EUREGIOtour.net

Projekt EUREGIOtour.net (registrační číslo M00025) realizovali společně Weinviertel Management, Weinviertel Tourismus GmbH a Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. v letech 2008 – 2011. Hlavním cílem bylo vybudování fungující přeshraniční sítě partnerů v cestovním ruchu.

V rámci projektu byla vytvořena přeshraniční destinace Weinviertel – Jižní Morava při zapojení místních partnerů. Díky tomuto projektu vznikla fungující síť partnerů na obou stranách hranice, která umožňuje výměnu informací a zkušeností, např. mezi zaměstnanci Turistických informačních center, obcemi nebo vinaři.

Během tří let realizace projektu byly vydány cykloturistické mapy Weinviertel – Jižní Morava a brožurka Relaxace na jižní Moravě a ve Weinviertelu, které zaznamenaly velký úspěch, jejich náklad byl záhy rozebrán. Každoročně je také aktualizován manuál s informacemi a kontakty z této oblasti. Aktivity v rámci přeshraniční sítě budou samozřejmě pokračovat i po ukončení projektu.

V popředí zájmu stála témata víno, cykloturistika a Dolnorakouská zemská výstava a tato budou dále rozvíjena v rámci dalších projektů mezi CCRJM a Weinviertel Tourismus GmbH.

Manuál Jižní Morava-Weinviertel 2016
Více informací

10.5.2016

I v roce 2016 vychází aktualizovaný Manuál Jižní Morava – Weinviertel pro potřeby odborné i široké veřejnosti.

Manuál si můžete stáhnout na této stránce.

Pracovní dokument si můžete stáhnout zde.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

Manuál Jižní Morava – Weinviertel 2014
Více informací

2.5.2014

I v letošním roce vychází aktualizovaný Manuál Jižní Morava – Weinviertel pro potřeby odborné i široké veřejnosti.

Manuál si můžete stáhnout na této stránce.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Manuál Jižní Morava – Weinviertel 2012/2013
Více informací

29.8.2012

I v letošním roce vychází aktualizovaný Manuál Jižní Morava – Weinviertel pro potřeby odborné i široké veřejnosti.

Stáhněte si manuál na této stránce.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Workshop pro zástupce cestovních kanceláří a agentur
Více informací

12.12.2011

Dne 15. 12. 2011 se uskuteční regionální workshop se zástupci cestovních kanceláří a agentur v rámci projektu EUREGIOtour.net. Na programu jsou nové projekty CCRJM, novinky sezony 2012 a také příspěvek partnera projektu Weinviertel Tourismus k připravované Dolnorakouské zemské výstavě 2013, která bude mít přeshraniční charakter.

Kdy: 15. 12. 2011, od 10 hodin Kde: Hvězdárna a planetárium v Brně Přihlášky posílejte na hlavkova@ccrjm.cz.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
EUREGIOtour.net: Úspěšný projekt v oblasti cestovního ruchu slavnostně ukončen
Více informací

22.11.2011

Dne 15. listopadu 2011 byl slavnostně ukončen projekt Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, Weinviertel Tourismus a Weinviertel Management prezentací výstupů na zámku ve Wilfersdorfu. V rámci projektu byla vytvořena přeshraniční destinace Weinviertel – Jižní Morava při zapojení místních partnerů. Díky tomuto projektu vznikla fungující síť partnerů na obou stranách hranice, která umožňuje výměnu informací a zkušeností, např. mezi zaměstnanci Turistických informačních center, obcemi nebo vinaři.

Během tří let realizace projektu byly vydány cykloturistické mapy Weinviertel – Jižní Morava a brožurka Relaxace na jižní Moravě a ve Weinviertelu, které zaznamenaly velký úspěch, jejich náklad byl záhy rozebrán. Každoročně je také aktualizován manuál s informacemi a kontakty z této oblasti. Aktivity v rámci přeshraniční sítě budou samozřejmě pokračovat i po ukončení projektu. V popředí zájmu stála témata víno, cykloturistika a Dolnorakouská zemská výstava a tato budou dále rozvíjena v rámci dalších projektů mezi Centrálou cestovního ruchu a Weinviertelem Tourismus.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Závěrečná konference EUREGIOtour.net
Více informací

8.10.2011

Dne 16. listopadu 2011 se uskuteční v prostorách zámku Wilfersdorf závěrečná konference projektu EUREGIOtour.net. Projekt úspěšně vybudoval sítě mezi pracovníky TIC, obcí, měst a organizací cestovního ruchu přes hranice.

Kdy: 16. 11. 2011, 10 – 12 Kde: Liechtensteinský zámek Wilfersdorf, Hauptstraße 1 Program konference a další informace naleznete zde.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Společně dosáhneme více
Více informací

7.6.2011

Workshop cestovního ruchu k 5 letům činnosti Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, který se uskuteční 15. června od 9.00 hodin v Hotelu International v Brně.

Manuál EUREGIOtour.net 2011
Více informací

24.5.2011

Díky projektu EUREGIOtour.net a spolupráci aktérů přeshraniční sítě vznikla aktualizovaná verze manuálu z oblasti Weinviertel a jižní Moravy na rok 2011, který je průvodcem po těchto oblastech, plný tipů na výlety a zdrojem kontaktů na TIC, města a významné atraktivity v příhraniční oblasti.

Pracovníci TIC z Weinviertel poznali své kolegy z jižní Moravy
Více informací

20.10.2010

12. října 2010 se konalo setkání EUREGIOtour.net s cílem evaluace projektu a vzájemného setkání pracovníků TIC a v cestovním ruchu z příhraničních oblastí. Skupina společně navštívila Turistická informační centra ve Znojmě, Mikulově a Valticích a také si tato města prohlídla.

Setkání bylo zahájeno v budově Znojemské besedy, kde byli všichni účastníci uvítáni a seznámeni s výsledky projektu a možnostmi další spolupráce. Poté představila Marcela Knotková náplň práce Znojemské besedy. Prohlídku města zajistil Lukáš David německy, který nabízí tyto služby celoročně pro návštěvníky Znojma. Po ukončení prohlídky se skupina přesunula do Mikulova, kde navštívila zámek, náměstí a nahlédla do místního TIC. Program poté pokračoval v nedalekých Valticích, kde po návštěvě TIC bylo setkání ukončeno prohlídkou místních zajímavostí.

Během setkání došlo k výměně mnoha informací (např. průvodcovské služby v německém jazyce, otevírací doby, možnost platby v €) a také předání kontaktů mezi jednotlivými TIC. Toto bude dále podpořeno vydáváním Manuálu Jižní Morava a Weinviertel, kde jsou tyto informace obsaženy a budou každoročně nadále aktualizovány.

Úspěšné setkání EUREGIOtour.net ve Znojmě
Více informací

17.9.2010

V pátek 11. 9. 2009 se konalo ve Znojmě setkání partnerů a aktérů turistické přeshraniční sítě, která vznikla v rámci projektu EUREGIOtour.net. Jedním z cílů našeho setkání byla tvorba přeshraničních balíčků pro turisty v oblasti Weinviertel – Jižní Morava.

Během diskuze zazněly cenné tipy a připomínky k připravovaným balíčkům i brožurce samotné. Setkání naplnilo očekávání pořadatelů a nyní se můžeme těšit na brožurku Weinviertel-Jižní Morava, která vyjde na podzim letošního roku.

Přeshraniční setkání TIC EUREGIOtour.net
Více informací

16.9.2010

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava pořádá dne 12. října 2010 s Weinviertel Management a Weinviertel Tourismus GmbH společné setkání pracovníků TIC z příhraničních oblastí za účelem bližšího seznámení a výměny informací. Součástí setkání bude také vyhodnocení dosavadního průběhu projektu EUREGIOtour.net.

Kdy: 12. říjen 2010

Kde: Znojmo, Mikulov, Valtice

V případě zájmu o účast kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Manuál Jižní Morava a Weinviertel 2010
Více informací

5.5.2010

Díky projektu EUREGIOtour.net a spolupráci aktérů přeshraniční sítě vznikla aktualizovaná verze Manuálu Jižní Morava a Weinviertel, který je průvodcem po těchto oblastech, plný tipů na výlety a zdrojem kontaktů na TIC, města a významné atraktivity v příhraniční oblasti.

Manuál si můžete stáhnout zde

Tvorba přeshraniční sítě – téma vinařství a vinařská turistika
Více informací

21.4.2010

Weinviertel Tourismus ve spolupráci s CCRJM a Weinviertel Management pořádá jednodenní exkurzi v rámci tvorby přeshraniční sítě na téma vinařství a vinařská turistika. V rámci programu budou představena významná vinařství a formy jejich propagace, turistická nabídka vinařských uliček ve Weinviertelu a nebo také prodej místních produktů. Exkurze se jistě stane zdrojem inspirace pro jihomoravské účastníky a také podpoří vzájemnou výměnu informací.

Kdy: 28. dubna 2010

Kde: Weinviertel – Poysdorf a okolí

Při zájmu kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Informace k projektu EUREGIOtour.net
Více informací

11.1.2010

Nejnovější informace k projektu EÚS Rakousko-Česká republika EUREGIOtour.net naleznete v nové tiskové zprávě. Partneři také vydali v rámci projektu nové informační CD s veškerými výstupy v elektronické podobě.

Informační CD si můžete vyžádat na adrese:

hlavkova@ccrjm.cz

Relaxace na Jižní Moravě & ve Weinviertel
Více informací

5.1.2010

Jižní Morava a dolnorakouská oblast Weinviertel mají mnoho společného – krajinu protkanou vinicemi, terén jako stvořený pro cykloturistické výlety a velké kulturní bohatství. Díky projektu EUREGIOtour.net se daří odstraňovat hranice mezi oběma regiony. Přijměte tedy naše pozvání na jižní Moravu a dolnorakouského Weinviertel.

Více informací a velké množství turistických balíčků naleznete v naší nové brožurce Relaxace na jižní Moravě & ve Weinviertel.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

Radnická 2

602 00 Brno

info@ccrjm.cz

Pracovní setkání k projektu EUREGIOtour.net
Více informací

28.8.2009

Dne 11. září 2009 se uskuteční setkání k projektu EUREGIOtour.net, kde zhodnotíme fungování přeshraniční sítě Jižní Morava – Weinviertel. Úkolem setkání je také tvorba přeshraničních balíčků pro připravovanou brožurku Weinviertel – Jižní Morava.

Termín konání: 11. 9. 2009, od 9:30 hodin

Místo konání: MÚ Znojmo, Obroková 1/10-12

Pokud máte zájem se setkání zúčastnit, neváhejte kontaktovat Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

+420 542 210 088

Výzva pro tvorbu balíčků pokračuje
Více informací

27.8.2009

Dne 26. srpna 2009 proběhlo úspěšně setkání CCRJM se zástupci cestovních kanceláří a poskytovateli ubytovacích služeb k tvorbě balíčků. Konec přípravy podkladů pro brožurku se blíží, ale možnost zaslat návrh balíčku pokračuje!

Balíčky nebo pobyty nabízené ubytovacími zařízeními by měly především obsahovat příhraniční oblasti Jihomoravského kraje, tedy turistický region Znojemsko a Podyjí a Pálava a Lednicko-valtický areál (ale i další oblasti jižní Moravy mohou být zastoupeny). Vaše navrhované programy by měly návštěvníky provést po zajímavostech a krásách jižní Moravy, nabídnout zážitky i odpočinek. Pokud Vás naše výzva zaujala, kontaktujete Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

tel.: +420 542 210 088

Budeme se těšit na Vaše návrhy a to  do 1. září 2009!

Pozvánka na setkání k tvorbě balíčků
Více informací

18.8.2009

Dne 26. srpna 2009 od 9:30 hodin se uskuteční v Mikulově setkání CCRJM se zástupci cestovních kanceláří a ubytovacích zařízení, které připravují turistické balíčky pro návštěvníky jižní Moravy. Tyto balíčky budou využity na podporu přeshraničního cestovního ruchu v plánované brožurce Jižní Morava – Weinviertel, která bude vydána na podzim tohoto roku.

Tímto si Vás dovolujeme ještě jednou vyzvat k tvorbě balíčků pokrývající území jižní Moravy v příhraničních oblastech (Znojemsko a Podyjí, Lednicko-valtický areál).

Pokud máte zájem o bližší informace nebo se chcete účastnit našeho setkání k tvorbě balíčků, kontaktujte Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Tel.: +420 542 210 088

Výzva k tvorbě balíčků pro projekt EUREGIOtour.net
Více informací

21.7.2009

Dovolujeme si vyzvat zástupce cestovních kanceláří a ubytovacích zařízení k tvorbě balíčků na území jižní Moravy, které bychom mohli nabídnout především českým a rakouským turistům v připravované brožurce Jižní Morava-Weinviertel, která bude vydána během podzimu 2009 v rámci projektu EUREGIOtour.net.

Balíčky nebo pobyty nabízené ubytovacími zařízeními by měly především obsahovat příhraniční oblasti Jihomoravského kraje, tedy turistický region Znojemsko a Podyjí a Pálava a Lednicko-valtický areál. Vaše navrhované programy by měly návštěvníky provést po zajímavostech a krásách jižní Moravy, nabídnout zážitky i odpočinek.

Pokud Vás naše výzva zaujala, kontaktujete Moniku Hlávkovou:

hlavkova@ccrjm.cz

Tel.: +420 542 210 088

Budeme se těšit na Vaše návrhy!

Tip na cyklovýlet: TŘI SESTRY
Více informací

29.6.2009

Poznejte zajímavá místa Weinviertelu na kole, nenáročná trasa vede z Poysdorfu přes obce a místa, která nabízejí mnoho zážitků pro milovníky historie, zajímavostí a kultury.

Trasa:

Poysdorf – Herrnbaumgarten – Poysbrunn – Falkenstein – Zlabern – Altruppersdorf – Kleinhadersdorf – Poysdorf cca 30 km

Tip na cyklovýlet: MARCH-THAYA-AUEN
Více informací

29.6.2009

Ještě neobjevené March-Thaya-Auen a jeho okolí jsou tajným tipem na výlet. Jsou ideálním místem, které lze objevovat na kole: žádná prudká stoupání, lehce zvlněná krajina plná vinic a polí. Kam se člověk podívá, tam je neporušená příroda a památky. Tento region spojuje víno, vinné uličky a lužní lesy ideálně s kulturními zážitky a přírodu. Na trase si zvolte pro vás nejvýhodnější bod pro start cesty.Ještě neobjevené March-Thaya-Auen a jeho okolí jsou tajným tipem na výlet. Jsou ideálním místem, které lze objevovat na kole: žádná prudká stoupání, lehce zvlněná krajina plná vinic a polí. Kam se člověk podívá, tam je neporušená příroda a památky. Tento region spojuje víno, vinné uličky a lužní lesy ideálně s kulturními zážitky a přírodu. Na trase si zvolte pro vás nejvýhodnější bod pro start cesty.

Trasa:

Hohenau – Rabensburg – Bernhardsthal – Pohansko – Břeclav – Poštorná – Reintal – Bernhardsthal – Rabensburg – Hohenau – cca 40 km

Tip na cyklovýlet: BERNHARDSTHAL – VALTICE
Více informací

29.6.2009

Jednoduchý cykloturistický okruh, který vede nížinami kolem řeky March do kopcovitého Weinviertelu a končí v Zahradě Evropy, jak je nazývána krajina Lednicko-valtického areálu, která je od roku 1996 zařazena na seznam kulturního dědictví UNESCO. Při zpáteční cestě vás cesta povede po jihomoravských vinicích k největšímu rybníku v oblasti Weinviertel a dále do Bernhardsthalu, kde je možné uzavřít cyklovýlet plavbou na lodi. Na trase si samozřejmě pro start cesty zvolte pro vás nejvýhodnější bod.

Okruh vede po polních cestách, částečně asfaltovaných a v menší míře po místních
komunikacích. Větší stoupání čeká na cyklisty mezi Schrattenbergem a hraničním přechodem (asi 1,8 km). Cestu lze absolvovat s každým typem kola (kromě závodních kol).

Trasa:

Bernhardsthal – Reintal – Katzelsdorf – Schrattenberg – Valtice – Reintal – Bernhardsthal – cca 35 km

Tip na cyklovýlet: OKRUH STARÁ HORA
Více informací

29.6.2009

Okruh začíná v Mikulově, kde lze navštívit historické centrum města s mnohými památkami. Až se nabažíte prohlídky města, nasedněte na náměstí na kolo a nechte se vést značením vinařského okruhu Stará hora směrem k rakouským hranicím. Značení cyklookruhu Stará Hora vás v Mikulově provede kolem informačního centra a zámku.

Za zámkem se značení větví ve dvě trasy, nenecháte se zlákat odbočkami, ale jedete vždy rovně směrem k železničnímu přejezdu u zastávky Mikulov.

Cestou k přejezdu je třeba s co nejvyšší opatrností překonat silnici I. třídy Brno – Mikulov –
Drasenhofen. Asi 500 m za železničním přejezdem Vás značení cyklookruhu Stará Hora vyzve
k odbočení vpravo. Pojedete přes obce Březí a Dobrá Pole až do Nového Přerova. Od kostela v Novém Přerově pokračujete stále rovně po asfaltové silnici směrem na Novosedly.

Přejedete železniční přejezd u zastávky Novosedly, minete kapličku a kousek za ní odbočíte vpravo. Pak po cca 300 m u kříže zahnete vlevo, čímž se dostanete do místní sklepní uličky. Po dalších cca 500 m přijedete na trojúhelníkovou křižovatku, kde odbočíte z cyklookruhu Stará Hora doleva směrem zpět do obce Novosedly. Na křižovatce u kostela zahnete vpravo na Drnholec a budete následovat značení Cyklostezky Brno – Vídeň. Po asi 2 km odbočíte na křižovatce vlevo směrem na Drnholec a po asi 300 m na další vpravo na Brod nad Dyjí. To už jste opět na cyklookruhu Stará Hora, kterého se budete po zbytek cesty držet.

V Brodu nad Dyjí zabočíte vpravo silnicí směrem na Dolní Dunajovice. V Dolních Dunajovicích vás značení cyklistického okruhu Stará Hora nasměruje po přejezdu mostku přes potok vpravo a na další křižovatce po cca 800 m vlevo směrem ke kostelu a na obec Perná. Při cestě do Perné je třeba s co nejvyšší opatrností překonat frekventovanou silnici I. třídy Brno – Mikulov – Drasenhofen. Před obcí Perná následuje odbočka vpravo na menší zpevněnou komunikaci směrem na Bavory.

Po příjezdu do Bavor pokračujete rovně až ke kostelu na návsi, kde zahnete vlevo a po cca 200 m
vpravo. Po dalších asi 250 m se dostanete na menší zpevněnou komunikaci, která Vás přivede na silnici spojující Mikulov s obcí Klentnice. Na této křižovatce odbočíte doprava a za chvíli jste již znovu v Mikulově.

Trasa:

Mikulov – Nový Přerov – Novosedly – Brod nad Dyjí – Dolní Dunajovice – Perná – Bavory – Mikulov – cca 35 km

Tip na cyklovýlet: RETZ – ZNOJMO
Více informací

29.6.2009

Trasa začíná ve středu města Retz, ze kterého vyrazíte po cyklotrase č. 35 směrem na
Oberretzbach. Poté překonáte státní hranici přes Horecký kopec a dojete do Hnanic. Doporučujeme projet “Sklepní uličkou” nebo navštívit pozdně gotický kostel sv. Volfganga. Dále pokračujete přes obec Havraníky a Nový Šaldorf do Znojma. Po prohlídce města či znojemského podzemí se přesunete k vlakovému nádraží a vydáte se vlakem na cestu zpět.

Trasa:

Retz – Oberretzbach – Hnanice – Znojmo – cca 16 km

Tip na cyklovýlet: LAA an der Thaya – MIKULOV
Více informací

29.6.2009

Z města piva Laa an der Thaya do starobylého vinařského města Mikulova, přes „Vesničku bez komínů“ na Kellerbergu ve Wildendürnbachu zpět do termálních lázní Laa. Trasa vede mimo místní silnice, přes pole a vinice s možností návštěvy Laa an der Thaya a Mikulova a jedinečnou nabídkou odpočinout si v termálních lázních Laa. Na trase si samozřejmě volte pro vás nejvýhodnější bod pro start cesty. Cesta ojediněle zasahuje do hlavních cyklotras, z velké části vede po a asfaltovaných cestách. Tato trasa je sjízdná na všech typech kol, s výjimkou závodních kol.

Trasa:

Laa an der Thaya – Nový Přerov  – Mikulov – Ottenthal – Wildendürnbach –

Laa an der Thaya – cca 52 km

Tip na cyklovýlet: RETZ – HNANICE
Více informací

29.6.2009

Cestu zahájíte ve středu města Retz, ze kterého se vydáte po trase č. 35 do Oberretzbachu. Následně překonáte státní hranici, Horecký kopec a dojedete do Hnanic. Zde se napojíte na trasu č. 48, která vás dovede až na “Greenways Praha – Vídeň”. Po ní dojedete přes obec Lukov až do obce Čížov. Odtud se vydáte po trase č. 5003 na hraniční přechod Hardegg. Po prohlídce místního hradu můžete pokračovat přes Merkersdorf do města Niederfladnitz. Zpět do Retzu se dostanete po cyklotrase přes obec Hofern.

Trasa: Retz – Oberretzbach – Hnanice – Lukov – Čížov – Hardegg – Merkersdorf – Niederfladnitz – Hofern – Retz – cca 40 km

Tip na cyklovýlet: PO STOPÁCH DÁVNÉ I NEDÁVNÉ HISTORIE
Více informací

29.6.2009

Okruh vás provede po zajímavostech Moravského Krumlova a jeho okolí, je vhodný jak pro milovníky historie dávno minulé (např. Slovanská epopej v Moravském Krumlově), tak i nedávné (Minimuzeum čs. opevnění). Trasa vede většinou po silnicích II. a III. třídy mírně zvlněnou zemědělskou krajinou.

Trasa:

Moravský Krumlov – Miroslav – Bohutice – Moravský Krumlov – cca 30 km

Tip na cyklovýlet: OKRUH VRANOVSKEM
Více informací

29.6.2009

Pro potěšení ducha i všech smyslů na vás čeká trasa dlouhá téměř 57 km, která
vás provede krajem hradů, zámků a zajímavých zřícenin (Bítov, Vranov, Uherčice, Cornštejn
a Frejštejn). Její páteří jsou malebná údolí řek Dyje a Želetavky, především pak vodní nádrž Vranov. Pravda, trasa je sama o sobě výzvou! Za trochu námahy tento okruh však jistě stojí. Kromě již zmíněných lákadel se můžete těšit i na přírodní krásy – pěkné lesy
v okolí řek a skalnaté svahy, které se nad nimi tyčí a ukrývají přírodní poklady. Vranovsko je též vstupní branou do Národního parku Podyjí, kterým můžete projet z Vranova nad Dyjí po trase Greenways Praha – Vídeň.

Záleží samozřejmě jen na vás z jakého místa se na cyklistický okruh Vranovskem vydáte. Vybrali jsme pro vás trasu se startem i cílem ve Vranově nad Dyjí, která po okruhu postupuje po směru hodinových ručiček.

Charakteristika:

Pro potěšení ducha i všech smyslů na vás čeká trasa dlouhá téměř 57 km, která vás provede krajem hradů, zámků a zajímavých zřícenin (Bítov, Vranov, Uherčice, Cornštejn a Frejštejn). Její páteří jsou malebná údolí řek Dyje a Želetavky, především pak vodní nádrž Vranov. Pravda, trasa je sama o sobě výzvou! Za trochu námahy tento okruh však jistě stojí. Kromě již zmíněných lákadel se můžete těšit i na přírodní krásy – pěkné lesy v okolí řek a skalnaté svahy, které se nad nimi tyčí a ukrývají přírodní poklady. Vranovsko je též vstupní branou do Národního parku Podyjí, kterým můžete projet z Vranova nad Dyjí po trase Greenways Praha – Vídeň.

Záleží samozřejmě jen na vás z jakého místa se na cyklistický okruh Vranovskem vydáte. Vybrali jsme pro vás trasu se startem i cílem ve Vranově nad Dyjí, která po okruhu postupuje po směru hodinových ručiček.

Chystáte-li se na Vranovsko dopravit vlakem, nejbližší vlaková stanice se nachází v obci Šumná.
Již na kolech se pak nedaleko obce napojíte na Greenways Praha – Vídeň, po které se spustíte do údolí
k Vranovské přehradě a následně i do Vranova nad Dyjí. Okruh je v obou směrech značen klasickými tabulkami, stejně jako cyklotrasy po celé ČR. Kromě symbolu kola a případně šipky jsou doplněny
i o černobílé logo okruhu Vranovskem.

Okruh vede téměř výhradně po málo frekventovaných asfaltovaných silničkách, které jen na dvou krátkých úsecích střídá polní cesta. Pro absolvování celé trasy je tedy ideální krosové, případně horské kolo s hladkým vzorkem plášťů.

Trasa: Vranov nad Dyjí – Podhradí nad Dyjí – Dvůr Mitrov – Uherčice – Zblovice – Lančov – Vranov nad Dyjí – cca 57 km

Tip na cyklovýlet: LAA an der Thaya – JAROSLAVICE
Více informací

29.6.2009

Pohodový výlet na kole zemědělskou krajinou, který vás provede od termálních lázní Laa an der Thaya k třetímu největšímu rybníku Moravy u Jaroslavic. Dále od impozantního renesančního zámku Jaroslavice přes hraniční přechod k baroknímu zámku v Seefeldu a také údolím Pulkautal zpět do Laa an der Thaya, kde si můžete odpočinout v místních lázních. Na trase si samozřejmě zvolte nejvýhodnější bod pro start vaší cesty. Tato trasa vede polními cestami, na české straně po dřívějších vojenských trasách, které jsou ve větší míře asfaltované, ale ne vždy v dobrém stavu, a také po místních komunikacích. Tuto trasu zvládnete s každým typem kola, kromě závodních kol.

Trasa: Laa an der Thaya – Hevlín – Dyjákovice – Hrádek – Jaroslavice –

Pernhofen – Wulzeshofen – Laa an der Thaya – cca 35 km

S projektem EUREGIOtour.net na kole přes hranice
Více informací

29.6.2009

Dne 21. května 2009 proběhla slavnostní prezentace nových dvoujazyčných cykloturistických map v dolnorakouském Unterretzbachu, které vznikly v rámci projektu EUREGIOtour.net. Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie. Inspirujte se našimi tipy na přeshraniční cykloturistický výlet v Cyklomapě Jižní Morava&Weinviertel – východ a Cyklomapě Jižní Morava&Weinviertel – západ.

Cyklomapy Jižní Morava&Weinviertel si můžete vyžádat na adrese:

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

Radnická 2, 602 00 Brno

info@ccrjm.cz

Manuál EUREGIOtour.net
Více informací

17.4.2009

V rámci projektu přeshraniční spolupráce Rakousko-Česká republika EUREGIOtour.net byl připraven Manuál jižní Morava a Weinviertel v aktualizované verzi. Může se stát i Vaším praktickým pomocníkem při cestách po jižní Moravě a Weinviertelu!

V tomto manuálu, který si můžete na této stránce také stáhnout, naleznete základní informace o jižní Moravě a Weinviertelu, o aktérech přeshraniční spolupráce (TIC, města a obce, zájmová sdružení apod.) s popisem nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších míst v této oblasti. Samozřejmě nechybí kontakty a odkazy na webové stránky. Manuál je k dispozci jak v jazyce českém, tak i německém.

Ohlédnutí za 1. setkáním EUREGIOtour.net
Více informací

4.12.2008

Ve čtvrtek 27. 11. 2008 se ve Znojmě konalo první setkání v rámci projektu EUREGIOtour.net, který byl schválen Monitorovacím výborem v červenci 2008. Vedoucím partnerem projektu financovaného z ERDF je Weinviertel Management, partnery Weinviertel Tourismus GmbH a CCRJM. Cílem prvního setkání bylo vzájemné poznání českých a rakouských pracovníků v cestovním ruchu.

Do Znojma se nakonec sjeli nejen pracovníci TIC, městských úřadů, ale i zástupci mikroregionů nebo různých zájmových sdružení.

Na začátku setkání se ujala slova paní ředitelka CCRJM  Mgr. Zuzana Vojtová, která účastníky přivítala, představila vedoucího partnera a partnery projektu. Především zdůraznila nutnost odstranění bariér mezi pracovníky v cestovním ruchu mezi Weinviertelem a jižní Moravou. Dipl. – Ing. Hermann Hansy, zástupce Weinviertel Management, krátce představil jako vedoucí partner hlavní cíle a dopady projektu a také návaznosti na další projekty. Monika Hlávková z CCRJM prezentovala účastníkům manuál, který obdrželi při registraci. Tento manuál bude dále jednotlivými účastníky dopracováván a využit jako pomůcka TIC. Poté se představili všichni zúčastnění zaměstnanci TIC, městských úřadů, zástupci mikroregionů atd. První blok setkání uzavřel svou prezentací cykloturistiky na jižní Moravě Ing. Jaroslav Keprt z JMK. Po krátké přestávce představily paní Ulrike Wraneschitz z Weinviertel Tourismus GmbH a paní Jitka Pačinková z Weinviertel Management úkoly pro workshop. Účastníci byli rozděleni dle geografického kritéria na východní a západní část. Skupinky velmi živě diskutovaly nad obsahem balíčků a cyklomapy a workshop přinesl mnoho podnětných myšlenek a návrhů, které prezentovali zástupci obou skupinek. Na závěr vyhodnotila paní Mgr. Zuzana Vojtová průběh setkání, poděkovala všem zúčastněným a nastínila další kroky v projektu EUREGIOtour.net.

Závěrem lze konstatovat, že setkání naplnilo očekávání pořadatelů a potěšující byl i aktivní přístup všech zúčastněných pracovníků CR. Hlavní cíl projektu, vytvoření přeshraniční sítě pro výměnu informací, se začíná naplňovat.

1. setkání v rámci projektu EUREGIOtour.net
Více informací

7.11.2008

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava pořádá první česko-rakouské setkání v rámci projektu EUREGIOtour.net, na kterém budou účastníci informováni o vznikající přeshraniční síti mezi jižní Moravou a rakouskou oblastí Weinviertel.

Setkání se koná ve čtvrtek 27. 11. 2008 ve Znojmě.

Z české strany se zúčastní CCRJM, zástupci měst, obcí a TIC z turistických regionů Pálava a LVA a Znojemsko a Podyjí. Za oblast Weinviertel jsou pozváni Weinviertel Tourismus GmbH, Weinviertel Management a zástupci měst, obcí, mikroregionů a TIC.

Pokud máte zájem o další informace, obraťte se na níže uvedený kontakt.

Mgr. Monika Hlávková

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

tel./fax.: (+ 420) 542 210 088

mobil.: (+ 420) 725 782 227

e-mail: hlavkova@ccrjm.cz