Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. připravila ve spolupráci s Leader Regionem Weinviertel Ost přeshraniční výstavu „Co se pěstuje v našem kraji“. Projekt byl podpořen Fondem malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko pod registračním číslem CZ0298.

Výstava je ve formě infotabulí v českém a německém jazyce a interaktivních obrazovek s tematickými obrázky, které přilákají pozornost dětí. Obsah výstavy je zpracován také do informativního letáku v českém i německém jazyce. V současné době je možné shlédnout výstavu v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, Nádražní 1. Více informací také na webu www.produktymoravy.cz v sekci Výstava.

Výstava k regionálním produktům pokračuje v Ekoncentru Trkmanka
Více informací

1.4.2015

Výstavu k regionálním produktům jižní Moravy a Weinviertelu můžete v období udržitelnosti zhlédnout v prostorách Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Výstava je ve formě infotabulí v českém a německém jazyce a interaktivních obrazovek s tematickými obrázky, které přilákají pozornost dětí. Obsah výstavy je zpracován také do informativního letáku v českém i německém jazyce.

Ke stažení také níže:

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

Výstava o regionálních potravinách se stěhuje do Rakouska
Více informací

28.7.2014

Přeshraniční výstava „Regionální potraviny – co se pěstuje v našem kraji“ bude od 1. do 31. srpna 2014 k vidění v Laa an der Thaya.

O tom co pěstuje v našem kraji, o výrobě chleba, vína nebo sýru, ale také o plýtvání potravinami se dozvíte na výstavě „Regionální potraviny – co se pěstuje v našem kraji“, která se uskuteční od 1. srpna (vernisáž od 18. hodin) do 31. srpna 2014 ve městě Laa an der Thaya ve Weinviertelu v tzv. městském špitále.Výstava je podpořena Fondem malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci projektu „Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu, CZ0298“.

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png
Výstava „Regionální potraviny – co se pěstuje v našem kraji“
Více informací

1.6.2014

Jižní Morava i Dolní Rakousko jsou regiony s bohatou zemědělskou tradicí, kde je možné kupovat skoro všechny druhy potravin od místních zemědělců a producentů – chléb, maso, uzeniny, mléko, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce a další výrobky v té nejlepší kvalitě, přesto se řada z nich stále zbytečně dováží. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava se tomuto tématu už dlouho věnuje v rámci projektů Ochutnejte Moravu či Produkty Moravy společně s partnerem Leader Region Weinviertel Ost. Upozorňuje na kvalitu regionálních potravin, vliv na životní prostředí a udržitelnost regionu i image regionu.  Proto také realizuje tento přeshraniční projekt výstavy, který má regionální potraviny přiblížit dětem a mladým lidem. 

O tom co pěstuje v našem kraji, o výrobě chleba, vína nebo sýru, ale také o plýtvání potravinami se dozvíte v nové výstavě „Regionální potraviny – co se pěstuje v našem kraji“, která se uskuteční od 7. června (vernisáž od 10. hodin) do 6. července v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, otevřeno v pracovní dny od 7:30 do 15:30. Výstava je připravena v česko-německé jazykové mutaci, doplněna interkativní obrazovkami, tématickými předměty, pro návštěvníky byl také vytištěn leták s informacemi z výstavy. V měsíci srpnu bude výstava instalována ve města Laa an der Thaya ve Weinviertelu. Výstava je podpořena Fondem malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci projektu „Výstava k tématice regionálních produktů jižní Moravy a Weinviertelu, CZ0298“.  

Kontakt: Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Radnická 2, 602 00 Brno, info@ccrjm.czLeader Region Weinviertel Ost, Hauptstrasse 31, A-2225 Zistersdorf, genuss@weinviertelost.at

https://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png