Gourmet Jižní Morava 2023: Známe vítěze!

Slavnostní večer v pátek 20. října na brněnském Výstavišti odhalil podniky, které se v letošním roce mohou právem pyšnit titulem Gourmet Jižní Morava 2023.

Pod hlavičkou projektu Gourmet Jižní Morava pro vás už pátým rokem hledáme top podniky. Poradíme, kde se co nejlépe najíst a napít a ještě k tomu přihodíme tipy na výlety v okolí. Náš Gourmet průvodce reprezentuje to nejlepší z jižní Moravy. Jednotlivé podniky nominují přímo lidé z kraje, kteří mají přehled, ale hodnotí nezávislí specialisté mimo kraj.

Všechny úspěšné podniky prošly tímto hodnocením a od porotců získaly alespoň 70 bodů ze 100. A která restaurace, bistro, kavárna, vinařství a pivovar byly hodnoceny nejlépe? 

Vítěz kategorie v roce 2023:

RestauraceRestauace Víno Šílová, Mikulov

BistroKavárna & bistro Karma, Břeclav

Kavárny a cukrárnyDvorek :: café wine bistro, Bořetice

Vinařství a vinné galerie: Vinařství Válka, Nosislav

Pivovary: Pivovar Lednice

Blahopřejeme všem podnikům, díky nim je jihomoravská gastroscéna vzorem pro ostatní regiony a splněným snem pro všechny návštěvníky a cestovatele. 

Kompletní seznam podniků najdete v sekci Kategorie na webu www.gourmetjiznimorava.cz a zbrusu novou brožurku si můžete vyzvednout v infocentru v Radnické ulici v Brně. Postupně je rozvezeme i do dalších informačních center v regionu. Pro další novinky nezapomeňte sledovat náš Instagram a Facebook projektu.