i česká restaurace, ochutnávky vína a trubiček, hudba, karikaturista a navlékání korálků.

Tento veletrh nemá speciální dny pro odborníky, tudíž hned první den přišla na výstaviště široká veřejnost, která projevovala zájem  mimo jiné o mapy, cyklomapy, město Brno, hrady a zámky na jižní moravě, Znojemsko a Moravský kras. Na veletrhu byl také prezentován nový projekt CCRJM ZIELE-TOP-CÍLE a to formou informačního letáku, který vzbudil u návštěvníků velkou pozornost a lze se jen těšit na výstupy tohoto projektu, které budeme moci již v příštím roce na veletrhu prezentovat a nabízet.

Účast na tomto veletrhu je přínosná, o čemž svědčí i letošní návštěvnost, která dosáhla hranice 110 000 návštěvníků. Zájem i znalosti návštěvníků o jižní Moravě jsou velké a je nutné jim prezentovat nové krásy jižní Moravy a připravovat pro ně zajímavé nabídky.

Během ledna a února se v Rakousku koná několik regionálních veletrhů cestovního ruchu. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se rozhodla na základě zkušeností jiných subjektů zúčastnit veletrhu v Linci (30. 1. – 1. 2. 2009).

První den otevřel veletrh své brány ve 13. hodin, kdy hned do Design centra proudily zástupy zvědavých návštěvníků. I stánek České republiky byl v obležení a mnozí projevili zájem o návštěvu  jižní Moravy. Někteří měli spíše obecné dotazy k poloze a možnostem na jižní Moravě, jiní naopak měli již výlet nebo dovolenou naplánovánu a pouze hledali doplňující informace.

Závěrem lze hodnotit účast na obou veletrzích za velmi přínosnou a Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava plánuje účast na těchto veletrzích i v dalších letech, neboť Rakousko je díky své blízkosti pro jižní Moravu velmi zajímavým trhem. Snahou CCRJM je také přicházet na veletrhy se stále novými nabídkami, k čemuž bude jistě přispívat společná realizace projektu ZIELE-TOP-CÍLE s Niederösterreich Werbung GmbH.

Projekt ZIELE-TOP-CÍLE prezentuje turisticky nejatraktivnější místa jižní Moravy a Dolního Rakouska!
Více informací

19.1.2009

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava by Vás ráda informovala o novém projektu ZIELE-TOP-CÍLE v rámci programu Evropské územní spolupráce Rakousko-Česká republika, který byl schválen Monitorovacím výborem v prosinci roku 2008. Vedoucím partnerem celého projektu je Niederösterreich Werbung GmbH, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava je partnerem a koordinátorem na české straně hranice.

S pomocí tohoto projektu bude vybudována síť turisticky atraktivních míst jižní Moravy, na konci projektu bude na jižní Moravě celých 24 Top výletních cílů! Nebude se jednat pouze o hrady a zámky, mezi top cíli naleznete i církevní památky, muzea nebo přírodní atraktivity. Výstupy projektu budou např. společná mapa Top výletních cílů jižní Moravy a Dolního Rakouska, množství tiskovin nebo webová stránka v češtině, němčině a angličtině. První výsledky naší práce Vám budou představeny např. na veletrhu Regiontour 2010 a dalších veletrzích.

Tento projekt Vám pomůže získat přehled o tom, co byste při návštěvě jižní Moravy neměli minout. Naše Top výletní cíle musí splnit mnoho kritérií ještě před tím, než obdrží tuto značku, která je  jistotou kvality poskytovaných služeb pro Vás.

Jsme teprve na začátku dlouhé cesty, ale úspěch našeho dolnorakouského partnera je pro nás velkou motivací pro práci na tomto česko-rakouském projektu.