Mobilní a interaktivní zážitky z příhraničních regionů

Projekt Mobilní a interaktivní zážitky z příhraničních regionů je financován v rámci Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013, v rámci Fondu mikroprojektů. 

Hlavním cílem mikroprojektu je zvýšení turistické dostupnosti příhraničních regionů prostřednictvím využití interaktivní aplikace pro jednotlivce a skupiny. Mobilní aplikace, která vznikne, bude poskytovat komplexní turistický a navigační systém po vybraných turistických atraktivitách jižní Moravy a Trnavského samosprávného kraje. Cílem je usnadnit návštěvníkům navigaci v obou příhraničních regionech a umožnit nalézt vybrané turistické cíle a služby v jejich okolí. Objekty je možno nejen vypsat v seznamu, zakreslit na mapě, ale také zobrazit v rámci rozšířené reality (augmented reality).

Hlavním partnerem mikroprojektu je Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. a přeshraničním partnerem Fórum centrum pre regionálny rozvoj, Šamorín.

FOND MIKROPROJEKTŮ

Nová mobilní aplikace projektu!
Více informací

29.5.2015

Aplikace poskytuje komplexní turistický a navigační systém po vybraných turistických atraktivitách jižní Moravy a Trnavského samosprávného kraje.

Cílem je usnadnit návštěvníkům navigaci v obou příhraničních regionech a umožnit nalézt vybrané turistické cíle a služby v jejich okolí. Objekty je možno nejen vypsat v seznamu, zakreslit na mapě, ale také zobrazit v rámci rozšířené reality (augmented reality).

Mobilní aplikace byla vytvořena v rámci projektu „Mobilní a interaktivní zážitky z příhraničních regionů“, reg. č. CZ/FMP.17A/0469 v rámci Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. 

FOND MIKROPROJEKTŮ

Přeshraniční workshop projektu
Více informací

27.5.2015

V rámci mikroprojektu Mobilní a interaktivní zážitky se dne 26.5.2015 uskutečnil přeshraniční workshop pro české a slovenské účastníky v Brně, v Hotelu Holiday Inn.

 Workshopu se zúčastnili zástupci turistických cílů, veřejné správy i univerzit.  Byla prezentována mobilní aplikace a způsoby jejího využití v turistickém ruchu a další zájímavá témata online marketingu.

FOND MIKROPROJEKTŮ

Nový přeshraniční projekt schválen k realizaci!
Více informací

19.1.2015

 Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se jako vedoucí projektový partner bude podílet na realizaci nového projektu Mobilní a interaktivní zážitky z příhraničních regionů, který je schválen ke spolufinancování z Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, Fond mikroprojektů. Projekt bude realizován do května 2015.

V rámci realizace projektu vznikne mobilní aplikace s funkcí rozšířené reality, která bude sloužit jako komplexní turistický a navigační systém po vybraných turistických atraktivitách jižní Moravy a Trnavského samosprávného kraje. 

FOND MIKROPROJEKTŮ